Zita5
28.07.08,08:28
Otváram túto tému , nakoľko sa rozhodujem na montáž zabezpečovacieho zariadenia do osobného MV značky ZEDER . Nemontujú to všake , musíme ísť vraj na centrálu do PD .

Údajne , toto zariadenie nedovolí auto odcudziť .......máte so ZEDEROM niekto osobnú skúsenosť ? Je fakt taklé dobré ? Prosím napíšte . Vopred ďakujem za všetky príspevky .

Prikladám www...
http://www.zederlock.sk/praca.php
Zita5
28.07.08,06:56
Posúvam
Hlinkovx
28.07.08,07:13
zitka,
no ja osobne mám defendlock
ale kolegyňa, ktorej nešlo namontovať defendlock
si dala namontovať zeder... a zatiaľ si nesťažuje...
ale či je také spoľahlivé... to overí až čas ...
podľa mňa osobne je každý bezpečnostný systém zraniteľný
ale stále si myslím, že je lepšie niečo v tom aute mať, ako nič..
Barbara
28.07.08,07:15
Ahoj Zitka, tak moj zaťko si to dal a je veľmi spokojný a hlavne kľudne spí. áno je to veľmi bezpečné. neviem kukala si to ich video? na ich stránke : prezentačné video:--- ten zámok nedovolí vôbec točiť ani s volantom ani ništ, jedine by ti to auto vedeli odcudziť odťahovákom, montovanie stojí do fábii 8000,- Sk. robili mu to v Galante. tu je ich mail: info@zeder-lock.sk -trvalo to tuším 2 hodiny, nakoľko mu museli rozobrať celý predok, má ten zámok niekde pod volantom.
vrelo ti to odporúčam.

som našla aj mobil do Galanty, keby si to mala bližšie do GA, ale to číslo ti pošlem do SS, aby to nebola reklama.
Zita5
28.07.08,07:27
zitka,
no ja osobne mám defendlock
ale kolegyňa, ktorej nešlo namontovať defendlock
si dala namontovať zeder... a zatiaľ si nesťažuje...
ale či je také spoľahlivé... to overí až čas ...
podľa mňa osobne je každý bezpečnostný systém zraniteľný
ale stále si myslím, že je lepšie niečo v tom aute mať, ako nič..

Silvik , vďaka . Defendlock mám aj ja . Len ešte chcem ten ZEDER , a ostatné fakt čas ukáže . Možno by som nebola až tak príliš opatrná , ale už som jednu krádež prežila a nie je to fakt nič príjemné . Hoci sa vraví , čo sa má stať , sa stane , nakoniec ho fakt môžu naložiť na odťahovku a bác ...;)
Martin Mocko
28.07.08,07:27
Taktiež som sa bavil s montážnikmi o tomto zabezpečení. Je to určite dosť dobrá ochrana - hlave v kombinácií s elektronikou. Určite lepšia ako defendlock. Ale keď niekto chce ukradnúť..tak naloží na odťahovku a ukradne. Je to zabezpečenie skôr na amatéri a takých, čo sa chcú iba povoziť.
Neviem na aké auto to chceš montovať. Kamarát to chcel dávať do feldy. bohužiaľ bolo mu vysvetlené, že ten zámok (kovový valec o hrúbke cca 9cm) by trčal pod volantom asi 6cm smerom k noham. Pri nastupovaní a vystupovaní by si tam mohol vodič dosť nepríjemne poraniť nohu. Ale sú autá, kde to takmer nie je ani vidieť. Treba sa spýtať priamo v montážnej dielni čo a ako.
Marína
28.07.08,07:28
Zitka, my ho máme namontované cca 1 rok. Okrem iného sa manžel spoľahol aj na štatistiku. Zatiaľ vraj auto so Zeder-lockom nebolo odcudzené.
Zita5
28.07.08,07:29
Ahoj Zitka, tak moj zaťko si to dal a je veľmi spokojný a hlavne kľudne spí. áno je to veľmi bezpečné. neviem kukala si to ich video? na ich stránke : prezentačné video:--- ten zámok nedovolí vôbec točiť ani s volantom ani ništ, jedine by ti to auto vedeli odcudziť odťahovákom, montovanie stojí do fábii 8000,- Sk. robili mu to v Galante. tu je ich mail: info@zeder-lock.sk -trvalo to tuším 2 hodiny, nakoľko mu museli rozobrať celý predok, má ten zámok niekde pod volantom.
vrelo ti to odporúčam.

som našla aj mobil do Galanty, keby si to mala bližšie do GA, ale to číslo ti pošlem do SS, aby to nebola reklama.

Barbarka , vďaka moja , ale my musíme ísť do PD , už sme objednaní na piatok . Aj u nás v meste je jeden odberateľ , ževraj to aj montuje , ale ja u nás v mieste bydliska nemám záujem u garážového majstra. :)Inak , ak chce niekto kradnúť , môžem si do dať namontovať aj neviem kde .....Aj tak ma tá PD neobíde .
Zita5
28.07.08,07:31
Zitka, my ho máme namontované cca 1 rok. Okrem iného sa manžel spoľahol aj na štatistiku. Zatiaľ vraj auto s týmto bezp. systémom nebolo odcudzené.

