peterkovactt
28.07.08,14:41
Zdravim

Otazka : Mam graf a kcem menit hodnoty - dajme tomu mam stlpec B, z ktoreho graf cita hodnoty. Tie hodnoty sa ale bude menit ako aj ich pocet. Kcem spravit nasledovne, po zmene tych hodnot aby sa graf automaticky upravil, tzn. ze najprv som tam mal napr. 20 hodnot, ale potom napr. 200 a kcem aby graf tolko hodnot aj zaznamenal. Po zaznamenani makra ale urcujem len pocet kolko tam mam, vyzera to asi takto :


ActiveSheet.ChartObjects("Chart 76").Activate
ActiveChart.ChartArea.Select
ActiveChart.SeriesCollection(1).Values = "='BR Data'!R1C2:R26C2"

T.z ze graf cita hodnoty z harka 'BR DATA' od riadka 1 az po riadok 26. A ja by som kcel tu druhu hodnotu, t.j R26C2 dat tak, aby to automaticky skocilo na poslednu zaplnenu bunku. Neviem to ale nijako spravit a ani neviem ci je to mozne.

Viem, ze takto sa da skocit na poslednu bunku :

Selection.End(xlDown).Select

ale neviem to zakomponovat do predchadzajuceho prikladu....


Vdaka,
Peto
robin78
28.07.08,12:53
Vsetko sa da ;-). V prvom rade si je potrebne zistit cislo posledne zaplneneho riadku. Mozes to napr. urobit aj v cykle, t.j. testujes si ci riadok este ma zadanu hodnotu, alebo nie a potom to cisla dosadis do vzorca. Myslim, ze by malo ist zistit cislo riadku aj z aktualne oznacenej bunky, to mozem skusit este zistit.

Ked predpokladame, ze cislo riadku budes mat v premennej cisloRiadku, tak zapis bude vyzerat asi takto:
ActiveChart.SeriesCollection(1).Values = "='BR Data'!R1C2:R" & cisloRiadku & "C2"
robin78
28.07.08,12:57
Tak tu je komplet solution:


Dim cisloRiadku As Integer

Selection.End(xlDown).Select
cisloRiadku = ActiveCell.Cells.Row

ActiveSheet.ChartObjects("Chart 76").Activate
ActiveChart.ChartArea.Select
ActiveChart.SeriesCollection(1).Values = "='BR Data'!R1C2:R" & cisloRiadku & "C2"