Enie
31.07.08,13:43
Ahojte poraďáci,
doteraz som si myslela, že to viem, teraz mám pocit, že som riadne dutá.
Ide o to, že sme kúpili do viacerých kancelácií koberce. Sú lepené!!!
Teraz nastáva otázka, či sú koberce techn. zhodnotením budovy, alebo sú ako samostatná jednostka, alebo ich rozpočítam podľa m2 a podľa ceny dám do nákladov? Čítala som na porade všeličo a preto už neviem čo je správne. A ešte jedna vec, čo sa počíta za "koberec"? Lebo na faktúre je samozrejme aj práca a tak.
Pre ilustráciu koberec 45,15 bm x 1.087,-Sk = 49.078,- Sk Potom je koberec za 2200,- a teraz prichádzajú m2 za lepenie, strhávanie, montáž,demontáž, doprava, očistenie a tak. Práca je tiež rozpísaná. Celkom faktúra je cca 74000,- bez DPH. Vie mi niekto poradiť ako to urobiť?
Pozn. Ak by náhodou boli koberce techn. zhodnotením budovy, čo v prípade, že ich o 5-6 rokov opäť vymeníme?
Ďakujem pekne
Jana
betka
31.07.08,12:36
Už ste tam mali koberce pred tým? Keďže píšete strhávanie... Potom ide o opravu. Ak budete meniť znova neskôr koberce, znova oprava.
Enie
01.08.08,06:15
Pred 6 rokmi sa lepili nové koberce, ktoré boli v majetku odpisované ako samostatná vec, lebo cena bola viac ako 30 tis.
No a tieto staré koberce sa dávali preč a namiesto toho sa nalepili nové. Takže ako teraz? Môžem dať celú sumu faktúry bez DPH cca 74 tis do nákladov ako službu? poprípade tovar a služba?
Martin Mocko
01.08.08,06:18
Pred 6 rokmi sa lepili nové koberce, ktoré boli v majetku odpisované ako samostatná vec, lebo cena bola viac ako 30 tis.
No a tieto staré koberce sa dávali preč a namiesto toho sa nalepili nové. Takže ako teraz? Môžem dať celú sumu faktúry bez DPH cca 74 tis do nákladov ako službu? poprípade tovar a služba?

Tak to je jednoznačne oprava... 511AE
betka
01.08.08,06:25
Pred 6 rokmi sa lepili nové koberce, ktoré boli v majetku odpisované ako samostatná vec, lebo cena bola viac ako 30 tis.
No a tieto staré koberce sa dávali preč a namiesto toho sa nalepili nové. Takže ako teraz? Môžem dať celú sumu faktúry bez DPH cca 74 tis do nákladov ako službu? poprípade tovar a služba?

Pofotte si tie staré koberce, kt. strhávate a k došlej FA si pripnite tieto fotografie, pre ľahšiu obhájiteľnosť Vašej opravy pre prípad DK
Martin Mocko
01.08.08,06:29
Pofotte si tie staré koberce, kt. strhávate a k došlej FA si pripnite tieto fotografie, pre ľahšiu obhájiteľnosť Vašej opravy pre prípad DK

Si myslím, že ani netreba. Existuje doklad, že pred 6timi rokmi boli lepené pôvodné koberce. A 6rokov vo firme, kde sa po nich chodí viac ako 8 hodín denne...musia vyzerať.
betka
01.08.08,06:34
Si myslím, že ani netreba. Existuje doklad, že pred 6timi rokmi boli lepené pôvodné koberce. A 6rokov vo firme, kde sa po nich chodí viac ako 8 hodín denne...musia vyzerať.

Urobenie fotografie mi trvá pár sekúnd, a hľadanie v archíve o niečo dlhšie. Takto a týmto spôsobom to mám hneď poruke. To je však vec pohľadu.
Enie
01.08.08,07:38
No koberce sú dávno preč a faktúra došla teraz:(
Takže všetko na 511AE
Martin Mocko
01.08.08,07:41
No koberce sú dávno preč a faktúra došla teraz:(
Takže všetko na 511AE

Presne tak...archivačná doba je 10 rokov..kým príde kontrola..tak doklady o pôvodných kobercoch už budú nastrihané na tenké pásiky :D