White Dog
30.07.08,08:36
Ahojte,

Potrebujem vediet ked robim internetovy obchod, predaj tovaru - vystavujem ludom faktury, ci musim viest sklad. V podstate funguje to tak, ze ked je objednavka tak kupim vo velkosklade a hned predam a vystavujem fa a clovek mi zaplati bud v hotovosti pri osobnom prevazati alebo na dobierku priamo na ucet.

Rozhodujem sa totiz ktory software kupit na vedenie JU. Cena software bez skladu je vyrazne vyssia ako bez. Demo verziu som uz prekrocil obmedzenia.

Dik za radu
paťuška
30.07.08,06:40
Vyskúšaj MRP JU+sklad, cena určite nie je likvidačná a čo sa týka musím-nemusím viesť sklad pozri si debaty tu na porade, ale sám uvidíš výhody vedenia skladu. Nezabudneš niečo nevyfaktúrovať,lebo ti to bude svietiť na karte.
lepka
30.07.08,06:48
V každom prípade podľa zákona musíš viesť pomocnú evidenciu,týkajúcu sa zásob, čo podľa môjho názoru je vedenie skladu,takže ja sa prikláňam k názoru sklad viesť,lebo ináč to musíš robiť ručne, čo je ešte horšie ako viesť sklad.
White Dog
30.07.08,06:53
Dakujem, este mam jednu otazku ked uhradzam fa v hotovosti v den vystavenia - dodavatel mi vystavi fa a ja ju v ten isty den uhradim u nich cez pokladnu bud kartou alebo v hotovosti, tak uctujem fa cez zavazky alebo nie. Dodavatel mi da fa a este pokladnicny blok.

Ja si myslim ze to moze byt cez zavazky kde budem doklad fa a v pokladnici budem mat doklad uhradenia fa pokladnicny blok resp. na vypise z banky platbu kartou.

Je to takto spravne
lepka
30.07.08,07:00
Dakujem, este mam jednu otazku ked uhradzam fa v hotovosti v den vystavenia - dodavatel mi vystavi fa a ja ju v ten isty den uhradim u nich cez pokladnu bud kartou alebo v hotovosti, tak uctujem fa cez zavazky alebo nie. Dodavatel mi da fa a este pokladnicny blok.

Ja si myslim ze to moze byt cez zavazky kde budem doklad fa a v pokladnici budem mat doklad uhradenia fa pokladnicny blok resp. na vypise z banky platbu kartou.

Je to takto spravne
Napísaná otázočka a hneď aj správne odpovedané:D, treba to evidovať cez záväzky,je to prehľadnejšie.