ferdinand11
28.07.08,13:59
preco nam pri danovom priznani dal system vsetky pohladavky od zakaznikov do dlhodobych, aj ked mame splatnosti najviac do 60 dni, pouzivame software "POHODA", ako sa tomu mam vyvarovat dalsi rok, kvoli tomu mame problemy pri ziskani uveru
lepka
28.07.08,12:16
Máš zle označené v účtovnom rozvrhu kam ti má tieto pohľadávky ťahať do súvahy,ale to si si sama mala nastaviť a keď už nič iné mala si to pri vypisovaní súvahy dať z dlhodobých na krátkodobé,keď sa pozrieš na účet napr.311 tak tam hore vpravo máš napísané v účtovnom rozvrhu dať do riadku č.xx v súvahe,pozri sa na súvahe,že to je riadok dlhodobých a tak tam prepíšeš na iný riadok,podľa súvahy , ktorý to je a samozrejme súčtové riadky treba skontrolovať a upraviť
lepka
28.07.08,12:19
Možno som to napísala nezrozumiteľne,ale keď nebudeš vedieť a vydržíš do 16,00 hod. napíšem konkrétne riadky, lebo sa mi to nedá otvoriť v práci a ešte návrh,skús podať schválené výkazy na DÚ,kde tie dlhodobé presunieš na krátkodobé a nebudete mať ani problém z úverom.
ferdinand11
28.07.08,12:55
dakujem, pochopil som to, vysvetlila si to super, inac ja som chalan:)
ferdinand11
28.07.08,13:00
co sa tyka opravy pre tento rok to chapem, ale tu opravu pre danovy urad za minuly rok moc nerozumiem, skusila by si mi to vysvetlit podrobnejsie?
Zoltán Kovács
28.07.08,13:35
co sa tyka opravy pre tento rok to chapem, ale tu opravu pre danovy urad za minuly rok moc nerozumiem, skusila by si mi to vysvetlit podrobnejsie?

Ak si zistil, že v súvahe máš zle uvedené pohľadávky, tak máš možnosť podať opravné výkazy na daňový úrad. Tieto výkazy potom môžeš použiť ako podklad pri žiadosti o úver.

Opravné výkazy (súvaha) nemá žiadny dopad na daňovú povinnosť.
lepka
28.07.08,14:11
No jednoducho spravíš novú súvahu,kde nebudeš nič v sumách meniť, len tie dlhodobé pohľadávky dáš do krátkodobých pohľadávok a urobíš aj nový výkaz ziskov a strát,môžeš to označiť ako výkazy,ktorí boli schválené valným zhromaždením (prípad s.r.o.) a tieto schválené výkazy tak isto priložíš aj pre obchodný register a nemá to žiadny dopad na daňovú povinnosť,ako ti už napísal Smith a ozaj za tú zmenu pohlavia sa ospravedlňujem, neuvedomila som si,že Ferdinand je mužské meno, veď je to aj také krásne ženské meno a absolútne bežné :)
ferdinand11
28.07.08,14:53
to je ok,ak poznas zenu s menom ferdinand rad sa z nou zoznamim;), dakujem za rady, zajtra sa pozriem na to