halluska
30.07.08,09:55
Dobry den.

Mam otazku ohladom rukoly. Kupila som semena, zasadila ju vonku do zahrady, fantasticky sa ujala... a teraz by som si chcela nazbierat nejake semena na rast v kvetinaci vo vnutri aj k buducemu roku...
Mam zbierat tie predlzene zelene struciky pod kvetom ako semena?
Dakujem za radu.
zamecnikv
30.07.08,10:01
ani raz sa mi nestale ze bi semienka z mojej vypestovanej rukoly na buduci rok narastli. &Odporucam kupit nove semienka
brunop
30.07.08,12:20
Mne sice rukola rastie pekne (az moc), ale vsetky listky su predierkovane malilinkymi dierkami, takze ich nemozem konzumovat. Striekat chemiou ju nechcem. Takze uvidim, aka bude o rok. Kupil som tzv. mrazuvzdornu, co by mala vydrzat aj cez zimu.
halluska
25.08.08,08:11
ahojte. dakujem za odpovede. uz mi narastli pekne struciky, takze luskam...

kym bola rukola mlada, nebola predierkovana,... teraz, ked som ju nechala na semeno, tak sa mi tam objavili mali cierni chrobacikovia...

vyskusam ci sa semena ujmu buduci rok...
diky. ahojte.
MZUCTOVNIK
25.08.08,09:14
Pridávam svoje skúsenosti s pestovaním rukoly. Ako jednoročka sa mi podarila vypestovať, keď ju napadli malí čierni chrobáčikovia, tak som ju postriekala silným roztokom vody s octom - a úspešne! Dostala som doporučenie siať rukolu opakovane - vraj druhá úroda - jesenná - už nebýva hmyzom napádaná.
Ale ani mne na budúci rok nevyrástla z vypadaných semiačok. Viacročná rukola, doporučená predajcom nebola úspešná, tak som sa vrátila k opakovanému siatiu jednoročnej.
Bionda
02.09.08,09:21
Ja teda neviem aké semienka som mala ja, ale mne sa množí sama. Na jar minulého roku som vysadila , nič som nezbierala- myslím semienka a ešte aj tento rok sa mi urodiloooo, práveže si musím dávať pozor, veď to má tendenciu byť horšie ako burina! Skočky sú bohužiaľ časté , ja som to buď riešila postrekom- ešte keď rastlina má dva lístky - nejaký s3-5dňovou ochr. lehotou (myslím Actelic a pod. ) alebo vylúhovaným ekrazitom zo žihľavy a bolo aj to účinné.
halluska
19.09.08,12:31
Dik za Vase skusenosti. Ozvem sa buduci rok so skusenostami s pozberanymi semienkami.
lorelei
21.09.08,12:02
Prosim vas, a kde sa daju kupit tie semienka rukoly? Ja ich neviem zohnat, a to uz asi 2 roky sa vypytujem aj po obchodoch, ale netusia ani, co chcem. Alebo je mozne, ze by mi niekto poslal aspon nieco z nich? Pripadne, keby mi ich niekto mohol kupit a poslat na dobierku.
Vdaka zatim.
Heni
21.09.08,14:25
sejete, sadíte a pestujete rukolu - tie malé lístočky, čo predávajú v kauflande či v tescu vo vaničkách či sáčkoch? :eek: a ja som si myslela že je to doma nepestovateľný dovoz :eek:
mazanova
26.09.08,09:43
ja to tiež neviem nikde kúpiť?
lorelei
01.10.08,18:09
ja to tiež neviem nikde kúpiť?

Nikto nevie? Prosim ak niekto vie, kde.......
Magma
20.03.09,07:15
Je tu jar, čas sadenia a tiež mám otázku kde sa dá kúpiť semeno rukoly? Pretože u nás som to nenašla v obchodoch.
wegamizi
22.03.09,18:01
Kde sa daju kupit semena? Chodim po obchodoch a nic. Je to moja oblubena pozivatina:)
aviator
22.03.09,18:20
Stretol som sa s rastlinami rukoly v kvetináčoch, boli kúpené v záhradníctve.
wegamizi
22.03.09,19:55
Dakujem, pozriem, kupim:D
liennka
26.03.09,11:57
Ja som semená rukoly kúpila normálne v predajňach semien (nie v obchodných domoch).
Bionda
26.03.09,17:31
Ja som si objednala tento raz cez rastlinky do schranky- v min. roku som si cez nich hotové kvety objednala a všetko bolo OK, takže teraz mi majú prísť aj semienka- rukoly (roketa v CZ )(už mi volali), takže ak ešte ste nezohnali......
http://www.rastlinky.sk/inshop/semena/kiepenkerl-profi/listova-zelenina/[id-145535]-rukola-salatova-runway.html?&Search=rukola
http://www.rastlinky.sk/inshop/scripts/price_list.asp?rnd=3139163
lorelei
26.03.09,18:11
Ja som si objednala tento raz cez rastlinky do schranky- v min. roku som si cez nich hotové kvety objednala a všetko bolo OK, takže teraz mi majú prísť aj semienka- rukoly (roketa v CZ )(už mi volali), takže ak ešte ste nezohnali......
http://www.rastlinky.sk/inshop/semena/kiepenkerl-profi/listova-zelenina/[id-145535]-rukola-salatova-runway.html?&Search=rukola
http://www.rastlinky.sk/inshop/scripts/price_list.asp?rnd=3139163

