duves
29.07.08,06:28
Kupil som garáž, v radovej zastavbe. Pretože som poriadkumilovny, uvažujem ako podlahu tam položiť dlažbu. Nemate s tym niekto skusenosti, čo sa tyka zaťaženia dlažby osobnym autom? Nepopraska to?
Dlažbu uvažujem nemrznucu, bežnej hrubky (cca 6mm), žiadna chodnikova a podobne klony.
Diiik
Milan Benka
29.07.08,05:03
Kupil som garáž, v radovej zastavbe. Pretože som poriadkumilovny, uvažujem ako podlahu tam položiť dlažbu. Nemate s tym niekto skusenosti, čo sa tyka zaťaženia dlažby osobnym autom? Nepopraska to?
Dlažbu uvažujem nemrznucu, bežnej hrubky (cca 6mm), žiadna chodnikova a podobne klony.
Diiik

Pri dobre odvedenej práci pokladača s tým nie sú problémy.
katka
29.07.08,05:40
Dávali sme tiež do garáže dlažbu mrazuvzdornú a sme spokojní.Zatiaľ nič nepopraskalo.Ale robil nám ju veľmi precízny majster a dal si záležať.
duves
29.07.08,05:57
Vdaka za vaše odpovede. Nebol som si istý s tým zaťažením.
Majster - no vela veci som si robil v byte sam. Tato dlažba bude moje veldielo.:D
Ak nezabudnem, vyfotim povodny stav a po, resp. pocas prac.
lakon
29.07.08,06:05
Pri dobre odvedenej práci pokladača s tým nie sú problémy.

Lepidlo musi byt rovnomerne a celoplosne pod celu dlazdicu, hlavne na krajoch.
Nebude problem, ak tam budes parkovat. Pozor na kamienky pod kolesami.
Ak by si si tam chcel zriadit nejaku dielnicku, potom je riziko ze ti nieco spadne a dlazba praskne skor ako beton.
Milan.Žiška
29.07.08,06:07
Dlažba je faj, je Ok aj s únosnosťou ak sa dobre spaví ( do tekutého lôžka ), ale neuvažoval si s povrchovou úpravou "náterovou hmotou". Totiž ak nemáš aspoň temperovanú garáž v zimnom období si nanosíš do nej vodu. Predpoklad je že môže dôjsť k poškodeniu a opravy, to je ... Náterové hmoty sú obnoviteľné a dajú sa veľmi pekne farebne pojednať.

:)Ak nie si pevne rozhodnutý je to chrobák do hlavy.:)
Chobot
29.07.08,06:24
Kupil som garáž, v radovej zastavbe. Pretože som poriadkumilovny, uvažujem ako podlahu tam položiť dlažbu. Nemate s tym niekto skusenosti, čo sa tyka zaťaženia dlažby osobnym autom? Nepopraska to?
Dlažbu uvažujem nemrznucu, bežnej hrubky (cca 6mm), žiadna chodnikova a podobne klony.
Diiik

Asi si pevne rozhodnutý pre dlažbu, ale ja by som predsa len navrhol, že pre garáž by bola lepšia liata podlaha s epoxydovou povrchovou úpravou. Lebo ak tam nanosíš blato a nakvapká olej, tak dlažba sa bude ťažko umývať - hlavne medzi špárami.
katka
29.07.08,07:15
Po prečítaní ďaľších príspevkov,by som ešte doplnila,že garáž máme temperovanú a v podlahe je gulička pre odtok vody ku ktorej je podlaha spádovaná.Takže v zime rozpostený sneh pekné steká tam,kde má.
duves
29.07.08,07:56
Dlažba je faj, je Ok aj s únosnosťou ak sa dobre spaví ( do tekutého lôžka ), ale neuvažoval si s povrchovou úpravou "náterovou hmotou". Totiž ak nemáš aspoň temperovanú garáž v zimnom období si nanosíš do nej vodu. Predpoklad je že môže dôjsť k poškodeniu a opravy, to je ... Náterové hmoty sú obnoviteľné a dajú sa veľmi pekne farebne pojednať.

:)Ak nie si pevne rozhodnutý je to chrobák do hlavy.:)
Nie som pevne rozhodnuty pre dlažbu. Garaž, teda podlaha je niečím natretá. Skúsim zistiť čím. V strede bola kedysi montažna jama, tu neskor zahadzali a teraz je to vidno, kde to bolo.


