Nathan
30.07.08,22:07
zdravim vas,
vie mi prosim niekto poradit,co a kam mam odniest?znamy mi povedal,ze to mam odniest najneskor do 30.juna. naopak uctovnicka mi hovori,ze to mam odniest do 3 mesiacov od uskutocnenia valneho zhromazdenia...mam v tom hokej...a neviem poriadne ani co mam odniest a kam..myslim,ze bola rec o uctovnej uzavierke...
dakujem.
Rozalka
31.07.08,05:44
Správna je odpoveď B, účtovníčka má pravdu, ale len čiastočne, po VZ do 30 dní, teda včera, ak sa totiž VZ ešte nekonalo, aj tak treba do 30.7. odovzdať a vyznačiť, že závierka ešte nebola schválená.

No netreba hazardovať, poznám firmu, ktorú kvôli zanedbaniu tejto povinnosti bez vyzvania a bez akéhokoľvek upozornenia vymazali z OR.
Petra29
31.07.08,06:28
Správna je odpoveď B, účtovníčka má pravdu, ale len čiastočne, po VZ do 30 dní, teda včera, ak sa totiž VZ ešte nekonalo, aj tak treba do 30.7. odovzdať a vyznačiť, že závierka ešte nebola schválená.

No netreba hazardovať, poznám firmu, ktorú kvôli zanedbaniu tejto povinnosti bez vyzvania a bez akéhokoľvek upozornenia vymazali z OR.
Rozalka, prečo do 30.7.? Mne to vychádza do 30.10. podľa OZ:
§ 40
ods. 1 - predložiť do 30.6.
ods.2 - schváliť do 3 mesiacov od predloženia - do 30.9.
ak neschváli - uložiť do 30 dní od márneho uplynutia 3mes.doby - 30.10.

Alebo sa mýlim?

Tak som to predostrela aj 1 klientovi, VZ sa koná niekedy v týchto dňoch.
Nathan
31.07.08,09:08
aby som bol konkretny...danove priznanie za rok 2007 za s.r.o bolo odovzdane 31.03.2008...valne zhromazdenie,kde sa prejednaval HV sa este nekonalo...
Nathan
31.07.08,09:12
a jedina institucia,kam som bol odniest danove priznanie bol danovy urad...
Rozalka
31.07.08,11:17
Rozalka, prečo do 30.7.? Mne to vychádza do 30.10. podľa OZ:
§ 40
ods. 1 - predložiť do 30.6.
ods.2 - schváliť do 3 mesiacov od predloženia - do 30.9.
ak neschváli - uložiť do 30 dní od márneho uplynutia 3mes.doby - 30.10.

Alebo sa mýlim?

Tak som to predostrela aj 1 klientovi, VZ sa koná niekedy v týchto dňoch.

