leeham
30.07.08,08:51
Nechal som cez noc spustenu defragmentaciu disku a ked som to rano po 10 hodinach skontroloval bola stale na 0%.
Kde moze byt chyba? Tiez by som potreboval poradit ci sa da spustit defragmentacia niekde na pozadi aby som mohol popri tom normalne pracovat na PC. Dakujem
Martin Mocko
30.07.08,06:54
Nechal som cez noc spustenu defragmentaciu disku a ked som to rano po 10 hodinach skontroloval bola stale na 0%.
Kde moze byt chyba? Tiez by som potreboval poradit ci sa da spustit defragmentacia niekde na pozadi aby som mohol popri tom normalne pracovat na PC. Dakujem

Defrag potrebuje potrebuje nejaké miesto na disku, na ktorom pracuje pri presúvaní súborov. Takže možno máš úplne plný disk a defrat preto nemôže pracovať.
Spustiť sa dá i počas práce s PC ale mám pocit, že pokiaľ urobíš nejaký zápis na disku - rozbehne sa vždy nanovo. A ďalšia vec - disk má dosť práce pri tejto operácií, preto sa štandardne pri defragu s PC nepracuje.
premiko
30.07.08,07:38
- navyse si skontroluj ci ti nebezi na pozadi nejaky program, ktory stale nieco vyhodnocuje, spracovava a tak podobne, ja som mal urciteho casu jeden malicky program pre sledovanie spotreby energii PC, to bolo nervov preco mi nejde riadne defrag kym mi doslo kde je pricina, musel som ho vypnut, nakoniec vyrazit z kompu a odvtedy no problema...

- moze to robit i narocnejsi setric ...
Martin Mocko
30.07.08,07:41
- navyse si skontroluj ci ti nebezi na pozadi nejaky program, ktory stale nieco vyhodnocuje, spracovava a tak podobne, ja som mal urciteho casu jeden malicky program pre sledovanie spotreby energii PC, to bolo nervov preco mi nejde riadne defrag kym mi doslo kde je pricina, musel som ho vypnut, nakoniec vyrazit z kompu a odvtedy no problema...

Ked by to neslo (ze nevies co narusuje defrag) a na disku mas dost volneho miesta (chybovu hlasku o volnom mieste by mal system vyhodit) - tak spusti defrag v nudzovom rezime.
duves
30.07.08,09:52
Nechal som cez noc spustenu defragmentaciu disku a ked som to rano po 10 hodinach skontroloval bola stale na 0%.
Kde moze byt chyba? Tiez by som potreboval poradit ci sa da spustit defragmentacia niekde na pozadi aby som mohol popri tom normalne pracovat na PC. Dakujem
Cez aky soft si chcel defragmentovat?
Windowsacky sa nedoporucuje pre jeho pomalost.
Fero11
30.07.08,11:22
Nechal som cez noc spustenu defragmentaciu disku a ked som to rano po 10 hodinach skontroloval bola stale na 0%.
Kde moze byt chyba? Tiez by som potreboval poradit ci sa da spustit defragmentacia niekde na pozadi aby som mohol popri tom normalne pracovat na PC. DakujemPreco si spustil defragmentaciu ? vies na co to vobec je ? podla mna defragmentacia moc nepomaha, ak mas HDD rozdeleny na 2 particie a na d mas data, tak tuto particiu asi defrag. nebudes a ak neinstalujes denne 10-15 softov a na druhy den robis uninstal, tak defragment. je zbytocna (to radsej reinstaluj system)
Stevo5
30.07.08,12:39
Preco si spustil defragmentaciu ? vies na co to vobec je ? podla mna defragmentacia moc nepomaha, ak mas HDD rozdeleny na 2 particie a na d mas data, tak tuto particiu asi defrag. nebudes a ak neinstalujes denne 10-15 softov a na druhy den robis uninstal, tak defragment. je zbytocna (to radsej reinstaluj system)
1.- Fero11 - teraz s tebou nemôžem súhlasiť. Tiež mám disk rozdelený na systémovú partíciu a partíciu na dáta. A ak nespravím (približne) raz za týždeň/dva defrag, je to na systéme vidieť.

2.- Leeham - mal by si spustiť ten defrag ešte raz a napíš sem čo ti systém vypíše, aké chybové hlásenie.
Dôvodov na nespustenie môže byť viac - chyba v súborovom systéme, nedostatok miesta na HDD ako ti už vypísal machinak, poškodený program defragmentácie, konflikt s niektorým programom a t d. ... Možno by si mohol vyskúšať niektorý iný program na defragmentáciu.

