Tina855
31.07.08,12:19
Zdravím poraďáci, prosím Vás poraďte niekto. Nakupujeme z ČR, my sme platcovia, tak isto i náš dodávateľ je platcom DPH čiže je DPH 0% a ja si robím samozdanenie.

Samozdaňujú sa iba faktúry za tovar, služby nie.

Keď je na faktúre vyfaktúrovaný napr. tovar v hodnote Sk 20 000,- a manipulačné náklady Sk 500,- samozdaníte celú sumu 20 500,- alebo manipulačné náklady nie a iba Sk 20 000,-.

A ešte Vás poprosím keď Vám príde faktúra za sprostredkovanie predaja 0% DPH, tak isto z ČR, tak nesamozdaňujete? aké dáte členenie DPH? PN?

Ďakujem.
Milan Benka
31.07.08,10:23
Zdravím poraďáci, prosím Vás poraďte niekto. Nakupujeme z ČR, my sme platcovia, tak isto i náš dodávateľ je platcom DPH čiže je DPH 0% a ja si robím samozdanenie.

Samozdaňujú sa iba faktúry za tovar, služby nie.

Keď je na faktúre vyfaktúrovaný napr. tovar v hodnote Sk 20 000,- a manipulačné náklady Sk 500,- samozdaníte celú sumu 20 500,- alebo manipulačné náklady nie a iba Sk 20 000,-.

A ešte Vás poprosím keď Vám príde faktúra za sprostredkovanie predaja 0% DPH, tak isto z ČR, tak nesamozdaňujete? aké dáte členenie DPH? PN?

Ďakujem.

"Samozdaňujete" tovar aj služby. Pozrite si §20 , § 22 a §69 zák. 222/2004 Zz.
deni27
31.07.08,10:57
Naša firma nakupuje z Poľska tovar, ktorý nám dodávateľ dodá priamo na Slovensko do firmy. Tovar samozdaňujem, dúfam, že je to takto správne.
Tina855
01.08.08,06:00
Prosím Vás tak ako? mám faktúru z ČR - platca DPH, my tak isto platcovia DPH,
text faktúra : SPROSTREDKOVANIE PREDAJA, faktúra vystavená bez DPH - samozdaniť a následne odpočítať či nie?

a druhá faktúra:

zriadenie internetového obchodu tak isto 0% DPH - samozdaniť a následne odpočítať či nie?
Milan Benka
01.08.08,06:12
Prosím Vás tak ako? mám faktúru z ČR - platca DPH, my tak isto platcovia DPH,
text faktúra : SPROSTREDKOVANIE PREDAJA, faktúra vystavená bez DPH - samozdaniť a následne odpočítať či nie?

a druhá faktúra:

zriadenie internetového obchodu tak isto 0% DPH - samozdaniť a následne odpočítať či nie?

Ano .

Odporučenie:
Pri službách si v zmysle §§ 15,16 určte miesto dodania služby. Ak miestom dodania služby je tuzemsko ( Slovensko) , také dodanie služby bude predmetom dane v SR. §69 Vám napovie, kedy ste osobou povinnou platiť daň.