vilob
28.07.08,21:49
ahojte. neviete náhodou, či mi hrozí nejaká pokuta za neskoro podané tlačivo - Výpis z daňového priznania do Sociálnej poisťovne? Konkrétne som s ním meškala asi dva týždne
cloe
28.07.08,20:52
ahojte. neviete náhodou, či mi hrozí nejaká pokuta za neskoro podané tlačivo - Výpis z daňového priznania do Sociálnej poisťovne? Konkrétne som s ním meškala asi dva týždne

Za porušenie povinností ustanovených zákonom o sociálnom poistení môže Sociálna poisťovňa uložiť pokutu až do 500 000 Sk. Pri ukladaní pokuty Sociálna poisťovňa zohľadní závažnosť porušenia povinnosti.

Predkladanie Výpisu z daňového priznania je jednou z povinností do soc. poisť. Avšak doteraz som sa s uložením pokuty za túto vec nestretla, dokonca ani vtedy, keď poisťovňa vyzvala SZČO k predloženiu výpisu z DP po roku.
Katija
29.07.08,07:05
ahojte. neviete náhodou, či mi hrozí nejaká pokuta za neskoro podané tlačivo - Výpis z daňového priznania do Sociálnej poisťovne? Konkrétne som s ním meškala asi dva týždne


Za porušenie povinností ustanovených zákonom o sociálnom poistení môže Sociálna poisťovňa uložiť pokutu až do 500 000 Sk. Pri ukladaní pokuty Sociálna poisťovňa zohľadní závažnosť porušenia povinnosti.

Predkladanie Výpisu z daňového priznania je jednou z povinností do soc. poisť. Avšak doteraz som sa s uložením pokuty za túto vec nestretla, dokonca ani vtedy, keď poisťovňa vyzvala SZČO k predloženiu výpisu z DP po roku. Tiež mám takú skúsennosť, že nepokutovali. Zatiaľ. Pokuta od SP ti ale vždy hrozí.
Pre neskoré odovzdanie výpisu z DP je určená sadzba od 1000,- Sk do 5000,- Sk za jeden výpis.
Na svojej stránke majú pekne vypracovaný Sadzobník pokút SP (http://www.socpoist.sk/sadzobnik-pokut-socialnej--poistovne/6050s). Raz ho iste začnú používať.
__________________
Katija:):cool:
Zbaľte nevhodný príspevok pomocou tlačidla http://www.porada.sk/image.php?u=2&type=sigpic&dateline=1200510593
Paula
19.09.08,15:12
Za porušenie povinností ustanovených zákonom o sociálnom poistení môže Sociálna poisťovňa uložiť pokutu až do 500 000 Sk.



Kto sa pozabudol a doteraz výpis neodovzdal, môže očakávať písomnú výzvu na jeho predloženie ...vyššie uvedená suma je "súčasťou" výzvy (ak neodovzdáte-zaplatíte). Začali ich rozposielať.
cloe
19.09.08,15:20
Kto sa pozabudol a doteraz výpis neodovzdal, môže očakávať písomnú výzvu na jeho predloženie ...vyššie uvedená suma je "súčasťou" výzvy (ak neodovzdáte-zaplatíte). Začali ich rozposielať.

Pauli, a už mu tam napísali aj konkrétnu sumu pokuty?
Paula
19.09.08,15:31
Ja ten problém osobne nemám, oznámila mi to osoba ( ktorej sa takáto výzva týka a obdržala ju) slovami: Riaditeľ soc. poisťovne sa mi vyhráža pokutou 500.000.-, keď im to neodovzdám. Nieje to správa JPP. Možno sa ozve ešte niekto, kto tiež výzvu obdržal.
cloe
19.09.08,15:37
No, práveže mi to tiež priniesol klient, ktorého som preberala tento rok. Predchádzajúca účtovníčka mala kópiu výpisu založenú v dokladoch a povedala, že je to odovzdané. Možno to aj dala klientovi a on to neodovzdal. To už neviem.
Teraz mu prišla výzva, kde je tak ako hovoríš upozornenie, že ak nepredloží výpis do 5 dní, uloží mu SP pokutu až do výšky 500tis.
Volala som tam dnes, lebo už je to 6. deň a pani povedala, že nebude pokuta, len nech to urýchlene pošlem.
Preto som sa pýtala, či už niekto aj dostal konkrétnu pokutu.
Paula
19.09.08,15:40
Vedved....som len občerstvila, aby sa ešte nespamätaní spamätali:). Tak o prípadnej pokute si povieme neskôr, ak bude o čom:D
cloe
19.09.08,15:50
Keď sme už pri tom odovzdávaní výpisov, zaujímalo by ma, či ich odovzdávate klientom vy, účtovníci, alebo im ich dáte spoločne s DP a nech si to vybavia.
Ja im to nosím sama, no asi to už robiť nebudem. Nemyslím tých, ktorých účtujem v priebehu roka, ale tých, ktorí chcú len urobiť DP na konci roka.
Totižto ide o to, že potom všetkým treba ustrážiť zmenu platieb od 1.7., no a ak ich je tak zo 40-50, tak je to dosť sila.
Nech si každý zajde a buď si to vypočíta alebo poprosí tetušku, nech mu povie, koľko bude platiť.
Paula
19.09.08,15:53
Odovzdať rovno s DP živnostníkovi - termín nech si láskavo ustráži sám.:)

Tu sa nejedná o neochotu, ale ak náhodou napr. účtovník ochorie, alebo iné vážne problémy ho postretnú, kto by strážil? Takže tak.
cloe
19.09.08,15:55
Odovzdať rovno s DP živnostníkovi - termín nech si láskavo ustráži sám.:)

Tentokrát už budem určite múdrejšia;)