jana.maco
29.07.08,18:00
Dobrý deň, prosím niekoho kto sa vyzná v mojej problematike o radu.
V súčasnosti som na MD s deťmi a poberám rodičovský príspevok.Pred nástupom na MD som a aj naďalej mám uzatvorený hlavný pracovný pomer. Je prerušený mojou MD. Chcem sa spýtať či počas MD môžem uzatvoriť iný hlavný pracovný pomer s tým, že ten z ktorého som odchádzala nezruším /rada by som si ho ponechala do skončenia materskej ako "zadné vrátka"/
Môžem mať súbežne dva hlavné pracovné pomery? Ak by mi sa mi pozdávalo nové zamestnanie a videla som v ňom budúcnosť, potom by som chcela ukončiť trvalý pracovný pomer v starej firme ak by nevyšlo nové zamestnanie vrátila by som sa po materskej do starej práce. Ďakujem
jana.maco
29.07.08,16:02
Dobrý deň, prosím niekoho kto sa vyzná v mojej problematike o radu.
V súčasnosti som na MD s deťmi a poberám rodičovský príspevok.Pred nástupom na MD som a aj naďalej mám uzatvorený hlavný pracovný pomer. Je prerušený mojou MD. Chcem sa spýtať či počas MD môžem uzatvoriť iný hlavný pracovný pomer s tým, že ten z ktorého som odchádzala nezruším /rada by som si ho ponechala do skončenia materskej ako "zadné vrátka"/
Môžem mať súbežne dva hlavné pracovné pomery? Ak by mi sa mi pozdávalo nové zamestnanie a videla som v ňom budúcnosť, potom by som chcela ukončiť trvalý pracovný pomer v starej firme ak by nevyšlo nové zamestnanie vrátila by som sa po materskej do starej práce. Ďakujem
Tweety
29.07.08,16:10
Iba tak trochu dám na správnu mieru : ak poberáš RP, tak si zrejme na RD, nie na MD. K samotnej otázke: áno, môžeš mať aj druhý PP.
Zoltán Kovács
29.07.08,16:44
liba2
29.07.08,17:10
Dobrý deň, prosím niekoho kto sa vyzná v mojej problematike o radu.
V súčasnosti som na MD s deťmi a poberám rodičovský príspevok.Pred nástupom na MD som a aj naďalej mám uzatvorený hlavný pracovný pomer.... Zákonník práce už nepozná pojem "hlavný" PP - iba pracovný pomer.
ekopo
29.07.08,18:03
Nejaký guláš. V jednej firme máš PP a si na RD, čiže do práce nechodíš. To si chceš "zriadiť" druhý PP a tam do práce chodiť, popri tom poberať RP a mať zadné dvierka otvorené.......?
brčko
29.07.08,18:11
Nejaký guláš. V jednej firme máš PP a si na RD, čiže do práce nechodíš. To si chceš "zriadiť" druhý PP a tam do práce chodiť, popri tom poberať RP a mať zadné dvierka otvorené.......?

A prečo nie? Ak dieťa nechodí do štátom dotovanej škôlky, je to možné a s tými zadnými dvierkami aj rozumné. Samozrejme v dostatočnom predstihu sa treba rozhodnúť, ktorý PP ukončí. V predstihu preto, aby v prípade, že zamestnávatel nebude súhlasiť s dohodou o ukončení PP k určitému dátumu bol čas na výpoved a plynutie výpovednej doby.

Tiež treba na UPSVaR oznámiť, že začínaš pracovať. Dajú ti pravdepodobne podpísať nejaké prehlásenie.

No a v sociálnej poistovni sa odhlásiť počas trvania dôchodk.poistenia zo zamestnania (z nového alebo neskôr príp. pôvodného PP) ako osoba za ktorú platí dôch.poistenie štát. Lebo štát platí dôch.poistenie počas riadnej starostlivosti o dieťa do 6rokov len v prípade, že nie si dôch.poistená ako zamestnanec.

Akurát ako bolo písané vyššie, čerpeš predpokladám už rodič.dovolenku a nie MD (Aj ked to nemusí byť vylúčené, že počas MD poberáš rodič.príspevok, ak by ti nárok na materské nevznikol.).
No a tvoje tvrdenie " že prac.pomer je prerušený" nie je presný. Počas rodič.dovolenky sú prerušené poistenia v soc.poistovni (samozrejme nie zdravotné poistenie), nie je však prerušený prac.pomer. V nom len čerpeš MD alebo RD.
jana.maco
04.08.08,13:15
Ďakujem ste zlatí, že ste mi odpovedali. Jana
Overtach
09.02.10,08:15
Môžem prijať zamestnanca na hlavný pracovný pomer /skrátený pracovný čas/ ak už jeden hlavný pracovný pomer má. Výkon práce je podmienený trvalým pracovným pomerom. Koľko hodín môže týždenne odpracovať aby nič neporušil a nemal problém v práci. ďakujem za odpoveď