Livka
30.07.08,13:48
Dobrý deň, prosím Vás poradil by mi niekto, aký má nárok na dovolenku pracovníčka, ktorá pracuje na kratší pracovný úväzok 30 hod. týždenne /pondelok - štvrtok/.

Ďakujem
Tweety
30.07.08,11:51
Dobrý deň, prosím Vás poradil by mi niekto, aký má nárok na dovolenku pracovníčka, ktorá pracuje na kratší pracovný úväzok 30 hod. týždenne /pondelok - štvrtok/.

Ďakujem
Celkový nárok na D za KR záleží od odpracovaných rokov. Najnižšií nárok na D je 4 týždne.
brčko
30.07.08,12:28
Ako píše Tweety, nárok na dovolenku podla ZP je určený v týždnoch (nie dnoch ani hodinách). - § 103 Zákonníka práce
A týždnom dovolenky je sedem po sebe nasledujúcich dni. - § 110 ZP.
Ak by si teda čerpala dovolenku po týždnoch/resp. od pondelka do piatka, nemal by byť problém.
Vo výplatných páskach sa však dovolenka uvádza v dnoch resp. hodinách. Takže predpokladám, že za týžden sa u nej rátajú 4 dni práce/7,5hod denne + 3dni volna. ? Alebo 5dní po 6hod (podla toho ako evidujete jej odprac.dni v počítači)?

Viac by mohlo byť v témach o výpočte dovolenky pri nerovnomerne rozvrhnutom pr.čase, napr. tu:
http://www.porada.sk/t24609-rozvrhnutie-pracovneho-casu-a-dovolenka-pri-nerovnomerne-rozvrhnutom-pracovnom-case.html
aj ked vy to máte jednoduchšie, lebo počet odprac.hodín v týždni je rovnomerný, len prac.čas nie je rozvrhnutý na 5prac.dní v týždni, takže nejde o rovnomer. rozvrhnutie prac.času ( § 86 ods.3 ZP). To by ovplyvnilo napr. výpočet dovolenky za odprac.dni (ak by nemala nárok na dovolenku za kal.rok), lebo odpracovaný týžden treba považovať v tomto prípade za 5 odprac.dní ... (ako je uvedené v linku a príspevku od Janky Motyčkovej)
Livka
31.07.08,05:44
U pracovníčky sa týždeň ráta 4 dni práce/7,5hod denne + 3dni voľna /piatok, sobota, nedeľa/. Takže neviem či sa jej má krátiť dovolenka alebo nie.
brčko
31.07.08,07:23
Z akého dôvodu krátiť? Ak jej PP potrvá celý kal. rok a bude mať neodpracovaných maximálne 99dní, tak má nárok, ako písala Tweety na 4 alebo 5týždnov dovolenky, podla počtu odprac.rokov.
dipe
05.08.08,06:15
Ahojte , viete mi niekto poradiť, ako postupovať pri evidovaní žiadosti o dovolenku? Takto chcem si evidovať žiadosť o dovolenku a neviem,ako sa takáto žiadosť vypĺňa a vlastne , ako sa postupuje pri dovolenkách.
Ďakujem za radu
Tweety
05.08.08,06:25
Ahojte , viete mi niekto poradiť, ako postupovať pri evidovaní žiadosti o dovolenku? Takto chcem si evidovať žiadosť o dovolenku a neviem,ako sa takáto žiadosť vypĺňa a vlastne , ako sa postupuje pri dovolenkách.
Ďakujem za radu
Dovolenku čerpeme cez dovolenkový lístok, ktorý po zaevidovani v dochádzke a zaúčtovaní cez mzdy, založíme medzi doklady v karte zamestnanca.
renata77
05.08.08,06:35
Ja pri výpočte mesačnej mzdy za každého pracovníka vytlačím podrobný opis vypočítanej mesačnej mzdy a vždy k nemu pripnem napr. dovolenkový lístok, priepustku aťd a robím si pre seba aj analytiku, na začiatku roka vytlačím pre každého pracovníka tabuľku kde píšem píšem koľko dovolenky prenáša, nakoľko má nárok a každý mesiac doplňam čerpanie dovolenky a môžem to porovnať zo softvérom.