No super, dakujem za info. Nevies nahodou, ci je to jednorocna? A kolko je tam asi semien? Dik .
wabi
27.03.09,03:30
Pozor Roketa a Rukola sú dva úplne rozdielne druhy. Majú aj rôznu chuť. Rukola sa častejšie pestuje ako Režucha a používajú sa úplne mladučké sístočky, zatiaľ čo Roketa má o niečo jemnejšie lístky aj neskôr.
Anna123
27.03.09,12:30
Aj ja som rukolu márne hľadala v obchodoch, kúpila so si ju až v Olomouci na výstave kvetov /Flóra/, v Čechách sa dá bežne kúpiť ale na Slovensku som ju veru nevidela. V sáčku je dosť veľa semienok, tak ju postupne celý rok po kúsku vysievam, mladučká nemá dobrú chuť a zas veľmi vyrastená je dosť horká.
lorelei
27.03.09,19:34
Pozor Roketa a Rukola sú dva úplne rozdielne druhy. Majú aj rôznu chuť. Rukola sa častejšie pestuje ako Režucha a používajú sa úplne mladučké sístočky, zatiaľ čo Roketa má o niečo jemnejšie lístky aj neskôr.

Presne tak wabi. U nas som tak akurat zohnala roketu, ale to nechcem, ale aj tak neviem, ako sa u nas nazyva Rucola. V Taliansku som ju spoznala, ale tu ju neviem zohnat a je to skoda.
wabi
28.03.09,02:18
Škoda bol som pred 3 týždňami v Taliansku aj semiačka som pozeral, nejaké aj kúpil, ale tiež som nevidel a nenapadlo ma to špeciálne hľadať. Nabudúce pozriem a keď bude nakúpim viac.
zuhina
28.05.11,16:42
Môžete mi, prosím, niekto poradiť? Dostala som rukolu (alebo ruketu?) v dvoch malých kvetináčikoch. Toto, čo o nej potrebujem vedieť som sa nikde na internete nedočítala.
Rastlinky majú asi 6 cm, začali kvitnúť drobnými bielymi kvietkami. Kedy môžem otrhať listy a koľko, aby rastlinka prežila? Veď dokopy tam skoro žiadne nie sú.
Porastú ďalšie listy?
A posledná otázka – je to trvalka?
Ďakujem za všetky odpovede.
arizona
28.05.11,17:06
zuhina
28.05.11,17:14
Ďakujem, ale v týchto linkoch nie sú odpovede ma moje otázky. Nevie mi, prosím, niekto odpovedať?
arizona
28.05.11,17:23
Citala si ich?
Hmmm, ja som tam tie odpovede videla...
zuhina
28.05.11,18:13
Takže, lístky otrhám a bude po rastlinke...škoda...
Lucinka Pallacinka
10.05.12,06:37
Dobrý deň všetkým,

nerada to hovorím, ale musím vás sklamať, semená Rukoly sa kúpiť nedajú. To, čo kupujete, sejete a pestujete (vrátane mňa), je Roketa siata. Obchodníci ju radi nazývajú rukolou, lebo tá je populárnejšia v pokrmoch a v predaji. Obe rastliny patria do rovnakej čeľade, kam patrí aj žerucha, kaleráby a reďkovky. Roketa má svetlejšiu zelenú farbu a nemá také vykrajované listy. Chuťovo sú podobné, aj keď by sa dalo povedať, že rukola je aromatickejšia a má výraznejšiu typicky rukolovú neporovnateľnú chuť. Po správnosti by sa roketa nemala v obchodnom styku nazývať rukolou, ide o dva rozdielne druhy rastlín.
Vilma194
03.03.14,09:11
ja len tak. by som sa rada zapojila, teda aj sa pochvalila :),
uz minuly rok som pestovala rukolu, ale vzisla mi az na druhy krat. pytala som sa v zahradnictve, tak ze som pouzila zlu hlinu, tak uvidime tentokrat.
tato je moja Semo Rukola siata - trojdnova, som prekvapena ze tak rychlo sa ukazala tentokrat.
wirgi
03.03.14,12:37
Ja sejem rukolu , len na jar do záhradky , takto do kvetináča som ešte neskúšala. Ďakujem za tip skúsim zasiať aj ja ,ak sa podarí budeme mať skôr dáke vitamínky::)
Vilma194
03.03.14,14:50
jj :), mne sa podarilo uz minuly rok, zostrihat z parapetnej dosky a spravit si salatik o 4metre dalej v kuchyni :D, celkom v pohode si myslim, tak skus a das vediet ako ;)
Vilma194
07.03.14,19:26
moja, presne tyzdnova :) som spoko.
Čombe
26.05.20,18:26
Rukola je trvalka. Ak ju vysejete na záhradu kľudne prežije aj mrazy. Na jar opäť vyženie krásne listy. Podmienkou je nechať korene v zemi.
misoft
26.05.20,19:48
mimotemy
Rada dobrá.... ale akosi mešká....6 rokov....