Ivona33
30.07.08,20:27
Zdravím, hľadám niekoho, kto študuje externe alebo nedávno študoval "Ľudské zdroje a personálny manažment" na Trenčianskej univerzite A. Dubčeka. Zaujímajú ma informácie o tom, ako to tam funguje , nakoľko zvažujem II. stupeň absolvovať tam.

Vďaka

Pekný večer
Gabi03
31.07.08,05:14
Čo znamená nedávno študoval? :D
Čo ťa konkrétne zaujíma?
Inak mala som spolužiakov, ktorí prestúpili k nám v 3. ročníku a v pohode doštudovali. Najskôr pôjde o to, aby si mala skoro rovnaké predmety ako tu na prvom stupni, resp. by si si niektoré skúšky dorobila. Dá sa to.
Ivona33
31.07.08,05:29
Ahoj,

vďaka za ohlas. Bakalára som skončila na VŠEMVS - verejná správa a predmety mám z cca 80% rovnaké ako sú vypísané na 1. stupni v TRE. Tento rok je prijímacie konanie vypísané formou skúšok v podobe testu.
Mňa skôr zaujíma systém štúdia, t.j. akou formou a ako často sú prednášky, forma skúšok, dostupnosť študijných materiálov. Nie som totižto z okolia Trenčína, takže to pre mňa znamená dochádzanie cca 130 km + zamestnanie ...

ďakujem
Ivona33
31.07.08,05:31
a ešte dodatok... nedávno študoval - ideál čerstvý absolvent, privítam však aj staršie "úlovky" :)

pekný deň
Gabi03
31.07.08,05:57
Ahoj,

vďaka za ohlas. Bakalára som skončila na VŠEMVS - verejná správa a predmety mám z cca 80% rovnaké ako sú vypísané na 1. stupni v TRE. Tento rok je prijímacie konanie vypísané formou skúšok v podobe testu.
Mňa skôr zaujíma systém štúdia, t.j. akou formou a ako často sú prednášky, forma skúšok, dostupnosť študijných materiálov. Nie som totižto z okolia Trenčína, takže to pre mňa znamená dochádzanie cca 130 km + zamestnanie ...

ďakujem

No pred troma rokmi boli prednášky vždy v sobotu. Či boli povinné alebo nie, záležalo od prednášajúceho, či si dával podpisovať prezenčku. Skúšky bývali ústne aj písomné, niektoré aj - aj. Väčšinou cez týždeň, a stávalo sa nie jedenkrát, že spolu s dennými. Materiály - dosť veľa profesorov vydávalo svoje publikácie, ktoré sa dali zakúpiť v "univerzitnom" obchode, ktorý býval otvorený aj v sobotu. Inak niektoré literatúry sa dali zohnať aj v krajskej knižnici. Inak ja som dochádzala tiež cez 100 km. :D
Ivona33
31.07.08,06:11
a čo sa týka počtu predmetov? mali ste skúšky aj v poslednom semestri? Ja som mala teraz v letnom okrem záverečných skúšok, bc práce ešte 6 normálnych skúšok v rámci LS
Gabi03
31.07.08,06:16
a čo sa týka počtu predmetov? mali ste skúšky aj v poslednom semestri? Ja som mala teraz v letnom okrem záverečných skúšok, bc práce ešte 6 normálnych skúšok v rámci LS

:rolleyes: Vieš, že si ma zaskočila?! :D
Každý semester mal tak 5-8 skúšok, vrátane zápočtov, na ktoré sa bolo treba pripraviť ako na skúšku.
Ale ak si dobre pamätám, tak v poslednom 10-tom semestri sme už skúšky nemali. Asi len nejaký zápočet za diplomovku. Alebo ani to nie?! :o
Ivona33
31.07.08,08:00
:) ďakujem za vyčerpávajúce info, už ma čaká len 1 maličkosť... pripraviť sa na prijímačky ... :D
ak ma niečo napadne, určite sa ozvem.

Pekný deň
abasys
28.10.08,10:17
drzim palce
Ivona33
29.10.08,16:30
vďaka, pozerala som Tvoje príspevky a všimla som si, že študuješ na škole, ktorú som tento rok skončila. Ak budeš niečo potrebovať, tak sa v pohode ozvi
rohff11
16.11.08,11:23
vie mi niekto odporučiť nejakú lit. knihy o personalistike? a pod. Hoci neštudujem a ani na to nemám, ale zaujíma ma to ako hobby :) dík
anseko
18.11.08,12:27
nazdar zlatino,

funguje to tam super, prednášky nepovinné, skúšky áno, a ide to ako po masle. Len tam doštuduj ten II. stupeň VŠ a budeš nie len na pohode ale aj v pohode.

Čauko
hutkiatko
17.04.09,06:45
vďaka, pozerala som Tvoje príspevky a všimla som si, že študuješ na škole, ktorú som tento rok skončila. Ak budeš niečo potrebovať, tak sa v pohode ozvi

fiiha, tak gratulujem.. ja sa tam viac-menej tiez chystam, ae este som na strednej.. a ty si studovala externe?.. lebo ja by som chcela..a a chcem sa aj spytat ze ako to chodii, lebo prispevky boli o prestupovani, tak newem.. a da sa to prezit?:confused:
diky