AnabelaV
28.07.08,13:57
Synovi určili zúžený očný perimeter,vie o tom niekto viac? Čoho sa mám obávať?
JankaKopernicka
28.07.08,13:05
Ide o postranné videnie.O koľko stupňov to nepíšeš. Obávať sa zaťiaľ nemusíš ničoho,no ak chceš vedieť viac napíš prečo syn vôbec perimetriu absolvoval a kto ju odporučil.
AnabelaV
28.07.08,13:15
Na jednom oku 35 a na druhom 40 stupňou,prišli na to,keď mu robili testy na rastový hormón,potvrdil to už aj počítač. Máme sa kontaktovať s endokrinológom a neurológom,ale či sa to dá liečiť,alebo čo to spôsobuje neviem
JankaKopernicka
28.07.08,13:30
Počítačová perimetria je pre deti dosť náročná a neberie sa celkom v úvahu,aj keď zúženie je trochu väčšie.Pri rastovom hormóne sa tieto testy robia,aby sa zistilo,či ide len o úbytok rast. hormónu,alebo o inú poruchu. U tvojho syna môže ísť o poruchu činnosti nadradenej žľazy /hypofýza/,to musí vyšetriť endokrinológ.V prípade,že bude v poriadku vyšetruje sa,či niečo netlačí na mozog,no tu ber do úvahy,že dieťa pri takto zúženom videní by už malo problémy,ak sa správa ako vždy,nemala by som obavy,môže ísť aj o vrodenú vadu,len sa musí všetko vylúčiť. Liečiť sa to nedá,je to odumretie nervov,no ak syn nevráža do predmetov okolo seba,tak to nevníma a priklonila by som sa k tomu,že sa s tým narodil.Je veľa ľudí,čo ani nevedia o tom,že nevidia tak akoby mali a príde sa nato náhodou. treba to len sledovať,u detí 2 krát do roka opakovať perimeter,aby sa to nezhoršilo,lebo zastaviť odumieranie sa vraj už dnes dá.
AnabelaV
28.07.08,14:00
Syn je veľmi živé dieťa. A tá žľaza sa dá liečiť?
JankaKopernicka
28.07.08,15:32
Syn je veľmi živé dieťa. A tá žľaza sa dá liečiť?

V prípade,že endokrinológ zistí,že niektorá žľaza nepracuje ako má,vyrieši to hormonálnou liečbou a aj rast môže byť spomalený len kvôli tomu a nie pre nedostatok rast.hormónu. Ak ti odporučia MR neboj sa toho,ak syn je stále živý ako pred tým,ja si skôr myslím,že ide o vrodenú vadu. Držím ti palce a veľa šťastia.
AnabelaV
29.07.08,04:02
Janka veľmi pekne ti ďakujem,povedala si mi viac ako lekár,určite ti dám vedieť ako to dopadlo,ešte raz vďaka.
AnabelaV
20.08.08,16:00
Janka

Chcem sa ti veľmi poďakovať,mala si pravdu syn sa s tým narodil a vďaka tebe som to celé absolvovala pomerne s kľudom. Dala si lekciu veľa lekárom,mali by mať aspoň polovicu z prístupu k pacientom ako ty.


Ešte raz veľmi ďakujem.