Evka , aj ja sa spolieham na 90% na štatistiku ;):)
Hlinkovx
28.07.08,07:36
ono je to tak...čím viac bezpečnostných systémov tam máš... najlepšie kombinácia(elektroniky a mechaniky) ... tak tým lepšie...a hlavne zlodejovi dlhšie bude trvať, než sa niekam dostane..
jedného odradí už aj páka na volante, niekoho defendlock a niekto môže považovať bezpečnostný systém ako výzvu na ukradnutie auta :D je to rôzne...
ale napríklad taký nejaký ostrý pes zavretý v aute si myslím, že tiež nie je zlý bezpečnostný systém :D
wagner
28.07.08,11:10
Tiež mám Zeder už rok a pol, k tomu mám vin čísla - to zase odporúčajú policajti. Auto sa hľadá cez satelit aj v zahraničí. Cena cca 2000.- Sk, potom už žiadny poplatok, pokiaľ nemeníš vlastníka auta. Sadu pošlú domov a doma si tie čísla dáš na sklá - na všetky. Auto zatiaľ mám:D:D:D:D
najag
28.07.08,14:10
Kazdy bezpecnostny system, ktory pride na trh maju prvi zlodejske bandy. Aby vedeli, ako funguje, ako ho prekonat. Zalezi,o aku znacku aut ide a o aky typ bandy ide. Ak ide o tie profi, tak v podstate neexistuje komercny system, ktory by auto ochranil pred kradezou. Ak nejake auto chcu ukradnut, tak ho ukradnu.Za dve hodiny je na falosne papiere mimo hranice.Takze auta su chranene iba proti zlodejom aut, ktore predstavuju tu najnizsiu triedu. Staci sa iba pozriet na internete, profesionalne supravy klucov na prekonavanie zamkov aut skoro vsetkych typov, citacky kodov a podobne. Casto je lepsie mat amaterske riesenie v aute, ako fabricke. A vyuzit riesenie, ktore ponukaju mobilne telefony.
Zita5
04.08.08,06:48
Ďakujem Vám za všetky príspevky , takže ZEDER nám nanamontovali , nakoľko sú tam kolenné erbegy ....a to by už bolo čo vybavovať okolo súhlasu od výrobcu ,lízingovky,poisťovne a podobne .

Ešte raz vďaka .:)
Barbara
04.08.08,07:06
Ďakujem Vám za všetky príspevky , takže ZEDER nám nanamontovali , nakoľko sú tam kolenné erbegy ....a to by už bolo čo vybavovať okolo súhlasu od výrobcu ,lízingovky,poisťovne a podobne .

Ešte raz vďaka .:)


Zitka, tak to je mi ľúto, fakt, akurát som sa ťa chcela opýtať , že či to máte namontované. ale je to divné, že sa to nedá ???? :rolleyes:aspoň mne.
a čo teraz? aspoň Vám niečo poradili??? potom tuším už len ostáva fakt ten alarm s mobilom :rolleyes:
Zitka a náhodou nelízingujete to auto, že by sa im to preto """nechcelo""" to urobiť????:cool: no toto je asi blbosť, však sa ťa hádam nato nepýtali.;)
Zita5
04.08.08,07:21
Zitka, tak to je mi ľúto, fakt, akurát som sa ťa chcela opýtať , že či to máte namontované. ale je to divné, že sa to nedá ???? :rolleyes:aspoň mne.
a čo teraz? aspoň Vám niečo poradili??? potom tuším už len ostáva fakt ten alarm s mobilom :rolleyes:
Zitka a náhodou nelízingujete to auto, že by sa im to preto """nechcelo""" to urobiť????:cool: no toto je asi blbosť, však sa ťa hádam nato nepýtali.;)

Nie tu nejde o to , že by sa im nechcelo , nakoniec aj bola snaha telefonovať s predajcom MV, ktorý na rovinu povedal , že v danej veci nám nepomôže a navrhol spôsob , ale bolo to komplikované a myslím , že by som išla sama proti sebe , tak som radšej od toho odstúpila .
No budeme uvažovať nad niečim iným .
Zuzka
04.08.08,07:27
Už iba pre informáciu, lebo čítam, že Zitke nenamontovali bezp. zariadenie. Zeder montuje aj v NR jedna firma. Synovi ho tam namontovali.
MRoso
05.08.08,05:26
No odcudzeniu to vždy určite nezabráni. Toto zariadenie vymyslel zase len človek a človek dokáže s tým aj manipulovať , ale určite to krádež poriadne znepriemni pripadne ak zbadá zlodej že tam zeder je vykašle sa na auto (škoda že nie vždy)
funny10
10.02.09,17:11
Tiež mám Zeder už rok a pol, k tomu mám vin čísla - to zase odporúčajú policajti. Auto sa hľadá cez satelit aj v zahraničí. Cena cca 2000.- Sk, potom už žiadny poplatok, pokiaľ nemeníš vlastníka auta. Sadu pošlú domov a doma si tie čísla dáš na sklá - na všetky. Auto zatiaľ mám:D:D:D:D

Akú máš značku auta?
To s tými vin číslami... mohol by si mi to vysvetliť v SS? :o
wagner
11.02.09,11:23
Mám Golf IV. Vin je systém ochranného značenia skiel SOZ OCIS EUROVIN. Na sklách máš vygenerované výrobné číslo karosérie. Nedá sa to zmazať, iba vymeniť sklo.
dragoboarder
08.03.09,20:31
nechcem robit reklamu,ani ziadnu firmu skodit,ale moj osobny nazor je asi takyto: kazde zabezpecovacie zariadeie sa da obist,ked su aspon 2 v aute hned to zlodeja zamestna, osobne si myslim ze autoalarm napojeny na mobilny telefon a k tomu este dake zabezpecenie je super vec, clovek kludnejsie spi a keby nieco zobudi ho mobil, moze mobilom zablokovat pristup k autu pripadne mat plno dalsich doplnkov a moznosti, ako sledovanie vozidla, odpocuvanie vozidla atd...., sice drahsia zalezitost, ale co by sme neurobili pre tie nase auticka :)
mitron
21.03.09,18:25
Pekny vecer, mam Zeder a som max. spokojny. Montaz trvala niekolko hodin. Bolo to za idealnych podmienok. Rozobratie moze trvat tiez niekolko hodin