Máš ty pravdu, Petra, ja som si tentokrát neoverovala, verila som našej právničke. Ona preskočila 3 mesiace. Zas sa potvrdilo známe: dôveruj, ale preveruj. Tu už nikto nič negarantuje???
MarcelkaT
31.07.08,11:42
DP, účtovnú závierku, poznámky za s.r.o. treba odniesť na okresný súd-obchodný register. Tak ako píše Rozalka netreba s tým hazardovať. Opravte má, ak sa mýlim.
Nathan
31.07.08,11:57
Máš ty pravdu, Petra, ja som si tentokrát neoverovala, verila som našej právničke. Ona preskočila 3 mesiace. Zas sa potvrdilo známe: dôveruj, ale preveruj. Tu už nikto nič negarantuje???
prosim vas...teraz v tom mam hokej...ak sa neuskutocnilo VZ...aj tak som mal odniest DP na obchodny register do 30.06.?(viem,ze odniest musim) po prestudovani zakonnika z toho neviem aj tak vyjst...
v pripade neuskutocneho VZ vie mi niekto dat link na "poznamky" resp ako mam formulovat pre OR ze uctovna uzavierka nebola schvalena...v skratke...chcem odniest cim skor neschvalenu uctovnu uzavierku...
KEJKA
31.07.08,12:01
prosim vas...teraz v tom mam hokej...ak sa neuskutocnilo VZ...aj tak som mal odniest DP na obchodny register do 30.06.?(viem,ze odniest musim) po prestudovani zakonnika z toho neviem aj tak vyjst...
v pripade neuskutocneho VZ vie mi niekto dat link na "poznamky" resp ako mam formulovat pre OR ze uctovna uzavierka nebola schvalena...v skratke...chcem odniest cim skor neschvalenu uctovnu uzavierku...
DP na OR nepatrí.
RUZ = Suvaha, VZaS a Poznámky.
neschválená je taká, ako bola odovzdaná na DU - nemá vyplnený dátum schválenia vľavo dole!!
Kedže VZ nebolo zvolané, RUZ je neschválená, odnes to na OR, Zbierka listín tak ako to máš.
Nathan
31.07.08,13:21
DP na OR nepatrí.
RUZ = Suvaha, VZaS a Poznámky.
neschválená je taká, ako bola odovzdaná na DU - nemá vyplnený dátum schválenia vľavo dole!!
Kedže VZ nebolo zvolané, RUZ je neschválená, odnes to na OR, Zbierka listín tak ako to máš.
dakujem
MarcelkaT
01.08.08,07:05
Nathan, ďakujem pekne za bodík. Krásny slniečkový víkend prajem.
bea
01.08.08,07:38
DP na OR nepatrí.
RUZ = Suvaha, VZaS a Poznámky.
neschválená je taká, ako bola odovzdaná na DU - nemá vyplnený dátum schválenia vľavo dole!!
Kedže VZ nebolo zvolané, RUZ je neschválená, odnes to na OR, Zbierka listín tak ako to máš.
A ešte treba v zmysle Zákona o obchodnom registri § 9 ods. 6 priložiť aj vyhlásenie konateľa o tom, že predkladané listiny príslušný orgán neschválil.
Vzor je tu, len treba napísať, že neboli schválené (tam je o schválenej závierke).
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=728
misa
01.08.08,12:41
Prosím Vás a čo v prípade ak som poslala na OR všetky tieto doklady (neschválené) hneď v ten deň ako bolo podané daň.priznanie, teda 31.3.2008, bez nejakého sprievodného listu. Mám tam ešte niečo dokladať? Závierka už bola schválená bez zmien.
KEJKA
01.08.08,15:37
A ešte treba v zmysle Zákona o obchodnom registri § 9 ods. 6 priložiť aj vyhlásenie konateľa o tom, že predkladané listiny príslušný orgán neschválil.
Vzor je tu, len treba napísať, že neboli schválené (tam je o schválenej závierke).
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=728
nenašla som v citovanom zákone povinnosť predkladať aj vyhlásenie....
môžeš odcitovať príslušné znenie?
Ďakujem.
Tweety
01.08.08,15:41
Tu už nikto nič negarantuje???
mimotemy toto mi pripomína slová jednej, vo vani si lebediacej ,herečky z reklamy:---
Rozalka
01.08.08,17:20
nenašla som v citovanom zákone povinnosť predkladať aj vyhlásenie....
môžeš odcitovať príslušné znenie?
Ďakujem.

§ 9 ods. 6 Zákona č. 530/2003 Z.z. o Obchodnom registri sa mení Zákonom 657/07 takto:


„(6)Pri predkladaní listín uvedených podľa § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami
predložiť písomné vyhlásenie či predkladané listiny príslušný orgán schválil alebo neschválil„

§ 3, ods. 1 písm. g)

g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná správa a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko zapísanej osoby, alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

A platí to už od 1.1.2008 – teda aj za závierku 2007.
ErikaDP
03.08.08,11:08
DO KEDY SA MUSÍ USKUTOČNIŤ valné zhromaždenie ?
Ako chápete povinnosť uskutočniť valné zhromaždenie do určitého termínu za účelom schválenia účtovnej závierky?
Neviem či si správne vysvetľujem termín, do kedy a takéto VZ musí uskutočniť:
Obchodný zákonník § 40 stanovuje, termín 6 mesiacov , ktorý je stanovený pre konateľov, ktorí sú povinní predložiť závierku na schválenie valnému zhromaždeniu.
Ďalej § 128 stanovuje :Ak zákon, spoločenská zmluva, prípadne stanovy neustanovujú kratšiu lehotu, zvolávajú valné zhromaždenia konatelia najmenej raz za rok.

