sol
30.07.08,22:05
Zdravím,
potrebujem poradiť ako porovnať dva súbory:
mám jeden súbor, v ktorom sú zistené skutočné množstvá výrobkov na sklade,
potom mám druhý súbor, v ktorom sú množstvá výrobkov zaúčtovaných v účtovníctve,
potrebujem porovnať oba súbory a zistiť,
1. ktoré výrobky sú v účtovníctve ale v skutočnosti chýbajú a
2. ktoré sú v skutočnosti, ale nie sú zaúčtované
Myslím, že by sa to mohlo robiť cez funkciu lookup, ale neviem presne ako
Chobot
31.07.08,08:37
Zdravím,
potrebujem poradiť ako porovnať dva súbory:
mám jeden súbor, v ktorom sú zistené skutočné množstvá výrobkov na sklade,
potom mám druhý súbor, v ktorom sú množstvá výrobkov zaúčtovaných v účtovníctve,
potrebujem porovnať oba súbory a zistiť,
1. ktoré výrobky sú v účtovníctve ale v skutočnosti chýbajú a
2. ktoré sú v skutočnosti, ale nie sú zaúčtované
Myslím, že by sa to mohlo robiť cez funkciu lookup, ale neviem presne ako

Bohužiaľ v Exceli neexistuje funkcia ako vo Worde "Compare documents". Treba to porovnať nejakým iným spôsobom, napr. skopírovať tie sumy do jednej tabuľky, alebo ich prelinkovať do osobitnej tabuľky, kde sa porovnajú údaje. Na to je excel vytvorený - na prelinkovávanie a tabuľky. Lenže pokiaľ nevidím štruktúru súborov, tak ti neviem presne poradiť.
Julia63
31.07.08,08:47
EXACT(text1;text2)
Chobot
31.07.08,08:54
EXACT(text1;text2)

Áno, táto funkcia síce porovná 2 texty ale pre zadávateľa otázky je nepoužiteľná, lebo funkcia neporovnáva 2 dokumenty, ale len reťazec textu a vráti hodnotu TRUE, ak sú zhodné a FALSE ak sú rozdielne. Lenže on chce vidieť tie rozdiely.
robin78
31.07.08,11:23
Ked sa jedna o excelovske dokumenty a jedna sa o tabulky s podobnou strukturou, tak nie je problem tieto dokumenty porovnat. Da sa to urobit cez makra jednoduchym cyklom a v podstate tym makrom postavim v ramci jedneho listu tie tabulky vedla seba, resp. ich cast. Dosiahneme tym ze pri kazdom vyrobku uvidime jeho skutocny stav a jeho stav podchyteny v uctovnictve.

Podstatne je, aby v oboch dokumentoch bol stlpec, ktory jednodznacne identifikuje vyrobok a tento identifikator bol rovnaky v oboch dokumentoch napr. kod vyrobku, alebo jedinecny nazov vyrobku.
PaloPa
10.12.08,17:09
Netreba ani žiadne makrá, stačí funkcia VLOOKUP
Posielal som aj sem na Poradu podobný príklad

Palo
lebur
18.10.11,04:15
Dakujem za pomoc subor sumar_tabulka mi pomohol.

lebur
dcerik
17.01.12,14:09
Netreba ani žiadne makrá, stačí funkcia VLOOKUP
Posielal som aj sem na Poradu podobný príklad

Palo

Dakujem aj mne to pomohlo. V jednoduchosti je riesenie.