AlenkaPP
31.07.08,13:24
dobry den chcela by som sa opytat ze za akych podmienok moze sud zrusit exekuciu... ake su na to dovody aby tato bola zastavena..
""nakolko podla §58 exekucneho poriadku odstavec g) exekúciu súd moze vyhlásit za neprípustnú, pretože je tu iný dôvod, pre ktorý exekúciu nemožno vykonať""",... .. tak chcem vediet tieto dovody... dakujem
Chobot
31.07.08,11:41
dobry den chcela by som sa opytat ze za akych podmienok moze sud zrusit exekuciu... ake su na to dovody aby tato bola zastavena..
""nakolko podla §58 exekucneho poriadku odstavec g) exekúciu súd moze vyhlásit za neprípustnú, pretože je tu iný dôvod, pre ktorý exekúciu nemožno vykonať""",... .. tak chcem vediet tieto dovody... dakujem


Tieto dôvody asi nebudú nikde vymenované, je to tam preto, lebo sa môže vyskytnúť nejaký dôvod, pre ktorý nemožno vykonať exekúciu. Ja neviem, ale možno keby povinný bol mŕtvy, to by sa dalo považovať za iný dôvod.... Všetky ostatné, čo mi napadajú, tam uvedené už sú.
AlenkaPP
31.07.08,12:31
cize pokial som na invalidnom dochodku a mam postihnutie nad 75% a exekucia by bola pre moju osobu drtiwo znicujuca (po financnej stranke), nakolko by som nemala ani na zabezpecenie zakladnych zivotnych potrieb ako je jedlo byvanie nehovoriac o zdravotnej straostlivost a nie je tu tendencia ze sa to niekedy zlepsi.. daa sa to povazovat za iny dovod??? a taktisto nevlastnim iny majetok okrem bytu ktory mam...
Chobot
31.07.08,13:00
cize pokial som na invalidnom dochodku a mam postihnutie nad 75% a exekucia by bola pre moju osobu drtiwo znicujuca (po financnej stranke), nakolko by som nemala ani na zabezpecenie zakladnych zivotnych potrieb ako je jedlo byvanie nehovoriac o zdravotnej straostlivost a nie je tu tendencia ze sa to niekedy zlepsi.. daa sa to povazovat za iny dovod??? a taktisto nevlastnim iny majetok okrem bytu ktory mam...

To musí posúdiť súd, nedá sa takto od stola. určite to nie je automaticky. Predpokladám, že súd posúdi, z čoho vznikol dlh, ktorý sa vymáha exekúciou, tvoje majetkové a rodinné pomery a čo ja viem čo ešte....
iriska
03.08.08,16:44
väčšinou nedostatok majetku nie je príliš dobrý argument na návrh na zastavenie exekúcie, alebo ako píšete na vyhlásenie ex. za neprípustnú. exekútor môže strhávať z dôchodku, príp. predať byt ak ho máte vo vlastníctve... takže ani z jeho strany nečakajte návrh na zastavenie exekúcie pre nedostatok majetku. skúsiť ale môžete
wagner
03.08.08,18:24
Otázka znie skôr asi tak, prečo to vôbec tak ďaleko došlo. To sa nedalo bez exekúcie? Neviem v čom je Tvoj problém, neopísala si ho. Ale môžem popísať problém jednej osoby z blízkeho okolia. Chce vydať knihu a zobrala si úver z nebankoviek. Nevládze ho splácať, lebo si zobrala iba 600 tisíc, k tomu 300 tisíc úroky a zaplatiť vraj má ešte aj zmluvnú pokutu okolo 1,5 miliona. Pritom dom je založený na nebankovku. Aj na vydanie knihy ešte potrebuje 600 tisíc. Vydavateľ sa tiež dožaduje peňazí. Teraz neviem ako to bude u nej ďalej, už tam bol exekútor spísať majetok. Každý mesiac si požičiava peniaze a spláca nebankovke ale nevracia požičané. Už jej nikto nechce požičať, tak sa na každého hnevá, kto jej nepožičia. Keď si pýtajú od nej naspäť peniaze, tak im povie, že ak bude mať, tak im ich vráti, nech ju neotravujú, lebo nemá.V dome okrem nej býva exmanžel a dospelé dcéry. On v dobrej viere daroval jeho polovicu jeho ex. Ona je SZČO, neviem ale čo vlastne robí, čím sa živí. V takomto prípade by som asi byť na mieste exekútora dom speňažila a zaplatila dlhy, lebo inak nemá šancu splatiť dlhy. Ale čo s tými čo tam bývajú? Alebo má súd hľadieť na iné dôvody a zrušiť exekúciu? Ja tvrdím že nie. Raz treba rozťať tento gordický uzol.:(
RudyB
08.09.08,15:29
Zastavenie exekúcie Exekúciu súd zastaví, ak :
sa začala a rozhodnutie sa dosiaľ nestalo vykonateľným,
rozhodnutie, ktoré je podkladom na vykonanie exekúcie, bolo po začatí exekúcie zrušené alebo sa stalo neúčinným,
zastavenie exekúcie navrhol ten, kto navrhol jej vykonanie,
exekúcia postihuje veci alebo práva, ktoré sú vylúčené z exekúcie alebo nepodliehajú exekúcii podľa exekučného poriadku alebo podľa osobitného zákona,
bolo právoplatne rozhodnuté, že exekúcia postihuje vec, na ktorú má niekto právo nepripúšťajúce exekúciu,
po vydaní rozhodnutia zaniklo právo ním priznané,
exekúciu súd vyhlásil za neprípustnú, pretože je tu iný dôvod, pre ktorý exekúciu nemožno vykonať,
majetok povinného nestačí ani na úhradu trov exekúcie,
oprávnený nezaplatí súdny poplatok za vydanie poverenia na vykonanie exekúcie,
pri exekúcii predajom zálohu zaniklo záložné právo a oprávnený bol záložným veriteľom.ak potrebuješ ďalšie informácie prečítaj si článok
Čo by ste mali vedieť o exekúcii ?


NA v a s o b h a j c a . s k
RudyB
27.09.08,17:39
aby som nezabudol link na uvedený článok je

http://www.vasobhajca.sk/exekucia.htm