Z uvedeného mi vyplýva, že nikde v zákone nie je stanovené, že by sa valne zhromaždenie muselo konať do 30.6. Ale stanovené je že konatelia do 30.6. musia predložiť uzávierku valnému, toto chápem tak, že do 30.6. konatelia musia dať dokopy uzávierku a poslať pozvánky na valné spoločníkom, t.j. valné sa za týmto účelom môže konať aj po 30.6., len konatelia to musia mať pripravené , odoslané spoločníkom.

T.j. rozlišujem medzi pojmom: predložiť na schválenie valnému (to je do 30.6) ... a pojmom uskutočniť valné zhromaždenie ( termín do 31.12. , lebo valné sa musí konať min.1x ročne)

t,j, napr.do 30.6.2008 konatelia odoslali pozvánku spoločníkom na valné spolu s podkladmi – uzavierka na schválenie, s tým, že valné sa bude konať napr. 15.8.2008, a ak valné schváli uzavierku tak do 30 dní ( t.j. do 15.9.2008) sa to musí uložiť. Resp. ak sa neschváli, tak tiež sa uloží – viď postup v predchádzajúcich príspevkoch.
Rozalka
03.09.08,18:12
ANNAP prekoročil kvótu na súkromné správy a nemôže naďalej príjmať správy až kým si presunom, alebo vymazaním nevytvorí priestor.
ANNAP, ďakujem za ocenenie touto cestou.
janka.mo
22.06.09,12:24
dobry den, precitala som si skoro vsetko, co sa tyka zasielania listin do OR, ale potrebovala by som sa uistit, ci som to pochopila spravne. Jedna sa o s.r.o. s dvoma konatelmi, ktory mozu konat samostatne. neviem, ci to je dolezite, ale momentalne oni dvaja uz od minuleho decembra medzi sebou nekomunikuju a jeden z nich vobec nejavi zaujem na chode firmy, takze tu mi vznika problem, aby mi schvalili uzavierku.
Ako som sa docitala tak vykazy treba poslat aj ked neschvalene do 30,6,09? Prilozim tam vyhlasenie ze uzavierka nebola schvalena. staci, ak to podpise len jeden konatel?
a potom si mozem pockat, kedy sa oni dvaja rozhodnu, ze zacnu spolu komunikovat a podpisu mi schvalenie rocnej uzavierky a potom poslem na OR tu schvalenu? Dokedy najneskor musia schvalit uzavierku, teda musi byt valne zhromazdenie? staci do konca roka?
budem vam vdacna za kazdu radu. Dakujem
atka4
22.06.09,12:47
dobry den, precitala som si skoro vsetko, co sa tyka zasielania listin do OR, ale potrebovala by som sa uistit, ci som to pochopila spravne. Jedna sa o s.r.o. s dvoma konatelmi, ktory mozu konat samostatne. neviem, ci to je dolezite, ale momentalne oni dvaja uz od minuleho decembra medzi sebou nekomunikuju a jeden z nich vobec nejavi zaujem na chode firmy, takze tu mi vznika problem, aby mi schvalili uzavierku.
Ako som sa docitala tak vykazy treba poslat aj ked neschvalene do 30,6,09? Prilozim tam vyhlasenie ze uzavierka nebola schvalena. staci, ak to podpise len jeden konatel?
a potom si mozem pockat, kedy sa oni dvaja rozhodnu, ze zacnu spolu komunikovat a podpisu mi schvalenie rocnej uzavierky a potom poslem na OR tu schvalenu? Dokedy najneskor musia schvalit uzavierku, teda musi byt valne zhromazdenie? staci do konca roka?
budem vam vdacna za kazdu radu. Dakujem

