erzet
30.07.08,09:23
V nedeľu 3. augusta 2008 o 16:00 hod. bude v parku v Dubnici nad Váhom vystupovať ľudová hudba Borovienka.

Ľudová hudba Borovienka vystupuje na koncertoch po dedinách i mestách Slovenska i zahraničia - Nórsko, Rakúsko, Chorvátsko, Česko, kde svojim hudobným stvárnením rozširuje slovenskú ľudovú pieseň. Základom repertoáru Borovienky sú ľudové piesne viac ako 100 rokov staré z okolia Vrbového, ktoré pozbieral a zapísal do zbierky Štefan Anton Pyšný. Dnes je repertoár obohatený o piesne získané aj vlastnou zberateľskou činnosťou členov a priateľov Borovienky, najmä z okolitých dedín Lančár, Chtelnica, Krakovany. Borovienka má 9 členov so zaujímavým obsadením nástrojov.:)
Manual
30.07.08,07:26
Poznám, to je naša krvná skupina :D
magdulka
31.07.08,05:11
Aj ja a veľmi dobre. Teraz ich je 9, určite? Zabudli ste napísať, že boli aj v Srbsku... ;) :D
erzet
31.07.08,09:56
Spresním. Nevedel som že to bude mať odozvu. To je prepis toho čo je na www.dubnica.sk. Teda to si tam dala Borovienka. Ja viem po kontakte s manažérkou, že majú úplne nové zloženie a že sú ešte lepší. Borovienka mala v Dubnici vystupovať už pred rokom, ale krátko pred tým sa im zabil pri Poprade basgitarista (pamiatka) tak to museli zrušiť a prídu až teraz. Inak šéf je môj známy.
liba2
31.07.08,15:03
:) ..... treba napísať: www.borovienka.sk (http://www.borovienka.sk) :D
erzet
04.08.08,09:44
Koncert Borovienky dobrý. Aj babka zahodila barlu a tancovala.
magdulka
10.09.08,14:07
Nová zostava je fajn. Basgitarista bol skutočne skvelý chlap a zomrel mladý.. Je ho škoda...