petkasla
29.07.08,14:16
Môžem dať zamestnancovi, ktorý pracuje u nás na základe Dohody o vykonaní pracovnej činnosti podpísať daňové vyhlásenie (ako normálnemu zamestancovi pracujúcemu na základe pracovnej zmluvy), ktorým si uplatní nezdaniteľnú čiastku? To znamená, že základ jeho dane nebude 10000 Sk ale 1792 Sk (10000-8208). Má človek pracujúci na dohodu na takéto niečo nárok?
Zoltán Kovács
29.07.08,12:16
Môžem dať zamestnancovi, ktorý pracuje u nás na základe Dohody o vykonaní pracovnej činnosti podpísať daňové vyhlásenie (ako normálnemu zamestancovi pracujúcemu na základe pracovnej zmluvy), ktorým si uplatní nezdaniteľnú čiastku? To znamená, že základ jeho dane nebude 10000 Sk ale 1792 Sk (10000-8208). Má človek pracujúci na dohodu na takéto niečo nárok?

Áno môžeš, ak nemá inde už podpísané.
Tweety
29.07.08,12:20
Môžem dať zamestnancovi, ktorý pracuje u nás na základe Dohody o vykonaní pracovnej činnosti podpísať daňové vyhlásenie (ako normálnemu zamestancovi pracujúcemu na základe pracovnej zmluvy), ktorým si uplatní nezdaniteľnú čiastku? To znamená, že základ jeho dane nebude 10000 Sk ale 1792 Sk (10000-8208). Má človek pracujúci na dohodu na takéto niečo nárok?
Áno, vyhlásenie vypíše, v ňom určí, či si NČ uplatńuje, príp. DB na detí, ( tam, musí byť určitá hranica výšku príjmu) ak nemá iné zamestnanie, v ktorom si to uplatňuje, tak si ho môže uplatniť u vás.
Antonia1
29.07.08,12:47
ak nie je dôchodca a nemá vyhlásenie podpísané u druhého zamestnávateľa tak má nárok na NČ ale ak bol 1.1.2008 dôchodca, tak na NČ nemá nárok a nemôže podpísať ani vyhlásenie.
lubenaj
12.08.08,13:57
Áno môžeš, ak nemá inde už podpísané.

A čo je jednoduchšie ak má podpísané alebo nemá. Ja chcem na dododu o pracovnej činnosti na pomocné činnosti zamestnať dcéru, ale bude mať len cca 3000-4000 Sk mesačne. Mám jej dať podpísať vyhlásenie k nezdaniteľnej časti. Ona nikde počas roka nerobila a ani nebude do konca roka.
2. Aké doložím potvrdenie ak začala pracovať 1. 7. a skončila strednú a ide na Vš - POTVRDENIE O NAVšTEVE ZO STREDNEJ?
3. ja ako zamestnavateľ mám jednoosobovú s.r.o. budem platiť len odvody na UP a Garančné - spolu 1,05 a tá zrážková dań mi neni jasná.

Zo srdca ďakujem za objasnenie.