petacuckova
31.07.08,08:35
Dobrý deň. Včera som bola na sociálnej poisťovni a zamestnankyňa mi dala zoznam zamestnancov, ktorí sú vraj fiktívni. To znamená, že neboli nahlásení do sociálnej poisťovni. Porovnávajú vraj registračné listy s mesačnými výkazmi a pri tých, ktorým to nesedí sú považovaní za fiktívnych.
Dnes som to začala študovať a prišla som na to, že ide o troch zamestnancov, ktorí v danom mesiaci v roku 2006, kedy im to na SP nesedí, boli u nás v zamestnaneckom pomere, ale nemali odpracovaný ani jeden deň, len dostali vianočnú odmenu a jedna zamestnankyňa preplatenú dovolenku pri skončení PP. V mzdovom liste im z danej odmeny stiahlo za ZC zdravotné poistenie a za ZĽ úrazové a zdravotné.
Ide o to, že tým pádom figurovali v mesačnom výkaze ako dohodári, lebo takéto odvody sa sťahovali z dohody a automaticky im vyhodilo, že ako dohodár nebol prihlásený.

Moja otázka : Boli v tom čase odvody správne ? Podľa mňa áno
Len sa chcem utvrdiť, lebo zajtra tam chcem ísť.
Ďakujem za odpoveď.
petacuckova
01.08.08,04:20
Vie mi niekto poradiť ?
Jana Motyčková
01.08.08,05:50
Keď boli v zamestnaneckom pomere a neodpracovali ani jeden deň - z akého dôvodu nepracovali, PN, neplatené voľno?
Zamestnankyňa, ktorá mala preplaenú dovolenku predpokladám že v decembri už v PP nebola - v jej prípade keďže išlo o pŕijem po skončení PP, nemalo byť platené ZP ani úrazové poistenie.
petacuckova
01.08.08,08:09
V novembri sa vypláca vianočná odmena z odpracovanej sumy za obdobie 1 - 10. Jeden zamestnanec bol v mesiaci, keď sa tie odmeny vyplácali, t.j. v novembri štvrtý mesiac PN, a jedna zamestnankyňa čerpala od leta rodičovskú dovolenku, ale obidvom, aj keď v danom mesiaci neodpracovali ani hodinu sa vyplácala vianočná odmena.
A zamestnankyni sa vyplácala nevyčerpaná dovolenka v mesiaci, kedy neodpracovala ani hodinu, lebo bola 3 mesiace PN. Čiže išlo o ukončenie PP dohodou, len preplatenie dovolenky.Nebola teda dovolenka preplatená po skončení PP.
Jana Motyčková
01.08.08,12:11
V takom prípade boli odvody správne.