20lucka201
29.07.08,14:50
Chcela by som sa spýtať,či vôbec existuje nejaký vzor,na základe ktorého by som mohla vyplniť ukončenie nájmu hnuteľných vecí..

a to druhé.. firma A kúpila druhú B,a tým aj záväzky a pohľadávky B.. no a kedže kúpená filma B má úver, tak aj záväzky z platenia úveru prešli na tú čo kúpila, na firmu A..
musím vypracovať nejakú zmluvu o prevedení záväzkov vyplývajúcich z platenia tých istín z úveru.. ? alebo to jednoducho spojím so Zmluvou o predaji podniku?
liba2
29.07.08,16:11
1. Chcela by som sa spýtať,či vôbec existuje nejaký vzor,na základe ktorého by som mohla vyplniť ukončenie nájmu hnuteľných vecí..

2. a to druhé.. firma A kúpila druhú B,a tým aj záväzky a pohľadávky B.. no a kedže kúpená filma B má úver, tak aj záväzky z platenia úveru prešli na tú čo kúpila, na firmu A..
musím vypracovať nejakú zmluvu o prevedení záväzkov vyplývajúcich z platenia tých istín z úveru.. ? alebo to jednoducho spojím so Zmluvou o predaji podniku?
ad 1. formulár nehľadaj; pozri do zmluvy o nájme, tam by malo byť uvedené ako sa skončí nájom.... predpokladám že dohodou zmluvných strán alebo uplynutím doby nájmu... takže odporúčam urobiť dodatok k zmluve (posledný).

ad 2. uvádzaš, že A kúpila záväzky a pohľadávky B ... Úver je záväzok a teda aj tento úver a všetky povinnosti z neho vyplývajúce prešli na firmu A (predpokladám, že zmluvou o predaji podniku).
20lucka201
31.07.08,09:17
dakujem za pomoc.. spravila som aj ten dodatok k zmluve

a za tie záväzky - to je pravda, že bola zmluva o predaji podniku, len som potrebovala oficiálny dokument o tom, aký je aktuálny záväzok voči tomu veriteľovi, čo vlastne prešlo na firmu A. Ale už som spísala takú zmluvu, a dúfam, že takto to už bude v poriadku..
ešte raz dakujeeeeem..