JanaKop
31.07.08,14:33
Ahojte.

Prosííím, vie mi niekto poradiť?
Konateľ spoločnosti bol na zahraničnej služobnej ceste v Nemecku s cieľom nákupu motorového vozidla. Zo Slovenska letel do Dusseldorfu cez Prahu a naspäť išiel autom cez Rakúsko a Maďarsko a doniesol mi pokl. bloky v SKK, EUR a HUF. Vo firme nemáme valutovú pokladňu. Môžem to všetko prepočítať na SKK a akým kurzom?
Mám mu vyúčtovať aj pokl. bloky za diaľničné známky, 5-dňovú zákonnú poistku a prenosnú značku?
Milan Benka
31.07.08,12:54
Ahojte.

Prosííím, vie mi niekto poradiť?
Konateľ spoločnosti bol na zahraničnej služobnej ceste v Nemecku s cieľom nákupu motorového vozidla. Zo Slovenska letel do Dusseldorfu cez Prahu a naspäť išiel autom cez Rakúsko a Maďarsko a doniesol mi pokl. bloky v SKK, EUR a HUF. Vo firme nemáme valutovú pokladňu. Môžem to všetko prepočítať na SKK a akým kurzom?
Mám mu vyúčtovať aj pokl. bloky za diaľničné známky, 5-dňovú zákonnú poistku a prenosnú značku?

Prepočítať na SKK dňom vyúčtovania prac. cesty, kurzom NBS. Mám za to, že v prípade, že konateľ zdokladuje nákup valút, kt. použil na PC, môžete použiť tento kurz, aby konateľ ( zamestnanec) nebol pri vyúčtovaní ukrátený .

Ak kúpil MV do firmy ( predpokladám, že áno ), dialn. známky a ost. popísané výdaje sú Vašim daňovým nákladom.
Chobot
31.07.08,13:03
Ahojte.

Prosííím, vie mi niekto poradiť?
Konateľ spoločnosti bol na zahraničnej služobnej ceste v Nemecku s cieľom nákupu motorového vozidla. Zo Slovenska letel do Dusseldorfu cez Prahu a naspäť išiel autom cez Rakúsko a Maďarsko a doniesol mi pokl. bloky v SKK, EUR a HUF. Vo firme nemáme valutovú pokladňu. Môžem to všetko prepočítať na SKK a akým kurzom?
Mám mu vyúčtovať aj pokl. bloky za diaľničné známky, 5-dňovú zákonnú poistku a prenosnú značku?

Môžeš mu to prepočítať kurzom dňa vyúčtovania. Pre podrobnosti si treba vyhľadať staršie témy, bolo to viackrát popisované.
betka
31.07.08,17:00
Ak kúpil MV do firmy ( predpokladám, že áno ), dialn. známky a ost. popísané výdaje sú Vašim daňovým nákladom.

Súhlasím s prvou časťou príspevku, ale nesúhlasím s touto.

CP nebude daňovým nákladom.
Ide o výdavok súvisiaci nákupom DHM, teda auta. CP budete účtovať na účte 042 (PU), čo predsavuje výdavok súvisiaci s obstaraním MV-podľa par. 35/1/g