ninika
29.07.08,12:23
Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť, či je možné začať robiť asistenta auditora, keď ešte študujem (4.ročník -externe) alebo je potrebné mať ukončené vzdelanie.
Ďakujem
evita
29.07.08,10:57
Musíš mať ukončený druhý stupeň vysokoškolského štúdia, 5 rokov odbornej praxe v účtovníctve...Pozri si: http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=207818&FileName=zz07-00540-0207818&Rocnik=2007, alebo www.skau.sk (http://www.skau.sk), tam nájdeš všetko čo porebuješ vedieť.
Jara
29.07.08,11:01
Myslím, že vys. štúdium a 5 rokov praxe sa vzťahuje na auditora nie na asistenta. Asistenta si vyberie zrejme audítor na svoju výpomoc a bude ho aj platiť. Za výkon zodpovedá ale audítor, nie asistent. Je to ale len môj názor, neviem aký je predpis.
Zoltán Kovács
29.07.08,11:07
Aj na asistenta potrebuješ VŠ + 5 rokov praxe.

Pozri:
http://www.skau.sk/download/asistenti/Ziadost_o_vykonanie_vstupneho_testu.doc


a dole v zozname priloh máš doklad o ukončenej VŠ.
Milan Benka
29.07.08,11:12
Asistent audítora musí mať ukončené VŠ vzdelanie druhého stupňa a musí absolvovať vstupný test.
Pokiaľ viem, prax sa nedokladuje ( až keď sa chce stať audítorom ) .
Jara
29.07.08,11:13
Vďaka už som zase múdrejšia...:D:D:D

Poznáš to?: Viem, že nič neviem a preto som mudrc....:D
zuzik311
19.08.08,10:31
ahojte, ano na asistenta auditora musite absolvovat vstupny test a mat ukoncene VS 2.stupna... prax nemusi byt.. ja sa chcem ale spytat ohladom zapocitavania praxe... keby som pracovala u auditora na dohodu, zapocitava sa mi to do tych 5 rokov praxe, ked chcem ist na auditorske skusky? alebo musim mat celych 5 rokov pracovnu zmluvu?? dakujem
michelle84
20.08.08,03:45
Ako sa dokladuje prax?
redie
20.08.08,16:07
Ako sa dokladuje prax?

ak chces robit asistenta auditora, prax nepotrebujes. zamestnavatel ta na tuto poziciu moze prijat aj pred ukoncenim vysokoskolskeho studia, avsak ta nemoze sapisat do komory asistentov auditorov. tam ta zapise az po ukonceni skoly. za ten cas ale mozes pracovat ako jeho asistent a ziskavat prax. cim skor zacnes, tym lepsie pre teba;)
zuzik311
20.08.08,17:07
ahojte, ale musim mat pracovnu zmluvu alebo dohodu?myslim tym, aby sa mi potom ratala prax na auditorske skusky...teda 5 rokov...
vmsux
25.08.08,19:29
ahojte, ale musim mat pracovnu zmluvu alebo dohodu?myslim tym, aby sa mi potom ratala prax na auditorske skusky...teda 5 rokov...

zmluva/dohoda - ja som tiez asistent (skor tak naoko) a moj auditor (mama) hovori ze uz musis byt asistentom 3000 hodin. Na 5 rokov to vychadza 600 hodin rocne. Mozes mat dohodu na 600 hodin rocne? Myslim, ze nie.
zuzik311
28.08.08,06:58
ahojky, no mas pravdu, toto ma teda nenapadlo to preratat :-) dohodu mozes mat max. na 300 hodin rocne, takze je to jasne, pojde to cez PZ... ja som len chcela, aby sa mi ratala prax do tych 5 rokov od zaciatku, a kazdy mi povedal inak... niekto, ze staci dohoda a iny, ze nestaci... nikto to nebral cez hodiny, ktore musis byt asistentom... takze fajn,vdaka za radu a pekny den prajem :-)
zuzik311
19.09.08,06:13
ahojte, chcela by som sa spýtať. zaujíma ma paragraf 3, odstavec 1 písmeno D zákona o audítoroch.
Píše sa tu o 5 ročnej odbornej praxi v účtovníctve. Viem, že budúci auditor musí pracovať min. 3 roky v auditorskej spoločnosti, prípadne u audítora. Byť asistentom je možné až po skončení VŠ 2. stupňa. Ale tie 2 roky praxe sa rátajú aj pred ukončením VŠ 2. stupňa? Teda ak mám ukončené VŠ vzdelanie 1. stupňa a robila by som rok v audítorskej spoločnosti, a ďalšie 4 roky po skončení VŠ vzdelania 2. stupňa ako asistent audítora, splnila by som podmienky? Či by mi ten rok neratali? Nemáte s tým skúsenosti? lebo v zákone sa nepíše, že 5 ročná prax po splnení VŠ vzdelania 2. stupňa... Ak by sa rátal ten rok, musí to byť PZ alebo stačí dohoda? Ďakujem za rady
michelle84
19.09.08,06:40
ahojte, chcela by som sa spýtať. zaujíma ma paragraf 3, odstavec 1 písmeno D zákona o audítoroch.
Píše sa tu o 5 ročnej odbornej praxi v účtovníctve. Viem, že budúci auditor musí pracovať min. 3 roky v auditorskej spoločnosti, prípadne u audítora. Byť asistentom je možné až po skončení VŠ 2. stupňa. Ale tie 2 roky praxe sa rátajú aj pred ukončením VŠ 2. stupňa? Teda ak mám ukončené VŠ vzdelanie 1. stupňa a robila by som rok v audítorskej spoločnosti, a ďalšie 4 roky po skončení VŠ vzdelania 2. stupňa ako asistent audítora, splnila by som podmienky? Či by mi ten rok neratali? Nemáte s tým skúsenosti? lebo v zákone sa nepíše, že 5 ročná prax po splnení VŠ vzdelania 2. stupňa... Ak by sa rátal ten rok, musí to byť PZ alebo stačí dohoda? Ďakujem za rady

Niekde som čítala, že prax sa ráta už od 18. rokov, čiže po ukončení strednej školy.
zuzik311
19.09.08,08:22
Niekde som čítala, že prax sa ráta už od 18. rokov, čiže po ukončení strednej školy.
no ja som pisala na komoru, a napisali mi, ze az po skonceni VS 2. stupna... tak uz neviem, mam z toho zmatok... ale preco potom nie je napisane v zakone, ze 5 ročná odborna prax v účtovníctve po splnení podmienky c - čo je VŠ vzdelanie 2. stupna? Prosim poradte ako to teda je
zuzik311
19.09.08,08:24
no pisala som na komoru a napisali mi, ze az po ukonceni VS 2. stupna.. ale preco sa potom nepise v zakone, ze 5 ročna odborna prax v uctovnictve po splneni podmienky c - co je VS 2. stupňa ???? Prosim poraďte