Keni
29.07.08,22:36
Som v zahranici dlhodobo a uvazujem nad kontraktovanim. Chcel by som vediet vas nazor na vytvorenie jednoosobovej s.r.o prip. zivnost na SVK a poskytovat sluzby v zahranici. Uvazujem o tom z dovodu nizsich odvodov a nezdanovania dividend.

1. Ake nakladove polozky by som si mohol uctovat? (napr. prenajom, cestovne, diety, mzdu, atd.)
2. Je mozne vykonavat takutu cinnost ked som mimo SVK takmer cely rok?
3. Je mozne si platit min. odvody a vyplacat si min. mzdu?
4. Po odcitani nakladov, zdanit zisk 19% a vyplatit si dividendu? Musi sa dividenda este dalej zdanovat ako prijem FO?

Urcite sa este niekolko otazok objavi, za akekolvek nazory a rady vopred dakujem
Keni
05.08.08,15:45
najde sa niekto kto by poradil?
Zoltán Kovács
05.08.08,15:59
Som v zahranici dlhodobo a uvazujem nad kontraktovanim. Chcel by som vediet vas nazor na vytvorenie jednoosobovej s.r.o prip. zivnost na SVK a poskytovat sluzby v zahranici. Uvazujem o tom z dovodu nizsich odvodov a nezdanovania dividend.

1. Ake nakladove polozky by som si mohol uctovat? (napr. prenajom, cestovne, diety, mzdu, atd.) Pozri si §19 zákona o dani z príjmov ( http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-1-1-2008-a.html#19 )
2. Je mozne vykonavat takutu cinnost ked som mimo SVK takmer cely rok? Áno je.
3. Je mozne si platit min. odvody a vyplacat si min. mzdu? Áno
4. Po odcitani nakladov, zdanit zisk 19% a vyplatit si dividendu? Áno Musi sa dividenda este dalej zdanovat ako prijem FO? Nie, podiel na zisku spoločnosti sa pri vyplatení spoločníkovi nezdaňuje.

Urcite sa este niekolko otazok objavi, za akekolvek nazory a rady vopred dakujem


V citáte.