- To, že konatelia spolu nekomunikujú nie je dôležité. Ak sú to "len" konatelia, majú svoje povinnosti a tie si majú splniť, t.j. pripraviť podklady pre Valné zhromaždenie na schválenie ÚZ, a to v súlade so Stanovami spoločnosti a v s úlade s Obch. z.
- Že konatelia spolu nekomunikujú je dôležité iba v tom prípade, ak sú súčasne aj spoločníkmi, t.j. mali by pripraviť, zvolať a zúčastniť sa Val. zhrom. a ÚZ schváliť alebo neschváliť...
- Nie je známe, či sú spoločníkmi, ďalej či ak sú spoločníkmi, tak s akým pomerom hlasov a pod.
- Nie je vecou účtovníka, aby ÚZ predkladal príslušnému súdu do zbierky listín, je to povinnosť štatutárov spoločnosti........účtovník to má pripraviť, ak mu to ukladájú jeho povinnosti a je na to oprávnenou osobou vyzvaní.účtovník to nepodpisuje, nepredkladá svojvoľne.
- Ak ti na tom teda záleží, tak ich oboch upozorni, či už ústne alebo písomne na termíny (aby si mala čierne na bielom, že ty si urobila, čo bolo v tvojich kompetenciách a nevytkli ti, keď sa "udobria", že si im to mohla povedať a prípadnú pokutu ti zosobnia) , to je všetko, čo podľa mňa môžeš urobiť.... Nepreberaj na seba zodpovednosť, toto je ich parketa...
janka.mo
22.06.09,19:35
- To, že konatelia spolu nekomunikujú nie je dôležité. Ak sú to "len" konatelia, majú svoje povinnosti a tie si majú splniť, t.j. pripraviť podklady pre Valné zhromaždenie na schválenie ÚZ, a to v súlade so Stanovami spoločnosti a v s úlade s Obch. z.
- Že konatelia spolu nekomunikujú je dôležité iba v tom prípade, ak sú súčasne aj spoločníkmi, t.j. mali by pripraviť, zvolať a zúčastniť sa Val. zhrom. a ÚZ schváliť alebo neschváliť...
- Nie je známe, či sú spoločníkmi, ďalej či ak sú spoločníkmi, tak s akým pomerom hlasov a pod.
- Nie je vecou účtovníka, aby ÚZ predkladal príslušnému súdu do zbierky listín, je to povinnosť štatutárov spoločnosti........účtovník to má pripraviť, ak mu to ukladájú jeho povinnosti a je na to oprávnenou osobou vyzvaní.účtovník to nepodpisuje, nepredkladá svojvoľne.
- Ak ti na tom teda záleží, tak ich oboch upozorni, či už ústne alebo písomne na termíny (aby si mala čierne na bielom, že ty si urobila, čo bolo v tvojich kompetenciách a nevytkli ti, keď sa "udobria", že si im to mohla povedať a prípadnú pokutu ti zosobnia) , to je všetko, čo podľa mňa môžeš urobiť.... Nepreberaj na seba zodpovednosť, toto je ich parketa...
som zabudla napisat, ze su aj spolocnikmi s pomerom 50:50. Mna len teda zaujima, ake su vlastne tie terminy, aby som ich upozornila. pretoze naozaj neviem, ci to mozme zatial spravit tak, ze to posleme bez schvalenia a dokedy to potom mozu schvalit. toto zistujem vlastne na podnet jedneho z nich. on by to najradsej spravil vsetko teraz, teda aj schvalenie, ale momentalne sa neda, tak preto vas prosim o radu.....
tuta
23.06.09,06:33
Schváliť uzávierku za predchádzajúce účtovné obdobie je potrebné do 30. 06.. Do 30 dni od schválenia je to potrebné zaslať na Obchodný register.
atka4
23.06.09,08:47
som zabudla napisat, ze su aj spolocnikmi s pomerom 50:50. Mna len teda zaujima, ake su vlastne tie terminy, aby som ich upozornila. pretoze naozaj neviem, ci to mozme zatial spravit tak, ze to posleme bez schvalenia a dokedy to potom mozu schvalit. toto zistujem vlastne na podnet jedneho z nich. on by to najradsej spravil vsetko teraz, teda aj schvalenie, ale momentalne sa neda, tak preto vas prosim o radu.....
1. súhlasím s príspevkom "17" od erikaDP, a tiež s príspevkom "16" od Rozalka, preto nebudem písať svoj názor, lebo je totožný.
2. V prvom rade termíny určuje vaša Spoločenská zmluva, ak to nie je podchytené, tak Obchodný zákonník, a teda príspevok "17" ti odpovedá.

