zuzubalu
22.04.05,14:27
Ahojte,

VIE NIEKTO UCTOVAT SKLADISKOVE - TOVAROVE LISTY? Je to surne...

Dakujem

Zuzu
dara
22.04.05,12:58
To je čo ? Popíš bližšie.
zuzubalu
22.04.05,13:31
:) A myslis, ze mi budes vediet poradit? To je take mile.

Viem k tomu iba teoriu. Je to taky pripad, ze firma si uskladni vo verejnom sklade napr. obilie, alebo nejaky produkt polnohospodarstva, na nejaku dobu. Plati skladu za skladovanie, vyskladnenie a naskladnenie a podobne. A ako doklad o tom nedostane napr CP zmenku ale dostane skladiskovy list.
Tieto sklady musia byt certifikovane implementacnou polnohospodarskou agenturou. Dufam ze na vysvetlenie staci. A aha este tolko, ze su na to dotacie.

Zuzu ;)
andrej_rv
22.04.05,15:03
Zožeň si publikáciu "Podvojné účtovníctvo pre podnikateľov" od Ing.Anny Cenigovej (bývalá hlavná účtovníčka na Ministerstve poľnohospodárstva), na konci sú príklady na účtovanie skladiskových záložných listov a tovarových záložných listov. Ak sa Ti to nepodarí zohnať, ozvi sa, skúsim Ti to zoskenovať.
zuzubalu
27.04.05,17:56
joj, tu mam, ale tam je to pletene jedno cez druhe, ze sa v tom neviem vyznat. Ake nevadi, posnazim sa.
andrej_rv
27.04.05,20:38
Nuž, pozeral som sa ešte za nejakými podkladmi, ale nič konkrétne som nenašiel. Niekedy v r. 1999 bol k tomu článok v časopise Účtovníctvo, audítorstvo, daňovníctvo, ale tiež od Cenigovej... Ak napíšeš nejaké konkrétnejšie čísla resp. podklady, tak sa Ti nato skúsim pozrieť. A prípadne porovnáme, či budeme mať podobný postup alebo predkontácie.