Asi si pevne rozhodnutý pre dlažbu, ale ja by som predsa len navrhol, že pre garáž by bola lepšia liata podlaha s epoxydovou povrchovou úpravou.
Mno...možno dobry napad. Musim pozrieť ceny.:rolleyes:

Nejaka diskusia k uvedenemu problemu (tiež spominaju liate podlahy): http://www.e-filip.sk/default.aspx?ContentID=1011&ThreadID=100696&sortBy=question
duves
29.07.08,09:44
No, na liatu podlahu možem zabudnut. Cena vychadza 30-50 tisic za 19m2 podlahy.Dlažba ma vyjde max.na 5000-6000 + uprava podkladu a lepiaca malta.
Čo tie nátery na beton? Je to kvalitné?
Chobot
29.07.08,10:17
No, na liatu podlahu možem zabudnut. Cena vychadza 30-50 tisic za 19m2 podlahy.Dlažba ma vyjde max.na 5000-6000 + uprava podkladu a lepiaca malta.
Čo tie nátery na beton? Je to kvalitné?

Kde si zisťoval tú liatu podlahu?

Pokiaľ máš liatu betónovú podlahu, tak by stačilo dať liaty epoxyd, myslím, že to nestojí toľko. Toho sa tam dáva taká 2-4 mm vrstva.

Skús firmu Epox (http://www.porada.sk/www.epox.sk).
duves
29.07.08,11:11
Kde si zisťoval tú liatu podlahu?.


www.svegal.sk (http://www.svegal.sk)

pri spotrebe cca 2 kg/m je spotreba cca 50 kg systému čo predstavuje cenu cca 14000.-Sk na materiál.
S pozdravom Sverák

alebo: www.morfico.sk (http://www.morfico.sk)

Dobrý deň.
Liatu podlahu chcete na báze cementu alebo epoxidov?
Približná cena:
Samonivelačná priemyselná podlaha MFC Final 410
(cement)..........................cca 850 Sk/m2
Epoxidová podlaha Amerin
DT-4................................................. ...................cca
1.700 Sk/m2
S pozdravom
Ing.Tomáš Vácha
>
Ech, teraz vidim, že som napočítal aj samonivelizacnu podlahu+epoxidovu.
Ale aj tak je 1700,-Sk na m2 vela. Spolu 32 tisic.



Pokiaľ máš liatu betónovú podlahu, tak by stačilo dať liaty epoxyd, myslím, že to nestojí toľko. Toho sa tam dáva taká 2-4 mm vrstva.
Skús firmu Epox (http://www.porada.sk/www.epox.sk).
No pozriem, uz tomu nedavam sancu na dobru cenu.
220870
29.07.08,17:40
6mm to nie je dlažba ale podvod.Treba tam dať GRESOVÚ dlažbu a poriadne podliať Flexovým lepidlom.No problem.
Milan.Žiška
30.07.08,06:20
Chce to kvalitnú prípravu podkladu ( očistenie, vyrovnanie - nivelačku ak treba, nejaké penetráky pre súdržnosť vrstiev a náterová hmota na báze epoxidu ak si spomínam 2x vrstvy . Robila to firma pod hlavičkou Schonox, majú na Slovensku pobočku - skús www.schonox.sk, p. Zaujec mohol by poradiť. Materiál sa volal tuším Garasz a mal niekolko farebných variant. mal som to v sklade.
paťuška
30.07.08,06:26
Nie som odborník, ale máme v garáži klasickú mrazuvzdornú dlažbu zn. Kerko už asi 10 rokov, kedy ešte neboli ani flexibilné lepidlá a nivelačné hmoty a pod. a nič nám nepopraskalo. Ak si aspoň sčasti "odborník" t.j. vieš si dlažbu spraviť sám, neboj sa! Mám aj skúsenosti, že aj dobrý pokladač to odflákne viac ako keby si si to robil sám a precízne, lebo si daš na tom záležať.
Milan.Žiška
30.07.08,11:36
Potvrdili mi z realizácie aj výhody Plyuretanových náterových hmôt, podmienkou u všetkých náterov je kvalitne spracovaný povrch pod náter ( "aj pod dlažbu" ).
Michal789123
30.07.08,17:46
Tiez nad tym uvazujem. Ale musim najprv doriesit otazku ci vobec vykurovat garaz. Co hovorite na to?
Chobot
31.07.08,07:04
Tiez nad tym uvazujem. Ale musim najprv doriesit otazku ci vobec vykurovat garaz. Co hovorite na to?

