Jozef Mihál
25.06.04,07:39
V poslednom čase sa nám tu množia príspevky v ktorých je zvýraznené, že je to "súrne". Nezaložíme na to osobitnú rubriku ? Poradie tém v nej by bolo dané počtom výkričníkov za slovom "súrne". A každému, kto sa prihlási na www.porada.sk (http://www.porada.sk/), by sa táto rubrika automaticky otvorila a keby sa chcel dostať ďalej, povinne by musel odpovedať aspoň na jednu "súrnu" otázku. :D
McMarti
25.06.04,07:37
Pan Mihal a ak neviem odpovedať ani na jednu potom čo?? ostanem vysieť len na tejto diskusi?
Jozef Mihál
25.06.04,07:43
Tak potom sa zavedie každému členovi špeciálne počítadlo vstupov do Porady bez zadania odpovede na súrne otázky (podobne, ako má teraz člen počítadlo zadaných príspevkov). A pre člena bude veľká hanba, ak pri jeho mene bude svietiť napr. 500 vstupov bez pomoci iným.
Dada
25.06.04,07:49
A čo v takom prípade, ak niekto príde sem pre radu, ale sám nebude vedieť poradiť?
McMarti
25.06.04,07:51
Tak potom sa zavedie každému členovi špeciálne počítadlo vstupov do Porady bez zadania odpovede na súrne otázky (podobne, ako má teraz člen počítadlo zadaných príspevkov). A pre člena bude veľká hanba, ak pri jeho mene bude svietiť napr. 500 vstupov bez pomoci iným.
Pán Mihal teraz som potrebovala supren poradiť a aj sama som si poradila a našla a aj odpoved sinapisala. Potom ako dopadnem v hodnotení :)
Pekný upršaný deň
Jozef Mihál
25.06.04,08:03
A čo v takom prípade, ak niekto príde sem pre radu, ale sám nebude vedieť poradiť?Počítadlo "neporadení" mu to spočíta http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif, viď môj vyšší príspevok.
ZuzanaA
25.06.04,09:08
Pán Mihál, dúfam, že len tak žartujete .... :o)
Richard
25.06.04,12:03
túto tému sme včera načali v shoutboxe a tu je moja včerajšia reakcia na dotaz:


moc sa mi nepáči ak sa dáva do názvu "súrne"... nikto nebude hľadať súrne témy po týždni, ale práve obsah týchto tém, čo mu však názov "súrne" určite nenaznačí.... zriadenie nejakej samostatnej časti, by takisto neprispelo k prehľadnosti a navyše asi väčšina problémov tu nastolených je zadávateľom považovaná za "súrnu"... Povinnosť odpovedať by mohla priniesť nesprávne odpovede, roztiahnuté príspevky a pod.... Môžeme sa dohodnúť, že určitý znak, ako napr. výkričník v žltom trojuholníku bude naznačovať, že ide o súrny prípad..... Ešte nad tým porozmýšľam a zverejním to.... Alebo je iný nápad?
Dada
25.06.04,12:07
Mohlo by to zostať, tak ako to je. Lebo každý svojim spôsobom potrebuje tú informáciu "súrne". A ako sa vraví, žiadna kaša sa neje taká horúca ako keď sa varí.
Monika
25.06.04,12:18
Plne súhlasím s Dadou. Mne by tiež viac vyhovovalo, keby to zostalo tak ako to je.
Pekný deň.
Heni
25.06.04,17:52
tiez si myslim, ze nazov by mal vystihovat prispevok - aj neskor, ked to uz prestane byt surne :-) vlastne kazdy, kto potrebuje poradit, to potrebuje najradsej hned, takze v podstate vsetky dotazy su "surne" :)
ale myslim, ze to ostatne - poradit niekomu a az potom sa dostat na ine temy a pocitadlo poradeni a neporadeni (a mozno aj pocitadlo spravnych a nespravnych poradeni, vcasnych a neskorych poradeni) - to bolo iste myslene viac-menej zartom:) :) :)
Julo
26.06.04,08:10
Podľa môjho názoru možno plne súhlasiť s tými, ktorí považujú za nevýhodné otvoriť nový priečinok pre "súrne". Myslím si, že týmto by zrejme každý zadával otázku do "súrne", ak je to naozaj súrne tak sa dajú k tomu použiť smajlíky - ikonky (napr.:trojuholník s vykričníkom; kruh s otáznikom; smajlík s otáznikmi. Ak by sa spravilo to ako sa to navrhuje bol by z toho naozaj veľký guláš a predpokladám, že ťažko by sa v tom dalo orientovať.
Richard
26.06.04,13:23
Túto tému by som uzavrel s nasledovným:
http://www.porada.sk/showthread.php?p=4375

