DanielaSL
29.07.08,08:32
Pri prerábaní nášho domčeka plánujeme pred domom terasu. Východ na ňu bude z prednej časti domu.Zaskočil nás ešte teraz v začiatkoch prerábania pán, ktorý má pripraviť nejaké rozvody na miesta kde budú zástrčky, otázkou....ako plánujeme osvetliť terasu. Nad týmto som veru nepremýšľala. Mohli by ste dať nejaké typy..poprípade prilepiť nejaké foto. Domček je úplne jednoduchá klasická stavba. Stena..v strede budú dvere z obývačky na terasu..nad dverami bude okno hornej izby. Myslíme si, že pripevniť nejaké svietidlo na dom bude pôsobiť rušivo.
petmar
29.07.08,17:58
Myslím, že toto nie je žiadny problém. Vy musíte určiť kde bude a aké svietidlo a vypínač k nemu a pán tam privedie kábel - len nie zo zásuvkového obvodu ale zo svetelného. Svietidlo môže byť upevnené na stene, visieť zhora, prípadne stĺpové... Malo by byť nad stolom, ak tam bude, alebo blízko pri ňom. Posúvam úvahy ďalej.
DanielaSL
30.07.08,06:49
Ďakujem za radu, ale ja ani nemám tušenie aké typy svietidiel bývajú na terasách. Nikdy som sa o to nezaujímala. Ale po tvojej rade uvažujem, že určite nebude na dome..tam by pôsobilo rušivo. Malo by to byť niečo, čo bude zrejme zapichnuté do zeme. Ak viete o nejakých stránkach, kde by som niečo vhodné našla, mohli by ste poslať linky.
Modranka
30.07.08,07:01
Neviem odkiaľ ste, ale ak z Bratislavy, vyskúšajte firmu v Petržalke. Je to svetelné štúdiu, určené práve na riešenie neriešiteľných svetelných problémov. Neviem či tu môžem napísať ich web stránku : www.cobralight.sk (Ak nie, prosím admina, aby tento kontakt vyhodil). Hádam vám tam pomôžu. Ja som bola spokojná. Ale treba si tam najskôr zatelefonovať. Nemajú otváracie hodiny, behajú po stavbách.
petmar
30.07.08,07:19
Najjednoduchšiu a najlacnejšiu verziu verziu nechceš - na stene.
Terasa nie je zastrešená - ani čiastočne? Visiace zo strechy je tiež nie zložité. Teda stĺpové, záhradné ?
Daj si do gúgla záhradné svietidlá, stĺpové svietidlá, ponuka je dostatočná.
Prívod k nim sa musí urobiť odborne, zemným káblom, istenie chráničom. Stĺpové svietidlá ukážu pekne v skupinke, aspoň 2. Dajte si ich aj ku komunikácii, ku schodom a p.
DanielaSL
31.07.08,04:44
Ďakujem obidvom za rady. Som od Bratislavy veľmi ďaleko, ale táto stránka mi pomôže sa inšpirovať.:)
focus3ccd
01.08.08,07:32