(Mám spoločnosť, kde majú povinnosť schváliť ÚZ do konca januára nasl. roka, t.j. sú prísnejší ako Obch.Z., a teda my to musíme stíhať aj s podaním DP v tomto termíne, preto ti neodpoviem, nepoznám Vašu SZ, veci by mohli byť vytrhnuté od vašej reality)

;)

Keďže tvoji spoločníci nekomunikujú, ak by ste splnili literu zákona a 1 konateľ by VZ zvolal v termíne do 30.06.-rozposlal pozvánky, podklady k prejednávaným bodom môže-nemusí - môže byť pripravený k nahliadnutiu v sídle spoločnosti, ale treba to uviesť v pozvánke a podobne, VZ by bolo uznášaniascgopné, pretože by bol prítomný dostatok - 50% hlasov/spoločníkov, ÚZ by takéto VZ bolo schopné schváliť, nakoľko by bola prítomná dostatočná časť hlasov, spoločníkov PODĹA OZ, § 127, odst.1 a 3 ale len za predpokladu, že Vaša SZ (spol zml.) nie je prísnejšia a aj na tieto schválenia nie je potrebná vyššie % prítomných hlasov a "súhlasiacich" hlasov.

Iná vec je ale napadnutie rozhodnutia 2.-hým spoločníkom, ak by nesúhlasil............a pod.

Je ťažko radiť tam, kde sa dvaja kohúti nevedia dohodnúť.

Treba sa rozhodnúť podľa povahy a očakávaní konania 2. spoločníka/konateľa.
Od toho sú konatelia konateľmi, aby konali a súčasne aj niesli zodpovednosť.

Čiže všetko sa odvíja najmä od vašej Spol. zml. aj termíny aj spôsoby.
janka.mo
23.06.09,21:11
1. súhlasím s príspevkom "17" od erikaDP, a tiež s príspevkom "16" od Rozalka, preto nebudem písať svoj názor, lebo je totožný.
2. V prvom rade termíny určuje vaša Spoločenská zmluva, ak to nie je podchytené, tak Obchodný zákonník, a teda príspevok "17" ti odpovedá.

(Mám spoločnosť, kde majú povinnosť schváliť ÚZ do konca januára nasl. roka, t.j. sú prísnejší ako Obch.Z., a teda my to musíme stíhať aj s podaním DP v tomto termíne, preto ti neodpoviem, nepoznám Vašu SZ, veci by mohli byť vytrhnuté od vašej reality)

;)

Keďže tvoji spoločníci nekomunikujú, ak by ste splnili literu zákona a 1 konateľ by VZ zvolal v termíne do 30.06.-rozposlal pozvánky, podklady k prejednávaným bodom môže-nemusí - môže byť pripravený k nahliadnutiu v sídle spoločnosti, ale treba to uviesť v pozvánke a podobne, VZ by bolo uznášaniascgopné, pretože by bol prítomný dostatok - 50% hlasov/spoločníkov, ÚZ by takéto VZ bolo schopné schváliť, nakoľko by bola prítomná dostatočná časť hlasov, spoločníkov PODĹA OZ, § 127, odst.1 a 3 ale len za predpokladu, že Vaša SZ (spol zml.) nie je prísnejšia a aj na tieto schválenia nie je potrebná vyššie % prítomných hlasov a "súhlasiacich" hlasov.

Iná vec je ale napadnutie rozhodnutia 2.-hým spoločníkom, ak by nesúhlasil............a pod.

Je ťažko radiť tam, kde sa dvaja kohúti nevedia dohodnúť.

