jaja8008
29.07.08,11:05
Ahojte poradaci,
neviete mi niekto poradit, kde by som nasla nejaky strucny popis ako treba vyplnat a co kedy odniest do socialky ohladne PN zamestnanaca?
vypadla nam mzdarka na tyzden, ktora to ma na starosti a hromadia sa mi tu PNky a niektore budu tento tyzden uz viac ako desat dni platne.

viem, ze ten druhy diel, cervene tlacivko, sa ma odoslat do troch dni po uplynuti 10 dni PN, a potom treba nahlasit aj ukoncenie.
ale to je asi vsetko co som sa docitala na webe socialky.

priklada sa este nieco k tym tlacivam? alebo sa vypisuje nieco?


vrela vdaka.
Stina
29.07.08,09:10
K PN musíč do SP zaslať aj Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku
jankasm
29.07.08,09:17
Len doplním, že PN treba nahlásiť aj do ZP. Myslím že lehota je až do konca nasledujúceho mesiaca od začiatku PN.
Tweety
29.07.08,09:18
Len doplním, že PN treba nahlásiť aj do ZP. Myslím že lehota je až do konca nasledujúceho mesiaca od začiatku PN.
Áno, je potrebné zaslať oznámenie aj do ZP, stačí do konca nasledujúce mesiaca, ktorého sa DPN týka.
nesca
29.07.08,09:18
Na zdravotnú poisťovňu treba odniesť Oznámenie o poistencoch pri zmene...Kód 1O1(treba pozrieť,ale myslím,že všetky poiťovne majú rovnaký),platnosť zmeny Z-začiatok,K-koniec dátum od prvého dňa trvania PN. T.z jeden papier na začiatku a druhý o ukončení na konci PN.Ak sú viacerí z tej istej poiťovne tak sa uvádzajú na tom istom tlačive.Neposiela sa im nič iné.
Do SP sa dáva II.časť "maródky". vypíšu sa tam nejaké údaje dole a na zadnej strane.Tak isto treba vyplniť Potvrdenie zame-teľa o zamest-covi na účely....Väčšinou to schopný program urobí sám,ak nie treba sa pohrabať v papieroch.Tieto dve lajstrá odfotiť,kópie si dať potvrdiť.Odnáša sa to až po prvých 10.dňoch PN.Ak maróduje niekto len 9-10 dní,na SP sa nič neodnáša,všetko ostáva vo firme.
abel
29.07.08,09:19
Ak PN nebola počas mesiaca ukončená a prechádza z jedného mesiaca do druhého, treba zaslať aj PREUKAZ O TRVANÍ PN k 31. 7. 2008, bez toho dávky nevyplatia. Na našej pobočke to musí byť najneskôr do 5. dňa v mesiaci, potom už majú uzávierku a dávky sú vyplatené o mesiac neskôr.
jaja8008
29.07.08,09:21
dakujem Stina.

fuha, je toho dost co mam vyplnit. no snad najdem info aby som to vyplnila :).

takze ak tomu dobre rozumiem, cela veda je poslat to cervene tlacivko, k tomu vypisane to potvrdenie a ked skonci PN, potom iba poslat aj to tlacivo kde to konci? pri skonceni uz netreba nic prikladat ani vyplnat? a mne pri skonceni neostane nijaky doklad? alebo ten posledny, IV. diel, si necham ja?

tie vymeriavacie zaklady mi stacia opisat zo mzdoveho listu - aspon dufam ze to je ono. ?

dakujem este raz.
ZuzanaP
29.07.08,09:24
IIa zostane tebe, oddiel IV. pošleš po ukončení PN do SP

VZ pre nemocenské poistenie buď odpíšeš zo mzdového listu, alebo mzdový program robí aj potvrdenie pre SP (teda väčšina)
Stina
29.07.08,09:24
Pri skončení zasielaš originál a Ty si urobiš fotokópiu ukončenia DPN .
jankasm
29.07.08,09:25
dakujem Stina.

fuha, je toho dost co mam vyplnit. no snad najdem info aby som to vyplnila :).

takze ak tomu dobre rozumiem, cela veda je poslat to cervene tlacivko, k tomu vypisane to potvrdenie a ked skonci PN, potom iba poslat aj to tlacivo kde to konci? pri skonceni uz netreba nic prikladat ani vyplnat? a mne pri skonceni neostane nijaky doklad? alebo ten posledny, IV. diel, si necham ja?

tie vymeriavacie zaklady mi stacia opisat zo mzdoveho listu - aspon dufam ze to je ono. ?

dakujem este raz.

