damati
28.07.08,18:40
Študovala som na porade info k občianskym združeniam, ale mám z toho nejaký guláš. Ak má OZ živnostenský list, tak môže podnikať len v rámci stanov? Napr. ak OZ má v stanovách prácu s deťmi a mládežou a má živnostenský list na reklamnú činnosť, čo môže reklamná činnosť zahŕňať?
Ďakujem za odpoveď.
victoria
28.07.08,19:08
OZ moze podnikat v tom, na co ma zivnostensky list. Je to tak ako u zivnostnikov alebo obchodnych spolocnosti. Mozu podnikat iba v cinnostiach, ktore maju uvedene v zivnostenskom liste. Pokial ma OZ zivnostensky list na reklamnu cinnost, to znamena ze moze podnikat vo vsetkom co sa tyka reklamnych cinnosti. Predpokladam ze takuto cinnost ma kvoli prispevkom od sponzorov ktori pozaduju ako protisluzbu reklamu svojej spolocnosti, to znamena ze OZ moze pre nich dat vyrobit reklamne tabule, samolepky, propagacne materialy ktore bude pouzivat na svojich akciach alebo budu k nahliadnutiu a rozdavaniu v priestoroch zdruzenia.
damati
29.07.08,13:25
victoria ďakujem pekne za odpoveď, mne to bolo hneď jasné, len tie odborníčky na živnostenskom boli veľmi múdre a starostlivé a tvárili sa, že všetko závisí od nich.
vďaka