vandit
28.07.08,20:12
ahojte,
chcem sa opytat na takuto vec. Je to tu uz rozoberane, ale vzdy sa odboci od temy tak preto to zakladam...
OTAZKY:
1) pri zakladani sro 2 osobami, kolko je potrebne mat min ZI? kolko moze byt ZI v nepenaznych vkladoch a potom kolko v penaznych?

2) musia tie peniaze byt realne na nejakom ucte pocas celej doby podnikania?

3) musi byt zakladatelska listina odkontrolovana a podpisana pravnikom?

zatim diky, keby ma nieco napadlo, doplnim...
Zoltán Kovács
28.07.08,18:21
ahojte,
chcem sa opytat na takuto vec. Je to tu uz rozoberane, ale vzdy sa odboci od temy tak preto to zakladam...
OTAZKY:
1) pri zakladani sro 2 osobami, kolko je potrebne mat min ZI? 200.000,- SK Kolko moze byt ZI v nepenaznych vkladoch a potom kolko v penaznych? Nie je obmedzenie

2) musia tie peniaze byt realne na nejakom ucte pocas celej doby podnikania? Pri zakladaní by mali byť, minimálne u správcu vkladu. Počas podnikanie tie peniaze používaš, takže nemusí byť na účte toľko

3) musi byt zakladatelska listina odkontrolovana a podpisana pravnikom? Nie, zakladateľskú listinu podpisujú spoločníci.

zatim diky, keby ma nieco napadlo, doplnim...


V citáte.
zalobaba
28.07.08,18:39
ahojte,
chcem sa opytat na takuto vec. Je to tu uz rozoberane, ale vzdy sa odboci od temy tak preto to zakladam...
OTAZKY:
1) pri zakladani sro 2 osobami, kolko je potrebne mat min ZI? kolko moze byt ZI v nepenaznych vkladoch a potom kolko v penaznych?

2) musia tie peniaze byt realne na nejakom ucte pocas celej doby podnikania?

3) musi byt zakladatelska listina odkontrolovana a podpisana pravnikom?

zatim diky, keby ma nieco napadlo, doplnim...

vandit - tuším si v profile uvádzaš, že si daňový poradca ?????:cool:
vandit
28.07.08,18:48
2 zalobaba: hh, netusim ako sa to tam dostalo :))))