Norushka
30.07.08,11:23
Neviem prečo, ale všetky filmy, alebo videá, keď spustím napr. cez Windows Media Player, Winamp, CyberLink Power DVD, VLC Media Player, tak je obraz zelený a rozmazaný, Vôbec nemôžem sledovať žiadne filmy. Ako mám tu grafiku opraviť? Alebo taktiež, keď chcem vytvoriť prezentáciu alebo video z farebných fotiek pomocou Nero Vision, tak je to video celé zelené. Čo s tým?:confused:
m.majling
30.07.08,09:26
mal som stejny problem ,, preinstaloval som cely system aupdatol stare drivere,, neveim co to malo na to vplyv alebo som mal nieco spatne nastavene v PC ale prestalo to a video bezi ok .
Norushka
30.07.08,09:32
ale mne to takto funguje už odkedy tento pocitac mame, už takto sme ho dostali z predajne :(
duves
30.07.08,09:50
Ake subory videa prehravas v PC? Mne osobne to robilo, ak som nemal spravne, ci aktualne divx ci xvid kodeky.
Martin Mocko
30.07.08,09:55
Tiež som to zažil a nechcel som veriť vlastným očiam. Mame odišiel desktop - tak som si ho zobral, že ho preinštalujem. Medzitým som k jej LCD, myši, klavesnici a tlačiarni pripojil môj desktop. A čuduj sa svete...všetko bolo v pohode, až pokiaľ nechcela prehrať nejaké video. Pri videu alebo webkamere bol obraz celý fialový. Skúšal som všelijaké nastavenia grafiky ale bezúspešne. Jej starý PC som preinštaloval a všetko (vrátane farieb) je OK. A môj desktop na mojom LCD taktiež šlape bez problémov.
bobino38
30.07.08,10:03
..na to je viac spôsobov riešenia, ale stačí preinštalovať systém, natiahnuť najnovšíe ovládače grafiky, nepchať tam všetky možné prehrávače, dať si tam jeden rozumny, ďalej tam dať nejaké kodeky:-) podľa mňa stačí ffdshow, a z prehrávačov tam dať ak prehrávaš DVD tak Power DVD alebo VLC player, spravne nastaviť obrazovku a to by malo stačiť...alebo PC vyčistiť, odinštalovať kodeky, nechať tam iba VLC player, obnoviť ovladač grafiky, je to na tebe.
Martin Mocko
30.07.08,10:05
..na to je viac spôsobov riešenia, ale stačí preinštalovať systém, natiahnuť najnovšíe ovládače grafiky, nepchať tam všetky možné prehrávače, dať si tam jeden rozumny, podľa mňa stačí ffdshow, ak prehrávaš DVD tak aj Power DVD alebo VLC player, spravne nastaviť obrazovku a to by malo stačiť...alebo PC vyčistiť, odinštalovať kodeky, nechať tam iba VLC pklayer, obnoviť ovladač grafiky, je to na tebe.

NO veď hej..ja som v podstate neurobil žiadnu zmenu..iba som vymenil skrinky pri LCD. Na mojom LCD moja skrinka fungovala OK. Pripojil som moju skrinku k inemu LCD a uz bol obraz fialovy - avsak iba pri videach alebo webkamere.
bobino38
30.07.08,10:18
..ja odpovedal NOrushke, nie tebe:-)..u teba je asi problem s monitorom, nie v systéme.
Martin Mocko
30.07.08,10:23
..ja odpovedal NOrushke, nie tebe:-)..u teba je asi problem s monitorom, nie v systéme.

Teraz som vymenil skrinky..a zase je všetko v pohode. Iba moja skrinka s maminym LCD sa javi "fialovo". Už som s PC zažil čokolvek..ale toto?
bobino38
30.07.08,10:27
.. sú to rovnake LCD monitory? ak nie, tak sú nastavené oba spravne keď ich púšťaš na svojom desktope?
Fero11
30.07.08,11:16
Na vine su pravdepodobne kodeky (ja pouzivam asi 3 mpeg2, 1 divx, a 1 wmv, to je vsetko) netreba systemu vnucovat baliky typu all in one kodepack, k-lite kodepack atd.....)
duves
30.07.08,15:57
Na vine su pravdepodobne kodeky (ja pouzivam asi 3 mpeg2, 1 divx, a 1 wmv, to je vsetko) netreba systemu vnucovat baliky typu all in one kodepack, k-lite kodepack atd.....)
No ja mam zato, ze to robi ak chyba ten pravy kodek. Jeden kodek divx nestaci.
Fero11
30.07.08,17:53
a kolko divxov existuje ?
bobino38
31.07.08,03:57
No mne osobne bežia všetky videa i obrazky normalne, mám v PC kodeky ffdshow, stiahol som si divx kodeky zo stránok DIVX a kodeky ktoré sa nainštaluju pri inštalácii Power DVD, všetko ide v pohode.