inkamia
29.07.08,12:23
Zdravím Vás, chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s ambulantným poukazom do kúpeľov.
Mám kožný problém na rukách, resp. prstoch rúk. Masť /Elocom/, ktorú mi stále predpisuje kožná lekárka mi už nezaberá .
Tak ma napadlo, že by som si to mohla ísť liečiť do kúpeľov, keďže takmer "za kopcom" máme kúpele Smrdáky, ktoré sa zaoberajú kožnými problémami, zaujímalo by ma, že keď si od kožnej vypýtam takýto poukaz, že by som to mohla skúsiť.
Neviete, či sa takýto ambul. poukaz dáva bezproblémovo a aké sú podmienky? VĎaka
Zoltán Kovács
29.07.08,10:32
O kúpeľnej liečbe nerozhoduje posudkový lekár v SP?
Jara
29.07.08,10:57
O kúpeľnej áno, ale tu bola otázka na ambulantný poukaz. To je niečo ako nemocnica. V tom prípade je vystavená akoby PN-ka a tú vystavuje lekár a platí sa ako normálna PN-ka. Mala som taký prípad asi pred rokom, takže viem, že to vystavil lekár. No inak neviem nič bližšie, nakoľko už nemám tohto zamestnanca. Prekvapilo ma len to, keď som mala napísané na PN-ke že ambulantná kúpeľná liečba a preto som sa pýtala v SP čo s tým, tak mi bolo povedané, že 10 dní platím ja ako náhradu príjmu a potom platí SP do ukončenia liečby.
Zoltán Kovács
29.07.08,10:58
Vďaka, som o niečo múdrejší.
inkamia
29.07.08,11:35
ja ďakujem tiež
wagner
29.07.08,15:24
Ja som tiež ambulantný pacient. Poukaz dáva zdravotná poisťovňa. Žiadosť o kúpeľnú liečbu som si bola osobne zaniesť do zdrav.poisťovne a dohodla som sa, že tam budem dochádzať. O týždeň som mala poukaz doma. Dnes je to jedno či tam niekto býva alebo nie. Rozdiel je iba v tom, že pacient si platí podľa typu poukazu - A alebo B. Prídeš do kúpeľov a povieš že budeš dochádzať. Tým to je vybavené, povedia Ti termín, kedy môžeš začať a máš ambulantný poukaz.
Katy a R
29.07.08,15:37
amazoncanka
30.07.08,07:56
Ahoj. S ambulantnym poukazom do kupelov to funguje trochu inak ako sa tu pise. Dnes kupelna liecba funguje inak ako kedysi. Nieco o tom viem, chodim do kupelov 30 rokov. Teraz idem 10.8. A co sa ambulantnej kupelnej liecby tyka, tak postup je takyto:
Najprv ti musi dat kozna lekara odporucenie na kupelnu liecbu, staci ak ti to v lekarskej sprave napise a prakticky lekar ti potom vypise "Navrh na kupelnu liecbu" a prilozi aj spravu od koznej. Tento Navrh na kup.liecbu zanesies do Zdravotnej poistovne, NIE do socialnej, tak to fungovalo v minulosti. Do 6 tyzdnov dostanes zo zdravotnej poistovne vyrozumenie, ci ti schvalili kupelnu liecbu a v akej indikacnej skupine, ci v "A" alebo v skupine "B". Rozdiel je v tom, ze v skupine A sa doplaca podstatne menej ako v skupine B. Ak ti schvalia tu liecbu, tak ti zaslu schvaleny Navrh na kupelnu liecbu spolu so zoznamom kupelnych miest, kde su telefonne cisla a mena osob, u ktorych sa treba informovat ci maju volne miesto a zistis si zaroven, kolko by si u nich doplacala, co zasa zavisi v akej kategorii ti schvalili liecbu, A alebo B. No a ak by si chcela absolvovat kupele ambulantne, tak je potrebne (ak budes niest Navrh na kup.liecbu do zdravotnej poistovne na schvalenie) dopisat tam, ze mas zaujem o ambulantnu kupelnu liecbu. Vtedy ak by si aj dostala kupele v indikacnej skupine B, kde zdravotna poistovna hradi len liecbu a pacient si doplaca za stravu a ubytovanie, tak ty by si neplatila nic, lebo by si absolvovala len procedury a dochadzala by si do kupelov z domu. Takto absolvovala vlani moja kamoska kupele, byva v Piestanoch a poziadala o kupele v Piestanoch s tym, ze ich chce absolvovat AMBULANTNE, co je vlastne aj tvoj pripad, resp. mas o to zaujem. A este jedna vec, ak mas ten ekzem akutny, tak sa skus v kupeloch Smrdaky púpytat na moznosti zakupenia si nejakych procedur, aj to sa da. Ja chodim do kupelov a ked mi napr. lekar naordinuje malo masazi, tak idem do prijimacej kancelarie a dokupim si ich, alebo aj nejake ine procedury. Ak budes chciet este nieco vediet, alebo ti to nebude jasne, kludne mi napis. Drzim palce. Ahoj
amazoncanka
30.07.08,08:01
Smith, o kupelnej liecbe rozhoduje posudkovy lekar, ale ZDRAVOTNEJ poistovne, kedysi to robila socialna poistovna, dnes je to inak. Ak si pozries diskusiu a moj obsirnejsi prispevok, tak sa dozvies a mozno sa stretneme niekedy v kupeloch.
inkamia
30.07.08,08:26
super, dakujem ti za nové informacie ohladom toho poukazu...skusim sa popytat este priamo v tych kupeloch čo a ako. ĎAAAKUJEM všetkým zúčastneným
mareko
30.07.08,17:26
Ahoj amazoncanka.
