Viera Matolakova
30.07.08,15:21
Príjmom zamestnanca je pri používaní mot. vozidla na súkromné a služobné účely 1% zo vstupnej ceny vozidla za každý aj začatý kalendárny mesiac používania vozidla. Hovorí o tom §5 ods. 3a) zákona 595/2003 Z.z. V prípade prenajatého vozidla sa obstaravacia cena zvýši o DPH na účely tohto ustanovenia.
Nikde sa nehovorí, či ide o osobné alebo tzv. nákladné vozidlo. Jedná sa mi o osobné vozidlo s mrieškou (teda nákladné vozidlo), kde je nárok na odpočet DPH. Otázka znie či sa ma DPH zahrnúť do vstupnej ceny alebo nie,keď DPH sa odpočítava priebežne v mesačných splátkach leasingu?
Keď ste sa stretli s takýmto nepeňažným príjmom zamestnanca ozvite sa?
Tweety
30.07.08,13:24
Príjmom zamestnanca je pri používaní mot. vozidla na súkromné a služobné účely 1% zo vstupnej ceny vozidla za každý aj začatý kalendárny mesiac používania vozidla. Hovorí o tom §5 ods. 3a) zákona 595/2003 Z.z. V prípade prenajatého vozidla sa obstaravacia cena zvýši o DPH na účely tohto ustanovenia.
Nikde sa nehovorí, či ide o osobné alebo tzv. nákladné vozidlo. Jedná sa mi o osobné vozidlo s mrieškou (teda nákladné vozidlo), kde je nárok na odpočet DPH. Otázka znie či sa ma DPH zahrnúť do vstupnej ceny alebo nie,keď DPH sa odpočítava priebežne v mesačných splátkach leasingu?
Keď ste sa stretli s takýmto nepeňažným príjmom zamestnanca ozvite sa?
§ 5 Zákona o dani z príjmov:
(3) Príjmom zamestnanca je aj

a) suma vo výške 1 % zo vstupnej ceny vozidla podľa § 25 za každý aj začatý kalendárny mesiac poskytnutia motorového vozidla zamestnávateľa na používanie na služobné a súkromné účely. Ak ide o prenajaté vozidlo, vychádza sa z obstarávacej ceny vozidla u pôvodného vlastníka, a to aj v prípade, ak dôjde k následnej kúpe prenajatého vozidla. Ak v obstarávacej cene vozidla nie je zahrnutá daň z pridanej hodnoty, 6) na účely tohto ustanovenia sa o túto daň cena zvýši,