sellHell
28.07.08,12:30
Potreboval by som vedieť či existuje spôsob ako sa dostať k peniazom zo zisku spoločnosti ak sme v nej dvaja konatelia a jeden spoločník. Pravdepodobne bude každý z nás troch potrebovať tieto prostriedky pre súkromné účely a čakať raz ročne na vyplácanie je príliš zdĺhavé. Vraj sa to dá ak má každý z nás živnosť a budeme si fakturovať "služby", no potrebujeme si byť istí skôr, než by sme sa pustili nesprávnym smerom. Ak by to šlo za pomoci živností, tak či nebude problém, ak predmety činností našich živností budú podobné, resp.rovnaké ako predmety našej s.r.o. ?

O možnosti zamestnať sa vo vlastnej firme vieme, no chceli by sme sa tomu vyhnúť.

Vopred vďaka
Johanka
28.07.08,10:50
Na základe čoho chce konateľ , ktorý nie je spoločník, podiel na zisku ?
Milan Benka
28.07.08,10:56
Podiel na zisku môžu dostať aj členovia štatutárneho a dozorného orgánu spoločnosti. ( Rozhodne o tom VZ spoločnosti)
sellHell
28.07.08,11:19
Sme traja spolocnici, z toho dvaja konatelia.
Johanka
28.07.08,11:22
Podiel na zisku môžu dostať aj členovia štatutárneho a dozorného orgánu spoločnosti. ( Rozhodne o tom VZ spoločnosti)
Však to ma zmiatlo :), ako vedia dopredu, že tak VZ rozhodne ...
KEJKA
28.07.08,16:57
ak budu spoločníci fakturovať činnosť, tak nepojde o podiel na zisku. Bude to pre sro nákladová položka.
Takže fakturujte "na prežitie" a zisk si rozdelíte raz ročne na prilepšenie.
plp
28.07.08,17:13
Potreboval by som vedieť či existuje spôsob ako sa dostať k peniazom zo zisku spoločnosti ak sme v nej dvaja konatelia a jeden spoločník. Pravdepodobne bude každý z nás troch potrebovať tieto prostriedky pre súkromné účely a čakať raz ročne na vyplácanie je príliš zdĺhavé. Vraj sa to dá ak má každý z nás živnosť a budeme si fakturovať "služby", no potrebujeme si byť istí skôr, než by sme sa pustili nesprávnym smerom. Ak by to šlo za pomoci živností, tak či nebude problém, ak predmety činností našich živností budú podobné, resp.rovnaké ako predmety našej s.r.o. ?

O možnosti zamestnať sa vo vlastnej firme vieme, no chceli by sme sa tomu vyhnúť.

Vopred vďaka
Neviem, či je to s tou živnosťou až taký dobrý nápad. Podľa toho o aké veľké príjmy za "služby" by sa jednalo ,je možné, že okrem dane z príjmu by ste museli platiť aj odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne ako SZČO. Nehovoriac o ďalších nákladoch napr.za vedenie účtovníctva.Takže by ste mohli mať nižší zisk.Tiež som zvedavá na ostatné názory.
Milan Benka
29.07.08,05:00
Je to veľmi citlivá téma z daňového hľadiska. Ťažko radiť bez podrobnej znalosti situácie. Čo je dobré v jednom prípade, v druhom už dobré byť nemusí.