Nevies nahodou, ci sa da ambulantna liecba absolvovat aj pocas PN-ky? Dakujem.
Monča
31.07.08,09:14
Zrejme ste tu niektorí, čo máte skúsenosti s kúpeľnou liečbou.
Známy dostal poukaz zo ZP na kúpeľný pobyt v indikačnej sk. B, nikdy v kúpeľoch na Slovensku nebol, nie je Slovák, iba žije na Slovensku, takže ma poprosil, aby som mu pomohla vybaviť pobyť, keďže jemu ťažšie porozumejú pri komunikácii cez telefón.
Dostal zoznam kúpeľov, z ktorého si má vybrať. A ako postupovať ďalej?
Ak si vyberie miesto, zrejme si treba objednať pobyt /21 dní/.
Čo si všimať pri výbere, čo nezanedbať? A ako vlastne postupovať, aby zbytočne nepreplácal?
Ďakujem za každú odpoveď.
amazoncanka
31.07.08,11:02
Mareko, dá sa aj ambulantná liečba absolvovať na PN-ku. Ide tu vlastne o to, že ak bývaš v nejakom kúpeľnom meste a dostal si schválený poukaz zo zdravotnej poisťovne, tak výber kde budeš absolvovať kúpeľnú liečbu je na Tebe, záleží to samozrejme na finančných možnostiach pacienta a aj na tom, v akej indikačnej skupine máš schválený poukaz. Ak v skupine A, tak sa platí podstatne menej, ako v skupine B. V skupine A dopláca pacient zo zákona o sociálnom poistení 220 Sk na deň v sezóne a 150 Sk mimo sezóny. Ak má pacient schválený poukaz v indikačnej skupine B, tak zdravotná poisťovna mu hradí LEN procedúry a pacient si dopláca za ubytovanie a stravu v liečebnom zariadení. A výška doplatku je individuálna. Pozri si na webe stránky o kúpeloch a dozvieš sa viac. Stačí moja odpoveď?
amazoncanka
31.07.08,11:05
Ahoj Monca. Ja mám skúsenosti s kúpelmi a dosť čerstvé, o týždeň by som mala ísť zasa do kúpelov. Pozri si čo som odpovedala "marecovi" tu v tejto diskusii a možno ti to pomôže. Inak je to téma na dlhé písanie a dnes sa mi moc nechce. Ale rada ti poradím. Skús mi poslať na seba nejaký kontakt cez súkromnú poštu, najlepšie by bolo na pevnú linku, lebo mám program že môžem volať neobmedzene a zodpoviem tvoje otázky a poradím, ok?
amazoncanka
31.07.08,11:08
Ak ti pomohli aj moje informácie, tak som len rada. Pekný deň prajem. :---
mareko
31.07.08,19:03
Amazoncanka, dakuje pekne za odpoved. Ano, pomohla mi, aj ked skoda, ze tato tema nebola otvorena skor, lebo som uz nastupila do prace (pochopitelne bez kupelnej liecby). Nabuduce budem vediet, ako sa mam zariadit a vyskusam tuto moznost liecby pocas "liecby".
Este raz dakujem.
amazoncanka
01.08.08,04:23
mareko, ale nic ti nebrani v tom, aby si poziadal o vypisanie navrhu na kupelnu liecbu, zaslal ho do zdravotnej poistovne a ked ti schvalia kupelnu liecbu a rozhodnes sa ju absolvovat ambulantne, tak mozes ist na PN, lebo budes absolvovat liecbu, akurat nebudes vyuzivat sluzby ako su ubytovanie a strava, ale PN mozes byt. Takze ak potrebujes kupele, tak sa neboj, ze budes pendlovat doobeda na procedurach a poobede budes musiet ist do prace. Aj kludovy rezim pocas kupelov je potrebny a preto sa aj ambulatna kupelna liecba da absolvovat na PN. Drzim palce. Ahoj
mareko
03.08.08,10:22
:) :) :) Ďakujem. :cool:
Genka
20.08.08,09:02
Ahojte poraďáci. Ja som si preštudovala vaše príspevky ohľadom
kúpelov. Ja som sa teraz dala po 6 rokoch na vybavovanie
kúpelného poukazu. Len ešte mi pár vecí je nejasných.
Chystám sa na kúpeľný pobyt v Smrdákoch, moment. som
ešte v štádiu, že mi ide kožná vypísať poukaz. Potom
s ním odplávam do zdravot.poisťovne. Potom mi oni pošlú voľný
termín kedy môžem nastúpiť, a ja si to mám vybaviť v Smrdákoch
čas od kedy- do kedy sama? Ja chcem tiež kratší pobyt, mne
sa odporúča 28 dní - diagnóza psoriaza, ale môžem len max.
20 dní, tak kde to mám oznámiť? V zdravot. poisťovni, aby mi
vyšli v ústrety? Som asi kat.A, takže si platím len tých 50 Sk,
a 15,- Sk obci Smrdáky na deň. A ja neviem ako je to platené.
Nebudem v práci 2-3 týždne. A to bude klasifikované ako PN ?
Alebo ako čo? A platí to sociálka alebo prvých 10 dní zamestnávateľ a potom sociálka. ďakujem za cenné informácie.
Moc mi pomôžete. Pekný deň všetkým.