Treba sa rozhodnúť podľa povahy a očakávaní konania 2. spoločníka/konateľa.
Od toho sú konatelia konateľmi, aby konali a súčasne aj niesli zodpovednosť.

Čiže všetko sa odvíja najmä od vašej Spol. zml. aj termíny aj spôsoby.
v prvom rade sa chcem podakovat za vase reakcie na moju otazku. pozrela som spolocensku zmluvu a tam je odvolavka na OZ, teda nie je prisnejsia.
teda ak som spravne pochopila, tak 1. konatel posle pozvanku na VZ, kde stanovi termin valneho zhromazdenia na povedzme 15.8. tak potom na register musim odoslat vykazy do 15.9. teda ak ich schvalia.
neporusi sa teda zakon, ze tie vykazy tam pridu az v septembri? alebo ich tam musime poslat do 30.6. aj ked nebudu schvalene, teda nebude sa konat VZ? strasne ma mätie ten datum 30,6,
prepacte, ze sa tolko pytam, ale robim to prvykrat, tak nechcem aby sa vyskytli nejake problemy.
dakujem
liba2
24.06.09,06:05
v prvom rade sa chcem podakovat za vase reakcie na moju otazku. pozrela som spolocensku zmluvu a tam je odvolavka na OZ, teda nie je prisnejsia.
teda ak som spravne pochopila, tak 1. konatel posle pozvanku na VZ, kde stanovi termin valneho zhromazdenia na povedzme 15.8. tak potom na register musim odoslat vykazy do 15.9. teda ak ich schvalia.
neporusi sa teda zakon, ze tie vykazy tam pridu az v septembri? alebo ich tam musime poslat do 30.6. aj ked nebudu schvalene, teda nebude sa konat VZ? strasne ma mätie ten datum 30,6,
prepacte, ze sa tolko pytam, ale robim to prvykrat, tak nechcem aby sa vyskytli nejake problemy.
dakujem
Janka, na všetky tvoje otázky je v tejto téme odpoveď. Diskutujúci by sa len opakovali. Prečítaj si celú tému ešte raz.
Osobne ti odporúčam toto :


Nie je vecou účtovníka, aby ÚZ predkladal príslušnému súdu do zbierky listín, je to povinnosť štatutárov spoločnosti...
účtovník to má pripraviť, ak mu to ukladájú jeho povinnosti a je na to oprávnenou osobou vyzvaný...
účtovník to nepodpisuje, nepredkladá svojvoľne.
- Ak ti na tom teda záleží, tak ich oboch upozorni, či už ústne alebo písomne na termíny (aby si mala čierne na bielom, že ty si urobila, čo bolo v tvojich kompetenciách a nevytkli ti, keď sa "udobria", že si im to mohla povedať a prípadnú pokutu ti zosobnia) , to je všetko, čo podľa mňa môžeš urobiť.... Nepreberaj na seba zodpovednosť, toto je ich parketa...
... a ak predsa ti to nedá pokoja, naštuduj si príslušné aj súvisiace paragrafy Obchodného zákonníka.
atka4
24.06.09,18:36
Odpoveď je v prípsevku "17"
zuzanask
10.07.09,06:13
Prvykrat sa trosku pasujem so zapisnicou z valneho zhromazdenia - rozdelenie zisku z min. obdobia. Spolocnost zmenila spolocnikov od marca tohto roku. Stari spolocnici ostali konatelmi. Chcela by som vediet ci na tom valnom zhromaždeni je potrebne, aby sa zucastnili aj novi spolocnici. Im sa zisk nebude rozdelovat. A este som chcela vediet ci udaje o výške ZI uvádzať v zápisinici este v SK. dakujem
Katarína Cigánová
10.07.09,11:56
Prvykrat sa trosku pasujem so zapisnicou z valneho zhromazdenia - rozdelenie zisku z min. obdobia. Spolocnost zmenila spolocnikov od marca tohto roku. Stari spolocnici ostali konatelmi. Chcela by som vediet ci na tom valnom zhromaždeni je potrebne, aby sa zucastnili aj novi spolocnici. Im sa zisk nebude rozdelovat. A este som chcela vediet ci udaje o výške ZI uvádzať v zápisinici este v SK. dakujem
Nie je podstatné komu sa bude zisk rozdelovat - tento napokon môže zostať aj nerozdelený , ale podtatné je to kto je právoplatný spoločník v čase konania valnej hromady
a čo sa týka sk- EUR , mám tza to, že ked sa rozhoduje v r. 2009 - tak by sa malo rozhodovat v EUR - to je dnes platná mena , ale ked to napíšeš duálne , nič neporušíš
a ešte - na OR nepredkladáš danové priznanie , iba účtovnú závierku - Súvahu , Výkaz ziskov a strát , poznámky a zápis z valnej hromady
ELAST
18.07.09,07:07
a ešte - na OR nepredkladáš danové priznanie , iba účtovnú závierku - Súvahu , Výkaz ziskov a strát , poznámky a zápis z valnej hromady

