marienka3
31.07.08,10:13
Naučila som sa korčuľovať:cool:. Pre začiatok som použila synove staré, čo boli aj trošku nalomené (asi lebo som do nich narvala hnátu). Nebola som si istá, či sa vôbec naučím a či ma to bude baviť :o, tak som nové nekupovala. Včera som na tých rozhegancoch bola hodinu, inak fajn, len som si všimla, že mám na členkoch vystúpené žily a aj dnes mi brnia nohy v členkoch a lýtkach. Keď chodím, tak ma bolia kostičky v členkoch. Máte niekto podobné skúsenosti? Chcem si totiž kúpiť nové korčule a vyraziť aj na dlhšie trate vonku, nie len u nás v kulturáku dookola po veľkej sále :D. Kam sa chodíte korčuľovať? U nás v dedine je to samý hore kopec. Dá sa aj napr. medzi dedinami po ceste? Je nový zákon na bicyklovanie, vymysleli niečo aj na korčuliarov?
Tak ma to začalo baviť, aj každý deň by som išla, len si nechcem uhnať nejaké žilové problémy alebo behačky po doktoroch.
Chrániče je jedno, aké sú? Alebo aj tam sú rozdiely v kvalite.

PS: priznám sa, že podobné som písala do jednej staršej témy in-line korčuľovanie, len neviem, či tam ešte niekto kukne, tak som otvorila novú.
marienka3
01.08.08,11:18
viem, že máte všetci dovolenky a asi som očakávala veľa.
Asi korčule ani nikoho nezaujímajú, len ja som nimi teraz taká unesená. Ale tie nohy mi ešte stále brnia. Naozaj mám ísť doktorovi?
Boleli niekoho členky od korčuľovania?
dana9
01.08.08,11:40
mozno to bude tym, ze si tie korcule moc utiahnes.

mna tiez bavi korculovanie, ale ja som z ba a tu sa da chodit na hradzu, ta za slovnaftom mi vyhovuje
marienka3
01.08.08,11:57
jééj, :--- No, tú korčulu som si dosť utiahla, ešte aj tepláky som si zastrčila, nech mi to tú nohu pekne drží. :o od Nitry to mám do ba ďaleko, ale určite si zistím aj na okolí nejakú rovinku :).
Dík, že si sa ozvala tak predsa si tie korčulky idem kúpiť.
lindusaaa
01.08.08,14:55
No tak to je jasne....ked si is este aj teplaky zastrcila dovnutra. Staci ked si das normalne ponozky, nie kotnikove a nie velmi hrube, take tensie a bavlnene a teplaky urcite navrch!
Chranice si kup ked si zaciatocnik, na kolena a asi aj na zapastie by bolo treba. V podstate je jedno ake, ale aby si sa citila pohodlne.
A korcule vyberaj s mensimi kolieskami, popytaj sa v obchode(v nejakej sportovej predajni), ked im povies ze nechces aby ti isli korcule same, mali by ti aspon v tom poradit.
mandica
02.08.08,12:49
Ak sa pozrieš do cestného zákona, tak tam nájdeš, že korčuliar je podľa zákona chodec. Tzn. že by si mala prednostne používať chodníky, ak nie je chodník, tak ľavú krajnicu cesty;)
marienka3
02.08.08,18:56
vďaka za rady :) no, na zápästie by som dala, lebo keď som padla (4x) tak som sa zachytila rukami a veru som pocítila práve zápästia. Hor sa na nákupy:D
marienka3
07.08.08,07:42
Tak som kúpila Rollerblade, bluespirit, dámske, kolieska 78 mm, 80 A, SG 5. Myslím, že budú dosť pomalé na to, aby som ich zvládla. Potom sa dajú kolieska vymeniť na 80 mm.
Trochu som v nich išla v obchode a predavač bol dosť vyplašený "hlavne opatrne, je tu veľa ostrých hrán", chudáčik. Inak, synovi povedal, keď som si pri pokladni kupovala ponožky, že on na korčuliach nestál a predáva ich. Je to možné? Kúpila som si chrániče na zápästia, dosť divný pocit ich mať na ruke.
Ešte som nedala skúšobnú jazdu, ale ledva čakám.
marienka3
07.08.08,17:18
No, tak som dala skúšobnú jazdu v sále kultúráku a zostala som dosť sklamaná. Vybrala som náročky menšie kolieska, sú aj mäkšie, aby som išla pomalšie, ale toto sú už riadne slimáky. Okrem toho ma tlačí pravá papuča na vnútornej strane členka a aj v ľavej sa mi noha necíti pohodlne. Už ma porazí, kúpim si značkové korčule a nakoniec to aj tak nie je ono. Syn má také obyčajnejšie worker-ky a je s nimi spokojný. že ja som musela vymýšľať:mad:
Prosím, kto sa nejak vyzná, napíšte mi k tomu názor. Ak je šanca, že sa prispôsobia, OK, ale inak :confused: Ešte zajtra ich môžem ísť vymeniť.
lindusaaa
09.08.08,13:44
Nesmies mat prilis hrube ponozky a nie take vrubkovane na clenku, najlepsie cele hladke. Zaviazat tak normalne, nie prilis ale zas nie uplne slabo. A myslim, ze sa ta pauca na nohu aj prisposobi.
Rollerblade je dobra znacka. Osobnu skusenost s nimi ale ti co ich maju si chvalia.
marienka3
10.08.08,15:08
dala som si iné ponožky a bolo to lepšie. Asi sa prispôsobí. Nebudem ich meniť. Keď budem už lepšia, tak sa dajú vymeniť kolieska za väčšia aj tvrdšie. Už-už sa chystám aj na asfalt. Zatiaľ iba v hale. Najlepšie by bolo to na asfalte vyskúšať niekde, kde ma nepoznajú, nech sa nerehocú keď sa zrúbem. Dúfam teda, že sa ne- . Dík za podporu.
pepsikova
10.08.08,17:49
Milá "marienka"kolieskové korčulky by mali byť o číslo väčšie ako máš normálne veľkosť a nie príliš utiahnuté. Rollerbladery sú vynikajúce,mám ich už rok a pol a najlepšie sa mi jazdí po hlavnej ceste podvečer, keď nie je veľká premávka,lebo tam je cesta čistá a ide to skoro samo.Predavač by ti bol mal poradiť,ako si ich upraviť, koľko stiahnuť, ale ak máš klipsové ako ja, tam je to jednoduché a aj čo do nich obuť. Prajem dobrú zábavu,je to krásny pocit.A neboj,nikto sa ti rehotať nebude, lebo nie každý je odvážny stať na kolieska.
marienka3
13.08.08,05:34
vďaka za podporu. Ono to ide stále lepšie, aj korčule sa prispôsobujú, tak snáď v pohode. Že je to super relax, je isté.:D