sklenkova
22.04.05,16:09
Kura,tofu,mrkva, petržlen,zeler,hríby čínske aj šampiony,chili papričky,sójová omáčka, vajíčka,solamyl na zahustenie a ocot.
Kura uvaríme vo vode, vyberieme,pokrájame na kúsky (bez kostí),dáme späť do vody, pridáme veľa sójovej ómačky-ďalej varíme,pridáme pokrájané chili papričky,feféronky.Pokrájame na drobné kocky koreňovú zeleninu,opažíme ju do polomäkka na masle,pridáme, do hrnca, ďalej pridáme hríby, (keď nemáme čínske nahradíme ich sušenými),tofu pokrájané na malé kocky.Ďalej varíme pred dokončením zahustíme solamylom a zatrepneme 1-2 vajíčkami. Nakoniec ochutíme octom.
Kura má byť aj s kožou,ale lepšie je to keď je tam len čisté mäso.Polievka má vyslovene ostro kyslú chuť ako je v názve, netreba ju soliť,osolí ju sójová omáčka,ktorej tam ide dosť veľa. Okrem toho je to sýta polievka! Prajem Vám dobrú chuť-stojí to za to.
jarus
22.04.05,16:03
Je to naozaj výborná polievka, keď ideme do čínskej reštaurácie, dávame si len túto. Dosť ma ale zarazilo, že tam ide veľa sójovej omáčky, lebo nebýva tmavá (apoň nie v reštaurácii). V Bille dostať kúpiť čerstvé huby shitake, sú veľmi dobré do čínskych jedál, len trocha drahé. Vďaka za recept, myslela som si, že sú v nej aj iné zázraky, keď je taká chutná.
andrej_rv
22.04.05,17:59
Podľa receptu majú byť tie huby shitake, alebo tzv. čierne huby ? Ja do čínskych jedál práve kvôli cene používam náhradné, ktoré si v sezóne nasuším. Namiesto čiernych húb (uchovca bazového) používam lievik trúbkovitý (od júla rastie v celých húfoch) a namiesto shitake suším klobúčiky podpňovky obyčajnej, tá tiež rastie na jeseň vo veľkých množstvách. Nemá síce takú jemne cesnakovú príchuť ako shitake, ale dá sa použiť.
sklenkova
23.04.05,06:43
veľa sójovej omáčky znamená asi 6 PL na 1L vody,pri konci sa to ešte dochutí,čo sa týka čínskych húb kupujem sušené,príp. zavarené a keď som nemala použila som aj naše sušené-ja huby iba kupujem