Vykurovať garáž??:eek:

No možno keď ťa manželka vyhodí z domu, budeš spať aspoň v teple...:D:D:D

Inak si myslím, že je to zbytočné.
duves
31.07.08,11:35
Vykurovať garáž??:eek:

No možno keď ťa manželka vyhodí z domu, budeš spať aspoň v teple...:D:D:D

Inak si myslím, že je to zbytočné.
Prečo nie, manželka vyhodi z domu, tak si tam urobíme taký pánsky "šmajchlkabinet". Takže teraz dajte návod, ako tam dať ešte aj sprchový kút. Ideme na to.:D
Milan.Žiška
31.07.08,17:56
No to vezmeš trubky na teplú a studenú vodu a ....mimotemy

Páni to nie je zlý nápad. Ja nazývam svoju temperovanú garáž ( idú mi popod strop trubky UK ) trucovňou. Je to univerzálny priestor alebo pánska izba - od autodielne až po maliarsky/sochársky ateliér alebo telocvičňu...prípadne pracovňu.

Aby človek udržal garáž v takomto stave ( trucovňa) dá fušku ( viem o čom hovorím) ale i pocit, že v zime odchádzam z domu a nemusím vyhrabávať auto zo snehu sa mi celkom páči.( aj keď je to len pár dní v roku).:)
duves
01.08.08,11:02
Ja nazývam svoju temperovanú garáž ( idú mi popod strop trubky UK ) trucovňou. Je to univerzálny priestor alebo pánska izba - od autodielne až po maliarsky/sochársky ateliér alebo telocvičňu...prípadne pracovňu.
.
Kamoš ma taku, v bytovke. Velmi dobre si to vystihol. Kamoš vravi, že tam vždy zdrhe, že ked je z domacnosti taký "ohučaný" -echt dobry vyraz:D.
Ma tam šípky a terč, nejake radio, v plechovkach pivo. No čo nam chyba, že.
bex
07.08.08,19:32
Pekny den. Da sa dat do garaze epoxidovy nater ktory vas vyjde cca 300sk/m aj s robotou. A za tuto cenu ani dlazbu nekupite.
Zdravi Bex
Chobot
08.08.08,07:21
Pekny den. Da sa dat do garaze epoxidovy nater ktory vas vyjde cca 300sk/m aj s robotou. A za tuto cenu ani dlazbu nekupite.
Zdravi Bex

Aká hrubá je tá vrstva epoxydu? Či to je skutočne len tenký náter? To asi potom nerovnosti (napr. bublinky v betóne) nezarovná, že?
Milan.Žiška
08.08.08,11:25
Zabudol si prpočítať - vyrovnanie ( nivelačku) pod ňu ( penetrák ) aby ti dobre držala. A sme s fianciami niekde inde.
bex
08.08.08,17:55
Je jasne ze po natere nebude ta podlaha rovna ako stol ale urcite bude povrch zbezprasneny. Bublinky v betone? Pred naterom sa beton vybrusi a vacsie nerovnosti,diery,prasklinky sa vyspravia tmelom a potom uz len samotny nater. Ak by si chcel liatu podlahu tak meter by ta vysiel od 850 Sk aj s robotou. Vsetko zalezi od podkladu
TomasHC
12.01.10,19:53
AndrejG
12.01.10,21:22
Zabudol si prpočítať - vyrovnanie ( nivelačku) pod ňu ( penetrák ) aby ti dobre držala. A sme s fianciami niekde inde.

Ja mam v garazi ten nater a bez nivelacky...nevidim dovod v garazi zrovnavat podlahu na 100%.
TomasHC
13.01.10,05:38
Ja mam v garazi ten nater a bez nivelacky...nevidim dovod v garazi zrovnavat podlahu na 100%.

Suhlas. (pokial si tam nechce niekto vodit frajerky) :D
karol-v
25.02.14,10:24
Nič proti dlažbe, ale nie sú lepšie napríklad priemyselné podlahy (http://www.remmers.sk/priemyselne-podlahy-pre-potravinarstvo). je s nimi menej práce, sú vysoko odolné a určite sa budú ľahšie čistiť
MilanSebo
08.01.16,12:42
Do garáže neodporúčam ani dlažbu ani epoxid, teda, pokiaľ v nej chcete robiť aj dielenské práce (brúsenie, zváranie, výroba....., proste kutiloviny. Dlažba po páde kladivom praskne aj ked je celoplošne podvrstvená lepidlom - skúsenosť. Epoxid sa vylamuje po páde predmetu. A tých sa veru napadá - aspoň u mňa. Ja sa osobne rozhodujem pre Fortelock. Cena je síce vysoká, ale ...... je to kompromis toho čo od garáže očakávam. Pokiaľ by mi tam LEN parkovali autá a garáž bude slúžiť len pre odkladací priestor. Jednoznačne Epoxid.