szakszlaci
29.07.08,23:04
Tento staznost uz bol zverejneny na inom internetovom portali, ale odpoved ktoru som dostal mne vobec nevyhovuje.

Dufam ze teraz to precita aj pan BERGER.


Kde skončili moje osobné údaje?

Sťažnosť na N I K É , spol. s r.o.,

Na zaciatku maja som dal ziadost na Niké klub prostrednictvom pobocky 947. Vyplneny formular obsahoval vsetky vyziadane udaje ako * meno a priezvisko, presna adresa, datum narodenia, cislo bankoveho uctu, emailovu adresu, podpis.
Po asi jeden a pol mesiaci cakania som poslal email do niké, preco sa nic nedeje.
19. 6. mi zavolali z cisla 0903 704183 ze oni o nicom nevedia a aby som ziadost opakoval v Galante, lebo na pobocke 947 sa ziadne registrácie nerobia!
20. 6. som volal ja a chcel som sa informovat, ze ak sa tam registracia nerobi, hoci majitel pobocky 947 tvrdil ze on to poslal do centraly, kde asi mam ten papier s osobnymi udajmi.
Na tej telefonnej linke teraz sedela ina osoba, ktorá zase tvrdila, ze aj na tych pobockach sa bezne
robia registracie, ale ona tam nic nema. Slubila mi, ze sa pozrie co sa stalo a posle mi email.
Od tej doby nic. Moj prípad nie je ojedinely, moj kamarát asi o 4 dni neskor podal prihlásku taktiezdo pobocky 947, a aj jemu sa stratila!

Moje otázky:
*Ako je mozne, ze zavolám do Niké a na jeden problem od jednej osoby dostanem jednu informaciu, od druhej osoby dostanem opacnu odpoved?
*Ako sa moze stratit papier s osobnymi udajmi? A asi o 4 dni dalsi?



Vyjadrenie spoločnosti

"Ihneď po obdržaní sťažnosti z Vašej stránky "....xx.........." sme začali preverovať okolnosti "registrácie" klienta na pobočke 947 * Dolné Saliby.
Pobočka v Dolných Salibách nie je našou "kamennou" pobočkou, ale je prevádzkovaná na základe zmluvy s obchodným partnerom (v prevádzke partnera máme umiestnený terminál na príjem stávok).
Pri preverovaní skutočností sme pri osobnej návšteve pobočky zistili, že zákazník síce priniesol tlačivo na registráciu avšak nie prihlášku do Klubu Niké, ale tlačivo pre registráciu na internetové stávkovanie.
Terminál na pobočke 947 umožňuje len registráciu do Klubu Niké, nie na internetové stávkovanie a z tohto dôvodu došlo k nedorozumeniu pri komunikácii nášho operátora so zákazníkom. Nakoľko na pobočke 947 nemajú možnosť registrovať stávkujúcich pre tipovanie na internete, šetrením bolo zistené, že tlačivo ktoré zákazník priniesol do pobočky, boli zlikvidované.
Náš obchodný partner sa so zákazníkom skontaktoval a odovzdal mu
správne prihlášky do Klubu Niké a následne po predložení vyplnenej prihlášky bude zákazník zaregistrovaný do klubu. Máme za to, že tento problém je už v súčasnosti vyriešený a za nedorozumenie sa zákazníkovi ospravedlňujeme."
NIKÉ


Ateraz moje poznamky a otazky:

To tlacivo, ktori som dal na pobocku som stahol z internetovej stranky nike, a bol urceny na registraciu na tipovaie cez SMS, internet, a na nikeclub takze kompletny program.
Kdo tento odpoved podpisal?
Mate pracovnika s menom nike?
A kde to bolo zlikvidovane?
na pobocke, v centrale, alebo po ceste?
A ked vam to dorazilo nahodou do centrali, tak preco sa tam neurobilo registracia?
Alebo ani centrala vam neni dost "kamenna" na registraciu?
Podla vasej www stranky, kopirujem vetu:... Prvotnú registráciu musíte vykonať na ktorejkoľvek pobočke Niké. ....
je smutne, ze odpoved ktoru som dostal odvas, cely vec len zbagatelizoval.
Ja, a otom ze o 4dni dalsi prihlaska sa stratilo, odpoved mudro mlci.
a teraz len dufat, ze to tlacivo s os. udajmi bolo naozaj zlikvidovane alebo mam ine moznost?
Alebo ked niaka firma strati hociake tlacivo s os. udajmi tak moze klidne povedat ze to bolo zlikvidovane a stym padom cely vec sa skoncilo?
Chobot
30.07.08,05:42
No dobre a akú radu chceš od nás?:rolleyes:

Alebo si len chcel zverejniť svoju sťažnosť na spoločnosť Niké? Na to sú iné vhodnejšie stránky. Pochybujem, že si toto prečíta niekto kompetentný z Niké a ešte aj zareaguje.
szakszlaci
30.07.08,20:28
ked niaka firma strati hociake tlacivo s os. udajmi tak moze klidne povedat ze to bolo zlikvidovane a stym padom cely vec sa skoncilo?
alebo ako je to s likvidaciou osobnych udajov?
to som chcel pitat. zato som zverejnil znova cely vec, aby bolo jasne, ze o co sa jedna.
Chobot
31.07.08,08:40
ked niaka firma strati hociake tlacivo s os. udajmi tak moze klidne povedat ze to bolo zlikvidovane a stym padom cely vec sa skoncilo?
alebo ako je to s likvidaciou osobnych udajov?
to som chcel pitat. zato som zverejnil znova cely vec, aby bolo jasne, ze o co sa jedna.

V zmysle zákona je firma povinná po skončení účelu spracovania osobné údaje zlikvidovať. Ak máš podozrenie, alebo dokonca dôkaz, že tvoje osobné údaje neboli zlikvidované, môžeš podať podnet na Úrad na ochranu osobných údajov. Ten preverí postup firmy.

A niekde sa tie tvoje údaje objavili, keď tvrdíš, že ich nezlikvidovali? Alebo si len myslíš, že ich nezlikvidovali?

To je jediné, čo môžeš urobiť - dať podnet na ÚOOÚ.

Ešte otázka - keď to tlačivo stratí a nikdy sa nenájde, ako dokážeš, že to nezlikvidovali?
szakszlaci
02.08.08,12:46
zacali my vseliake reklamne somariny chodit do emailovej schranky, medzitym aj ten od podvodnykov, a zaciatok je taky: nepodarilo sa do vasejn uctu poslat penize z ceskej sporitelni z uctu cislo xxx na vas ucet xx ( poznamka: kupodivu je to presne aj s kodom banky, moja adresa.) zato vas prosime aby ste pre potrebu kontroly nam poslaly vas pristupovy kod a kod B2 z vasej gird karty. ...
takze je to vonku.
no sice take neco ignorujem a na emailovej stranke znacim ako spam.
dufam, ze casom to prestane.
radsej NO COMMENT!