pepekk
30.07.08,09:48
Načrtnem svoju situáciu.
Odchadzam z firmy ktorá má podpísanú zmluvu s klientom. Napočudovanie sa rozchádzame v dobrom (majiteľ mi dlhuje peniaze a dohodli sme sa, že mi to splatí tak, že si založím novú firmu a klienta si môžem prebrať a to dokonca aj za služby poskytnuté spoločnosťou v ktorej som preacoval a teda aj ešte nevyplatené faktúry)
Chcem sa opýtať ako nato? Je potrebné vytvoriť nejaký dodatok k zmluve kde majiteľ prenechá všetky záležitosti na novú firmu alebo ako sa takéto niečo rieši?

Ďakujem za odpoved
biaaa
30.07.08,09:28
ti musi odstupit pohladavku nie? a co sa tika zakaznika tak asi zmluvu s nim
pepekk
30.07.08,10:06
zmluva bude vypovedana klientom to je v poriadku ale klient chce aby prislo oficialne oznamenie z firmy o tom ze teda vsetky pohladavky a celu agendu preberam ja. A netusim ako taky dokument mam zosmolit.
Celsus
30.07.08,16:58
zmluva bude vypovedana klientom to je v poriadku ale klient chce aby prislo oficialne oznamenie z firmy o tom ze teda vsetky pohladavky a celu agendu preberam ja. A netusim ako taky dokument mam zosmolit.

Vo Vašom prípade by sa mala odlíšiť minulosť a budúcnosť. Svoj cieľ môžete realizovať nasledovne:

Do budúcnosti si vzťahy s klientom upravíte tak, že klient ukončí zmluvu s firmou, pre ktorú ste pracovali doteraz, a s Vašou novou firmou uzavrie novú zmluvu.

Pokiaľ ide o už existujúce záväzky (záväzky vzniknuté v minulosti), firma, pre ktorú ste doteraz pracovali by Vám mala postúpiť svoje pohľadávky voči klientovi, pričom Vy jej zároveň postúpite svoje pohľadávky voči nej. (Postúpenie sa realizuje zmluvou o postúpení pohľadávok.) Výsledok bude nasledovný:
a) firma, pre ktorú ste dosiaľ pracovali, Vám už nebude nič dlhovať,
b) to, čo klient dlhoval firme, pre ktorú ste dosiaľ pracovali, už nebude dlhovať tejto firme, ale priamo Vám.
pepekk
31.07.08,10:40
dakujem,

vytvorim teda zmluvu o postupeni pohladavok a dam ju podpisat majitelovi firmy kde pracujem. Viete mi poradit ako by sa mala taka zmluva formulovat aby to bolo pravne v poriadku?

velmi pekne dakujem