3.- Počas defragmentácie sa s diskom dá pracovať, ale myslím že na to nie je vhodný defragmentátor zo systému Windows ale niektorý pokročilejší - napr. O&O defrag 10 a podobne, tieto majú túto voľbu v možnostiach. Zaťaženie systému si program sleduje a defrag sa robí len ak nie je vyťažený procesor alebo HDD.
Fero11
30.07.08,13:34
1.- Fero11 - teraz s tebou nemôžem súhlasiť. Tiež mám disk rozdelený na systémovú partíciu a partíciu na dáta. A ak nespravím (približne) raz za týždeň/dva defrag, je to na systéme vidieť.
A ako to vidis ? je system pomalsi, alebo co ?
Ja som teraz zo zdrbu dal defragmentovat maje Cecko, mam to spustene cca 10min a 40% hotovo. Myslel som, ze to bude trvat dlhsie, ale kto ma na HDD vela bordelu a vacsie cecko, tak to bude asi podstatne dlhsie a teraz pozeram, ze uz je to na 70%
Stevo5
31.07.08,16:37
A ako to vidis ? je system pomalsi, alebo co ?
Ja som teraz zo zdrbu dal defragmentovat maje Cecko, mam to spustene cca 10min a 40% hotovo. Myslel som, ze to bude trvat dlhsie, ale kto ma na HDD vela bordelu a vacsie cecko, tak to bude asi podstatne dlhsie a teraz pozeram, ze uz je to na 70%

Samzrejme za jeden týždeň nebude systém pomalší (ak a nespraví defragmentácia) ale zvyknem si systém bežne udržiavať a toto patrí k tomu. Ak sa defrag nespraví zavčasu tak sa to určite prejaví na pomalšom štarte systému, pomalšie sa otvárajú aplikácie, systém pomalšie kopíruje, viac pracuje HDD a t d. ... .
Samozrejme ako často je vhodné spraviť si defrag to záleží na viacerých okolnostiach. Napr. ako často sa inštalujú a odinštalujú programy, ako často sa kopíruje, aké programy sa používajú. Ale o tom že by sa defrag nemal robiť by som ani neuvažoval.
Napr. urob si kompletnú defragmentáciu (napr v O&O defrag), potom sprav reštart systému a spusti znovu defrag. Uvidíš že systém už bude čiastočne defragmentovaný. Tým nechcem povedať že by sa mala defragmentácia robiť tak často, ale len sa tak dá zistiť ako systém "vyzerá" už po niekoľkých reštartoch a po bežnej práci s ním.
Ale samozrejme je to vec každého aký má na to názor, boli tu (alebo na inom fóre) vedené dlhé diskusie ale nakoniec bola zhoda v tom že je vhodné spraviť si defragmentáciu najmenej 2x za mesiac, najlepšie s voľbou "defragmentáciu spraviť podľa poradia ako často bol program spúšťaný". Tak sa najčastejšie programy dostanú na začiatok disku a sú teda prístupné rýchlejšie - a aj sa šetrí HDD.

P.S. Moje C - 20GB, defrag ako kedy ale cca 3 - 5 minút - len systém a programy bez dát (tie sú na D)
Surehand
01.08.08,05:31
Rýchlosť defragmentácie závisí od viacerých faktorov, jednak od toho, aký "bordel" je na disku, jednak od konfigurácie počítača. To, že defragmentácia je raz za čas potrebná, je jednoznačné. Samozrejme, u človeka, ktorý na PC vypíše tenne 5 tlačív, netreba spúšťať defragmentáciu tak často, ako u niekoho, kto trebárs testuje denne niekoľko rôznych programov, ktoré musí nainštalovať a zase odinštalovať. Iba vysvetlím, ako vlastne defragmentácia funguje: Pri inštalácii, alebo ukladaní čohokoľvek na disk, systém postupuje tak, že súbory ukladá postupne na voľné miesta na disku. Ak sa teda stane, že máte program s veľkosťou napr. 100 MB, na disku máte "prvý voľný" priestor 25MB, potom 25MB dát a zvyšný priestor voľný, uloží Vám časť inštalovaného programu - 25MB do voľného priestoru a zvyšok do ďalšieho voľného priestoru. Pri používaní programu potom počítač pracuje s programom deleným na časti a jednotlivé časti musí vyhľadávať na disku, čo môže prácu výrazne spomaliť. To len tak v jednoduchosti pre pochopenie, na čo vlastne defragmentácia slúži. Nemyslím, že patrí medzi "nebezpečné" programy a aj bežný užívateľ by sa mal naučiť používať aspoň takéto základné operácie, často mu to môže uľahčiť prácu. No a čo sa týka priestoru, na defragmentáciu by malo byť voľných minimálne 15% diskového priestoru.
misoft
01.08.08,22:06
A ja len doplním, že tie kúsky porozhadzované na disku sa defragmentáciou spoja do uceleného celku a potom hlavička nemusí lietať po disku ako splašený kôň.
Lukas63
25.08.08,07:07
ZDRAVIM VAS,
chcel by som poradit. Na co je vlastne dobre defragmentovat disk? Neposkodia alebo nestratia sa niektore subory? Ako casto to treba robit?
Dakujem
Fero11
25.08.08,07:18
Chobot
25.08.08,07:35
ZDRAVIM VAS,
chcel by som poradit. Na co je vlastne dobre defragmentovat disk? Neposkodia alebo nestratia sa niektore subory? Ako casto to treba robit?
Dakujem

Pripojil som ťa k téme, ktorá o defragmentácií pojednáva, takže si ju prečítaj.