michalesco
30.07.08,20:30
Dobrý deň,

chcel by som poprosiť o radu skúsenejšieho.. Pred niekoľkými dňami sa mi podarilo zaregistrovať novú s. r. o. To, že spoločnosť je registrovaná (k minulému piatku, ak sa nemýlim), zatiaľ vidím len na internete. Fyzicky som zatiaľ nedostal ešte žiadny výpis, len nejaký spam od firiem, ponúkajúcich zápis do registra (o ktorom asi nikto ani len netuší, že existuje) a pod.

Medzitým som už stihol v banke otvorenie bežných účtov spoločnosti. Do tohto bodu som sa dostal vďaka Porade (aj touto formou ďakujem)..

Dnes som volal na príslušný daňový úrad, aby som zistil, čo potrebujem pre úspešnú registráciu pre daň z príjmov PO (zatiaľ o DPH neuvažujem - nemusím). Zhovorčivá pani mi do telefónu povedala o troch veciach, ktoré potrebujem mať v kópii, no k nahliadnutiu aj originálne dokumenty - výpis z obchodného registra, zmluvu o nájme a niečo, čo som si v skratke označil na papieri ako "potvrdenie".. No a teraz si ani za otca neviem spomenúť, čo to má byť. A už tobôž ani to, či to odniekiaľ dostanem alebo ma čaké ďalšie rande s úradníčkami..

Chcem sa preto spýtať, či náhodou niekto nevie, čo to vlastne potrebujem pre registráciu na DÚ? Ten formulár som už videl na nete, nejak to snáď vyplním..;-) Aby som nezabudol - nie je to v nejakej interaktívnej podobe na nete, že? Ja som to neobjavil nikde..
Celsus
01.08.08,16:25
Tým "potvrdením" pani z daňového úradu myslela Potvrdenie o vykonaní zápisu spoločnosti do obchodného registra. Súd Vám ho doručí spolu s výpisom z obchodného registra.