KulovaM
28.07.08,11:11
Dobrý deň poraďáci,
riaditeľ mi dal za úlohu vypracovať vedomostný test pre peronalistov a mzdárov,povinnosti, doklady pri nástupe a výstupe, pracovnoprávne vzťahy, základné vedomosti o pracovnom čase , nárokov na dovolenku apodobne.
vie mi niekto poradiť, či už niekde taký test na nete nevidel, alebo všeobesne neporadil?
dakujem
veronikasad
28.07.08,10:52
Dobrý deň poraďáci,
riaditeľ mi dal za úlohu vypracovať vedomostný test pre peronalistov a mzdárov,povinnosti, doklady pri nástupe a výstupe, pracovnoprávne vzťahy, základné vedomosti o pracovnom čase , nárokov na dovolenku apodobne.
vie mi niekto poradiť, či už niekde taký test na nete nevidel, alebo všeobesne neporadil?
dakujem
Ak ti p. riaditel predplatí prístup do DRAKa, nájdeš tam niekoľko testov z mzdovej oblasti aj zákonníka práce ...
KulovaM
28.07.08,11:36
hmm, tak to asi nepôjde, budem si musieť poradiť sama......
Lenka1979
28.07.08,11:43
hmm, tak to asi nepôjde, budem si musieť poradiť sama......
A Ty pracuješ v oblasti PaM, že Ti dal takýto test vypracovať? V DRAKOVI nájdeš všetko čo potrebuješ, tiež sa skús pozrieť do témy Mzdy a personalistika, tiež tam nájdeš veľa zaujímavých vecí, stačí zadať kľúčové slovo, ktoré hľadáš... napr. poistné, mzda, vymeriavací základ a pod.
Prípadne sa ešte pýtaj tu na porade, na to sme tu, aby sme si pomoholi.
Lenka.:)
ZuzanaP
28.07.08,11:44
Keďže si naozaj niekedy nepomôžeme so zamestnávateľmi, ktorí šetria na nesprávnych miestach, povyberala by som otázky pomocou Zákonníka práce, Zákona o min. mzde, Zákona o sociálnom poistení,....
Johanka
28.07.08,11:53
... možno pán riaditeľ o DRAKovi ani netuší.
KulovaM
28.07.08,11:58
A Ty pracuješ v oblasti PaM, že Ti dal takýto test vypracovať? V DRAKOVI nájdeš všetko čo potrebuješ, tiež sa skús pozrieť do témy Mzdy a personalistika, tiež tam nájdeš veľa zaujímavých vecí, stačí zadať kľúčové slovo, ktoré hľadáš... napr. poistné, mzda, vymeriavací základ a pod.
Prípadne sa ešte pýtaj tu na porade, na to sme tu, aby sme si pomoholi.
Lenka.:)
ano, pozerala som si temy cez vyhľadávanie, žiaľ, čo by ma zaujímalo je skryté v Drakovi
viete ako to je, ked mu poviem, že mi treba zaplatiť Draka, povie, že to mam všetko ovladať
KulovaM
28.07.08,12:00
... možno pán riaditeľ o DRAKovi ani netuší.
ano, netuší, má iné starosti, a ja to chápem, inak som si už vypracovala test sama, predsa len, mame aj vnútropodnikové smernice a nariadenia riaditeľa.....tak som sa trocha pohrala
Lenka1979
28.07.08,12:01
ano, pozerala som si temy cez vyhľadávanie, žiaľ, čo by ma zaujímalo je skryté v Drakovi
viete ako to je, ked mu poviem, že mi treba zaplatiť Draka, povie, že to mam všetko ovladať

No áno, mala by si to ovládať, keď pracuješ so mzdami, aspoň tie najzákladnejšie veci, ale naozaj neviem čo konkrétne by si chcela vedieť, lebo v oblastí miezd je toho veľmi veľa, ja by som skúšala vyhľadávač, keďže nemáte predplateného Draka.
KulovaM
28.07.08,12:01
skratka, chcela som si ušetriť čas, ale zvládla som to ;)
KulovaM
28.07.08,12:03
No áno, mala by si to ovládať, keď pracuješ so mzdami, aspoň tie najzákladnejšie veci, ale naozaj neviem čo konkrétne by si chcela vedieť, lebo v oblastí miezd je toho veľmi veľa, ja by som skúšala vyhľadávač, keďže nemáte predplateného Draka.
skôr ide o personalistiku, nábor pracovníkov, prijímanie do pracovného pomeru- aké doklady, čo všetko treba dokladať pre prijímaného zamestnanca a podobne........už to mam urobené
Marína
28.07.08,12:04
Pozri napr. aj tu http://www.porada.sk/472882-post7.html
Do "Samotné zamestnanie" si doplň(ak nie je súčasťou pracovnej zmluvy) Súhlas so spracovaním osobných údajov.
Gabi03
28.07.08,12:04
skôr ide o personalistiku, nábor pracovníkov, prijímanie do pracovného pomeru- aké doklady, čo všetko treba dokladať pre prijímaného zamestnanca a podobne........už to mam urobené

Tak by si to sem mohla hodiť, ak by to niekto potreboval do budúcna. ;)
drobeceva
28.07.08,12:05
skôr ide o personalistiku, nábor pracovníkov, prijímanie do pracovného pomeru- aké doklady, čo všetko treba dokladať pre prijímaného zamestnanca a podobne........už to mam urobené
Aspoň vidíš, aká si šikovná /možno si ani sama o tom nevedela/. Nič v zlom.
Môžeš byť na seba hrdá.
KulovaM
28.07.08,12:09
Pozri napr. aj tu http://www.porada.sk/472882-post7.html
Do "Samotné zamestnanie" si doplň(ak nie je súčasťou pracovnej zmluvy) Súhlas so spracovaním osobných údajov.
jeee, tak toto som nenašla.......super
KulovaM
28.07.08,12:09
Aspoň vidíš, aká si šikovná /možno si ani sama o tom nevedela/. Nič v zlom.
Môžeš byť na seba hrdá.
dakujem....nič v zlom
Jozef Mihál
28.07.08,12:24
ano, pozerala som si temy cez vyhľadávanie, žiaľ, čo by ma zaujímalo je skryté v Drakovi
viete ako to je, ked mu poviem, že mi treba zaplatiť Draka, povie, že to mam všetko ovladať
Poplatok za ročný prístup do DRAKa je približne vo výške mzdových nákladov na jeden deň Vašej práce (ak máte približne priemernú slovenskú mzdu). Ale inak súhlasím, šetriť treba na všetkom.
KulovaM
28.07.08,12:44
Poplatok za ročný prístup do DRAKa je približne vo výške mzdových nákladov na jeden deň Vašej práce (ak máte približne priemernú slovenskú mzdu). Ale inak súhlasím, šetriť treba na všetkom.
Jasne, popracujem na tom, možno sa mi podarí u šefstva presadiť, aby som toho Draka mohla predplatiť, aj ked je pravda, že naše šefstvo šporí ozaj aj tam, kde by nemalo.......nuž čo, ja som malý pán......
judita1971
28.07.08,13:19
mimotemyodkedy mám predplateného Draka, nekupujem žiadne publikácie týkajúce sa miezd, účta . Hoci, zaplatila som si to z vlastného vrecka, lebo aj tak sa mi to oplatí. :)