lienka26
28.07.08,10:10
Pekný deň prajem všetkým:)

Naša firma chce hradiť zamestnancom ich súkromné telefonické hovory do výšky 500,-- Sk za mesiac. Nad tento limit si musí zamestnanec súkromné hovory platiť a na základe dohody sa mu budú vykonávať zrážky zo mzdy.
Chcem sa spýtať, či sa tieto dovolené súkromné hovory do 500,-- Sk odaňujú daňou z príjmu(obdoba používania firemného auta na súkromné účely - 1% z obstarávacej ceny).

Ďakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
28.07.08,08:27
Áno zdaňuje sa to. Je to nepeňažný príjem zamestnanca.
Chobot
28.07.08,08:39
Pekný deň prajem všetkým:)

Naša firma chce hradiť zamestnancom ich súkromné telefonické hovory do výšky 500,-- Sk za mesiac. Nad tento limit si musí zamestnanec súkromné hovory platiť a na základe dohody sa mu budú vykonávať zrážky zo mzdy.
Chcem sa spýtať, či sa tieto dovolené súkromné hovory do 500,-- Sk odaňujú daňou z príjmu(obdoba používania firemného auta na súkromné účely - 1% z obstarávacej ceny).

Ďakujem za všetky odpovede.

Áno, pokiaľ firma bude hradiť súkromné hovory, treba do dodaniť, ale nie 1%, ale ako keby to bol príjem zamestnanca - t.j. 19%.

Teraz však ide o to, ako to budete evidovať. Budú si zamestnanci písať evidenciu súkromných hovorov? Alebo budete dostávať podrobný výpis hovorov od operátora, kde si zamestnanci vyznačia presne, ktoré boli súkromné hovory? A aký majú celkový limit na hovory? Nepíšeš, či to je na mobily alebo pevnú linku. Napíš o ktorý typ ide, možno ti niečo poradím.

Ak je to pevná linka, napíš aj, či máte vlastnú ústredňu, či každý linka je samostatná od operátora.
lienka26
28.07.08,09:19
Ďakujem velmi pekne za odpoveď, porada je super:)

Jedná sa o mobily. Dostávame podrobný výpis hovorov od operátora a zamestnanci si vyznačia svoje súkromné hovory. Ja na základe tohto výpisu urobím faktúru a potom zrážku zo mzdy na základe dohody o zrážkach. Ešte jedna otázka. Musím za každý mesiac urobit dohodu o zrážke zo mzdy alebo mi stačí jedna dohoda na celý rok?


Dik moc.
Zoltán Kovács
28.07.08,09:23
Ďakujem velmi pekne za odpoveď, porada je super:)

Jedná sa o mobily. Dostávame podrobný výpis hovorov od operátora a zamestnanci si vyznačia svoje súkromné hovory. Ja na základe tohto výpisu urobím faktúru a potom zrážku zo mzdy na základe dohody o zrážkach. Ešte jedna otázka. Musím za každý mesiac urobit dohodu o zrážke zo mzdy alebo mi stačí jedna dohoda na celý rok?


Dik moc.

Dohoda o zrážkách môže byť na neurčito, až do ukončenia prac.pomeru.
Je to odvolateľné, ak už nebude dôvod na zrážky.
Chobot
28.07.08,09:38
Ďakujem velmi pekne za odpoveď, porada je super:)

Jedná sa o mobily. Dostávame podrobný výpis hovorov od operátora a zamestnanci si vyznačia svoje súkromné hovory. Ja na základe tohto výpisu urobím faktúru a potom zrážku zo mzdy na základe dohody o zrážkach. Ešte jedna otázka. Musím za každý mesiac urobit dohodu o zrážke zo mzdy alebo mi stačí jedna dohoda na celý rok?


Dik moc.

Takže doteraz si to platili a odteraz to budú mať ako benefit? Dobre som pochopil?

My sme to nedávno zavádzali a tiež sme hľadali spôsob, ako to ošetriť. Keďže vy to už máte zavedené, tak moje rady sú zbytočné.