armor1
30.07.08,18:20
Čo by ste povedali na taketo riešenie kúpelne a wc? Rozmýšľal som ako vyriešiť situáciu s prerábkou kúpelne a wc v byte a vymyslel som si taketo riešenie. V ramci kupelne je mala vana a sprchovaci kut + pracka a umyvadlo je umiestnene tak aby k nemu bol prístup tak z kúpelne ako aj z WC. Su tam kyvadlove dvere ktore zabrania prechodu ale umoznia použiť umývadlo z oboch miestností.
Čo vy na to?
Fairy
30.07.08,16:37
Zaujímavý nápad, len si to v praxi neviem predstaviť. Musia tam byť tie dvere ? Nestačí to oddeliť nejakým závesom, keď už tam nechceš mať voľný priestor ?
armor1
30.07.08,19:44
No podla mna by sa tam hodili pekne sklene dvere s matnym sklom farebne ladene spoza krorych by svietili bodove svetla, alebo nejake zrkadlove dvere / a aby boli samozatvaracie. To jest ak na nich zatlacis z jednej strany tak sa presunu na tu druhu stenu a tym by znemoznili osobe na druhej strane v prechode. TJ aby bolo zachovane to hlavne. Oddelenie Toalety od kupelne. Aby mohli oba priestory vyuzivat aj osoby rodinne nezavisle. Oba priestory naraz:)
mamina h.
30.07.08,20:29
Čo by ste povedali na taketo riešenie kúpelne a wc? Rozmýšľal som ako vyriešiť situáciu s prerábkou kúpelne a wc v byte a vymyslel som si taketo riešenie. V ramci kupelne je mala vana a sprchovaci kut + pracka a umyvadlo je umiestnene tak aby k nemu bol prístup tak z kúpelne ako aj z WC. Su tam kyvadlove dvere ktore zabrania prechodu ale umoznia použiť umývadlo z oboch miestností.
Čo vy na to?
ta pracka sa otvara dopredu? bude sa dat POHODLNE otvorit? na tom obrazku to vyzera dost natesno :)

kazdopadne dost dobre si neviem predstavit tie "kyvadlove" dvere... ako sa to bude zatvarat/zamykat? bala by som sa, aby to neboli take tie lacne dvere, ktore funguju len ked sa im chce :)

ocenujem graficku prilohu :)
marienka3
01.08.08,06:28
podľa mňa je to fajn riešenie ;), že sa nemusí cez dvere vychádzať z WC do kúpeľne cez druhé dvere si umyť ruky. Len čo v tom prípade, ak budú chcieť k umývadlu pristúpiť z obidvoch miestností naraz? Asi sa počkajú. Matné sklo je dobré, my sme dali na chodbové dvere pieskované vzorované a pri kľučke je to celé uchytané a ničím sa to už nedá vyčistiť.
Nedalo by sa umiestniť do WC aspoň malé umývadielko, aby bolo zvlášť? Síce priestory sú dosť stiestnené, ale dvere z WC sa otárajú do chodby tak by to snáď išlo. A mal by si aj viac miesta v kúpeľni bez tých posuvných dverí. Ale ako nápad je to fantastické :cool:. Hneď som začala aj ja plánovať, čo s tou našou kúpeľňou :rolleyes:
marienka3
01.08.08,12:01
trebárs by si pre tie dvere nemusel búrať stenu, umývadlo v kúpelni dať inak a aj väčšia vaňa by sa zmestila. Výdavky na malé umývadielko vo WC budú možno aj nižšie ako na tie dvere. Ale na interiér máš fantáziu, to treba uznať.
marienka3
10.08.08,15:10
potom niekedy napíš, ako si sa rozhodol, dosť som zvedavá. Prípadne daj aj foto z realizácie. Vážne ma to zaujíma (mám plnú skriňu časopisov o bývaní ap.) držím palce, nech sa Ti to podarí k spokojnosti.
osky
31.10.08,09:18
mne sa to velmi paci.
ako z maleho priestoru vyuzit co najviac....
ak mas presne vymyslene a doriesene vzajomne otvaranie a blokovanie tych dveri-aby si nemal v buducnosti problemy,podla mna to tak mozes nechat.
prip.si daj do WC rohove umyvadielko.male ale iste posluzi,najmä ak vas je doma viac.