Prosím odteraz používajte ikonu blikajúceho otáznika na súrne témy (ale fakt súrne :-). Nepíšte prosím do názvov slová ako súrne a pod.
Ďakujem
Jozef Mihál
26.06.04,15:20
Ospravedlňujem sa všetkým poradcom, ktorí túto tému (a anketu) zobrali vážne. Trošku ma vyprovokovala tá inflácia volaní o pomoc a výkričníkov...Veď nejde o život.
Richard
26.06.04,16:20
Aj tak dobre Jozef, aspoň ma to posúrilo to riešiť, lebo som nad tým len uvažoval, že takto to asi ďalej nebude dobré..... ;-)
Milka
27.06.04,17:33
Ste "šikovní chlapci" obaja, i pán Richard a tiež pán Jozef. Bez Vás by sme si my ostatní "prítomní" a menej diskutujúci, ktorí väčšinou sem "chodia" pre rady a sem tam aj vedia odpovedať a ako-tak sa aj snažia, pokiaľ to nie sú náhodou dezinformácie, veď všetky odpovede by mali byť podložené vlastne § - skratka vďaka Vám a tejto porade a všetkým "čitajúcim a diskutujúcim" že je to tak, ako sa to rozbehlo úplne senzačné.

Tiež sa pripájam k názorom, neviazať vstup na súrne dotazy /veď kto žiada, prosí o odpoveď - čaká skorú radu, pomoc a zároveň sa zvyčajne aj poďakuje za výklad/ a nie každý si môže dovoliť byť na internete 3-4 hodiny denne a sledovať všetko, priznám sa, že sú aj náročnejšie úlohy... Tak napríklad som dvojnásobná babka, predvčerom sa nám narodil vnúčik Matúško, má 4,6 kg a má sa k svetu!
A preto sa zároveň ospravedlňujem, že som tu bola na začiatku tvorby porady asi 6.účastníčka a potom som sa z vyššie uvedených dôvodov odmlčala.

Ešte raz vďaka za skvelu "poradu" a ešte skvelších "radcov".
Zuzka
27.06.04,18:46
Blahoželám k vnúčikovi Matúškovi, je to poriadny "chlap" :). Prajem veľa štastia a radosti.
Jozef Mihál
28.06.04,09:04
Napriek tomu, že šlo o pokus o žartík, výsledok ankety s otázkou

Ste za, aby sa založila osobitná rubrika na súrne témy

je prekvapujúci - vyhrala možnosť

Som za, a každý kto sa prihlási tu musí uviesť odpoveď, ak chce ísť ďalej na stránku.
Jozef Mihál
28.06.04,09:24
Ad Milka,
zabudli ste pochváliť podľa môjho názoru vynikajúcich poradcov - odpovedačov - ekin, Beátu, tibora, Dadu, juka, elPi, IvaM, Braňa, Peťa, beu, vladan, ANNU, M3G, Lenku, Zuzku a ďalších...
Milka
28.06.04,15:24
Pan Jozef, samozrejme, že som nezabudla i na všetkých ďalšich "šikovných", ktorých ste vymenovali, zaslužia si taktiež pochvalu a ešte mnohí iní...Len som nechcela Vás "otravovať" dlhým písaním...

Taktiež ďakujem Zuzke za blahoželanie k vnúčikovi.
Jozef Mihál
28.06.04,16:56
Milka, no a ja som zabudol na blahoželanie k vnukovi !
Všetko najlepšie mu prajem a Vám veľa radosti !
Milka
29.06.04,17:37
Pán Jozef, veľmi pekne ďakujem. Už sú doma z pôrodnice, teším sa, že si ich "užijem". Vnúčik sa má k svetu. Ešte raz ďakujem za blahoželanie.