marosko01
29.07.08,20:42
Ahojte,
Ako právnická osoba -s.r.o.- prevádzkujem na Slovensku internetový obchod. Teraz si chcem spraviť internetový obchod aj v ČR. Je možné fakturovať zo Slovenska v českých korunách, respektíve na faktúrach by bola suma v českých korunách a v eure ?
Ako bankové spojenie si viem zadať podnikateľský účet v českých korunách? /otvorenie tohto účtu som si už overil/.
Aké je najjednoduchšie riešenie na môj problém? chcel by som sa vyhnúť zriadeniu s.r.o. v ČR.

Ďakujem
Marián
marosko01
30.07.08,16:32
asi je každý bez nápadu
Filip Glasa
30.07.08,16:37
presne ako píšeš. Vôbec nepotrebuješ mať v ČR s.r.o. Dokonca si môžeš zriadiť účet v ČR ak by to pomohlo rýchlosti a cene za platby.
Tu je presne opačný príklad, keď česká firma má eshop aj u nás bez toho aby tu mala ďalšiu firmu:
http://www.alza.sk/
Dáša_
30.07.08,19:29
Dá sa to, len netreba zabudnúť na DPH a par. 14.
§ 14
Miesto dodania tovaru pri zásielkovom predaji
Na začiatok

(1) Miestom dodania tovaru pri zásielkovom predaji, ak je tovar dodaný z iného členského štátu do tuzemska, je tuzemsko s výnimkou, ak hodnota tovaru bez dane dodaného do tuzemska nedosiahne v kalendárnom roku 1 500 000 Sk. Ak dodávateľ dodaním tovaru nedosiahne v kalendárnom roku hodnotu 1 500 000 Sk, môže si za miesto dodania tovaru zvoliť tuzemsko, ktoré bude miestom dodania tovaru najmenej dva nasledujúce, po sebe idúce kalendárne roky.

(2) Miestom dodania tovaru pri zásielkovom predaji, ak je tovar dodaný z tuzemska do iného členského štátu, je členský štát, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, ak hodnota dodaného tovaru dosiahne v kalendárnom roku hodnotu určenú týmto členským štátom alebo ak si dodávateľ zvolí za miesto dodania tovaru tento členský štát.

(3) Miestom dodania tovaru pri zásielkovom predaji tovaru, ktorý je predmetom spotrebnej dane, je miesto, kde sa tovar nachádza v čase skončenia jeho odoslania alebo prepravy ku kupujúcemu.

Hrozi tam riziko, že ak presiahneš istú hodnotu predaného tovaru, staneš sa platcom českej dph.
Inak, koncovemu zakaznikovi predavaš s našou DPH.