Áno, tie VZ zo mzdového listu, to je ono.
Pri skončení len odovzdáš na SP ukončenie PN, to je všetko.
Tebe zostanú len kópie, ak si ich prefotíš. Originály dokladov PN Ti zostávajú jedine vtedy, ak PN trvá kratšie ako 10 dní a na SP neposielaš nič, všetko zostáva u Teba, aj začiatok aj koniec PN. Ak však PN trvá viac ako 10 dní, tak Tebe zostáva len originál dokladu "žíadosť o náhradu príjmu". Ostatné tlačivá, žiadosť o nemocenské a ukončenie PN dávaš originál na SP. Preto je dobré si zo všetkého urobiť kópie, aby si mala aj ty nejaké doklady. :)
nesca
29.07.08,09:27
Na ukončenie som zabudla.ZP je jasná . Do SP vypísaný lístok z "maródky" o ukončení,nič iné.Áno vymeriavace zo mzdového listu,ale bacha,ak bol v priebehu predchádzajúceho roka PN,OČR,neplatené voľno-proste vtedy,keď mal prerušené poistenie,treba tom tam do riadku 3. napísať
jaja8008
29.07.08,09:28
ahojte, no chcem sa este spytat teda na tu ZP co spominate. to ale tiez treba hlasit iba ak pevysuje desat dni. nie? pozrela som si web kde navod je ako vyplnit to oznamenie a tam sa spomina pri zmene platitela, co je teoreticky az na jedenasty den, nie? vtedy sa meni platitel zo zamestnavatela na soc positovnu. nie?

ale som uplne mimo...
VladoaKatka
29.07.08,09:28
dakujem Stina.

fuha, je toho dost co mam vyplnit. no snad najdem info aby som to vyplnila :).

takze ak tomu dobre rozumiem, cela veda je poslat to cervene tlacivko, k tomu vypisane to potvrdenie a ked skonci PN, potom iba poslat aj to tlacivo kde to konci? pri skonceni uz netreba nic prikladat ani vyplnat? a mne pri skonceni neostane nijaky doklad? alebo ten posledny, IV. diel, si necham ja?

tie vymeriavacie zaklady mi stacia opisat zo mzdoveho listu - aspon dufam ze to je ono. ?

dakujem este raz.
Nezabudni - všetky doklady o PN musí podpísať nárokovateľ dávky, teda zamestnanec, že si uplatňuje nárok na nemocenské.
Pokračovanie PN pri prelome mesiacov je len jedno tlačivko, ja som to zvykla fotiť (nie aby som mala viac dokladov:)), pre kompletnosť.
ZuzanaP
29.07.08,09:32
ahojte, no chcem sa este spytat teda na tu ZP co spominate. to ale tiez treba hlasit iba ak pevysuje desat dni. nie? pozrela som si web kde navod je ako vyplnit to oznamenie a tam sa spomina pri zmene platitela, co je teoreticky az na jedenasty den, nie? vtedy sa meni platitel zo zamestnavatela na soc positovnu. nie?

ale som uplne mimo...


Do ZP nahlasuješ pn od začiatku.:)
nesca
29.07.08,09:32
Nie na ZP sa vypĺňa hneď od prvého dňa trvania,nie až po 10 dňoch.Mení sa platiteľ-už je vtedy štát
jaja8008
29.07.08,09:36
vy ste vsetky take zlate.
dakujem vam. no snad to nejako dokopem do uspesneho konca, kym sa vrati mzdarka z dovolenky.
a ked nie, tak to opravi. :)

no ale tu ZP som teda presvihla. este ze ste ju spomenuli. idem prihlasovat a odhlasovat teda.

este raz vdaka.
ZuzanaP
29.07.08,09:41
vy ste vsetky take zlate.
dakujem vam. no snad to nejako dokopem do uspesneho konca, kym sa vrati mzdarka z dovolenky.
a ked nie, tak to opravi. :)

no ale tu ZP som teda presvihla. este ze ste ju spomenuli. idem prihlasovat a odhlasovat teda.

este raz vdaka.


Len oznámiš, neodhlasuješ. Kód 1 O.
Tweety
29.07.08,09:45
Len oznámiš, neodhlasuješ. Kód 1 O.
Len opravím, kód: 1O1.
ZuzanaP
29.07.08,09:49
Len opravím, kód: 1O1.

VŠZP to ešte na tlačive vo vysvetlivkách nemá, je to na ich www stránke: http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=147 :)
Marína
29.07.08,09:52
Ak je PN v rámci jedného mesiaca, do ZP na Oznámení o ......... môžeš na jednom tlačive uviesť v jednom riadku začiatok(Z) PN a v druhom koniec(K) PN.
O dokladoch pri dočasnej PN sa podrobne dozvieš aj tu http://www.porada.sk/t23895-docasna-pracovna-neschopnost-zamestnanca-doklady.html