Môj názor je taký, že na OR predkladáš účtovnú závierku - Súvahu , Výkaz ziskov a strát , poznámky a vyhlásenie o schválení, resp. neschválení závierky (a nie zápis z valnej hromady).

Prosím, opravte ma, ak sa mýlim.
Aljok
18.07.09,08:25
Máš pravdu. Ak sa zápisnica z VZ týka len rozdeľovania zisku, príp. úhrady straty, tak sa neposiela do zbierky listín OR.
Maryška
28.09.09,07:38
Ahojte!

Prosím Vás, mohol by mi nietko dat link na to, ako má vyzerať vyhlásenie o schválení, resp. neschválení závierky? Robím to prvý krát. Hľadám, ale nič nenachádzam. Ďakujem
evina
28.09.09,08:15
Vyhlásenie v zmysle §9 ods.6 zákona číslo
530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení



Dolu podpísaný ........................, rod.č. .............., bytom ................ , ako štatutárny orgán spoločnosti ..........................., IČO: ..........., ako oprávnená osoba konať v mene spoločnosti vyhlasujem v súlade so znením §9 ods.6 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení, že do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka za rok 2008 schválená Valným zhromaždením dňa ..............


V Bratislave .........................



................................................
konateľ spoločnosti
Maryška
28.09.09,11:15
Evina pekne ďakujem. Veľmi to oceňujem.
Janinkaaa
28.09.09,11:46
U nás sa konalo valné zhromaždenie do 30.06.2009. Ale neschválilo účtov. závierku, pretože ešte neprebehol audit.
VZ rozhodlo, že schválením účtov. záv. a rozdelením HV za rok 2008 sa bude zaoberať až po schválení auditu a stanovoli termín schválenia 30.11.2009.

Musím teraz do 30. 09. 2009 zaslať do Zbierky listín neschválenú účtov. závierku s vyjadrením konateľa, že predkladá nechv. účov. závierku ?
koňo
28.09.09,13:17
Pozri § 40 Obchodného zákonníka
Rozalka
28.09.09,17:49
My prikladáme takýto prípis:

VEC: Predloženie účtovnej závierky

"V súlade s §21 ods. 1) a 2) Zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve a § 3 ods. 1 písm. g)
Zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri Vám predkladáme účtovnú závierku za rok 2008."

Osoba oprávnená konať v mene právnickej osoby predkladá toto


Písomné vyhlásenie

Vyhlasujeme, že predkladaná účtovná závierka za rok 2008 bola valným zhromaždením
s c h v á l e n á
dňa ..........
S pozdravom
podpis štatutárneho zástupcu oprávneného konať v mene právnickej osoby
Janinkaaa
29.09.09,05:47
Pozri § 40 Obchodného zákonníka


Ďakujem.
Pochopila som, že neschválenú účtov. závierku som povinná uložiť do Zbierky listín do 30.10.2009.
certik
06.10.09,10:49
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať. Mám s.r.o. kde sú dvaja spoločníci, ktorí sú zároveň konateľmi konajúcimi samostatne s rovnakým podielom v spoločnosti na VH sa uzniesli že zisk pripadne len jednému z nich. Môže to tak byť. Nie som si teraz istá. V spoločenskej zmluve majú napísané že o zisku rozhoduje VH a tak teraz neviem či to niaky zákon nezakazuje aby sa to tak mohlo rozdeliť. Zdôrazňujem že s tým obaja súhlasili.
koňo
07.10.09,14:37
Pokiaľ nemajú v spoločenskej zmluve nejaké ustanovenie, ktoré by tomu bránilo, je to ich rozhodnutie´, ktoré treba akceptovať.
certik
08.10.09,06:16
Ďakujem
ivo_b
13.10.09,16:48
Schváliť uzávierku za predchádzajúce účtovné obdobie je potrebné do 30. 06.. Do 30 dni od schválenia je to potrebné zaslať na Obchodný register.

nie SCHVALIT ale PREDLOZIT NA SCHVALENIE:

§ 40

(1) Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny
podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu
individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným
orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný
zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením
obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu
individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na
schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.
janapill
20.10.09,12:49
Prosím Vás, viem že je tu toho veľa popísané ale chcem sa len uistiť. Sme s.r.o. založená jednou osobou a doteraz sa nekonalo žiadne VZ, takže ani nemám schválenú účtovnú závierku. Na OR musím aj tak poslať súvahu,výkaz ziskov a strát aj poznámky?(stačí kópie?) + písomné vyhlásenie o tom, že nie je schválená? A čo s rokom 2007 (vtedy sme s.r.o. založili) a nikde sme nič neposlali. A ako by mala vyzerať taká zápisnica z VZ?
Ďakujem Vám za rady a pochopenie.
janapill
23.10.09,15:02
Prosím Vás, viem že je tu toho veľa popísané ale chcem sa len uistiť. Sme s.r.o. založená jednou osobou a doteraz sa nekonalo žiadne VZ, takže ani nemám schválenú účtovnú závierku. Na OR musím aj tak poslať súvahu,výkaz ziskov a strát aj poznámky?(stačí kópie?) + písomné vyhlásenie o tom, že nie je schválená? A čo s rokom 2007 (vtedy sme s.r.o. založili) a nikde sme nič neposlali. A ako by mala vyzerať taká zápisnica z VZ?
Ďakujem Vám za rady a pochopenie.
posúvam
zuzu247
27.10.09,10:40
posúvam
Marttys
30.10.09,14:24
§ 9 ods. 6 Zákona č. 530/2003 Z.z. o Obchodnom registri sa mení Zákonom 657/07 takto:


„(6)Pri predkladaní listín uvedených podľa § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami
predložiť písomné vyhlásenie či predkladané listiny príslušný orgán schválil alebo neschválil„

§ 3, ods. 1 písm. g)

g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná správa a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko zapísanej osoby, alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

A platí to už od 1.1.2008 – teda aj za závierku 2007.

Prosím k teto teme sa chcem opytat, ze tu vseci pisaju, ze predkladaju Súvahu, Vykaz ZaS a poznamky + vyhlasenie o schvalení ale čo ta vyročná sprava??? :eek: mam to nastole a som z toho jelen
hermiona
01.11.09,10:26
Ahojte, vie mi niekto poradit ci tuto povinnost predlozit uctovnu zavierku do zbierky listín ma aj k.s ? V § 40 vymenovana nie je, ale v podstate by sa mala spravat ako s.r.o-cka Ja si myslim, ze tuto povinnost ma aj k.s.. Ma niekto iny nazor? Dakujem.
Tweety
01.11.09,10:39
Ahojte, vie mi niekto poradit ci tuto povinnost predlozit uctovnu zavierku do zbierky listín ma aj k.s ? V § 40 vymenovana nie je, ale v podstate by sa mala spravat ako s.r.o-cka Ja si myslim, ze tuto povinnost ma aj k.s.. Ma niekto iny nazor? Dakujem.
§ 21 Zákon o účtovníctve
Zverejňovanie údajov
(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
hermiona
01.11.09,10:51
Dakujem Tweety.
To je presne to ze treba vediet, ktory je to ten iny zakon. :)