Vladimír Ozimý
22.04.05,16:19
Kamarádičkovia, neviete mi niekto poslat ako sa vypisuje inventura a inventarizacia, lebo ja to nejak robim ale dal som si stiahnut vzory a tam je straaaasne vela veci co po mne chcu tak by som rad videl ako to vy robite ak vas to nebude zatazovat.. Dik Inak da sa to na ingozimy@centrum.sk
lenkak
24.04.05,17:59
Napíš čo konkrétnejšie by si chcel vedieť. Posielam Ti nejaký vzor.
Do invenrúry si zapíšeš tovar a materiál čo máš na sklade. Všetko sčítaš porozpisuješ. Toto si skontroluješ s účtovníctvom, či máš všetko v poriadku, poprípade spíšeš rozdiely, buď to bude manko, alebo prebytok. Toto spíšeš formou inventarizačného zápisu.
Ešte som Ti priložila inventarizáciu peňazí, tu si vypisuješ minimálne 4 x do roka skutočný stav peňazí v pokladni s istým dátumom a ten Ti musí sedieť so stavoom toho dňa v účtovníctve.
Ak chceš vedieť ešte niečo viac, napíš presnejšie.
TATRY MKS
24.04.05,21:48
Lenkak, už si mi niekoľkokrát pomohla, prosím aj teraz,


ešte v praxi som nikdy nerobila inventarizáciu účtov v podvojnom účtovníctve
len som o tom počula. Čo tam všetko má byť? Prosím nemáš vzor? Alebo by som to mohla urobiť tak, že vypíšem číslo účtu, názov, zostatok, a v skratke
čo som tam účtovala?

Ďakujem
TatianaM
25.04.05,07:34
Prikladam tlaciva na vykonanie dokladovej inventury. Mozno pomozu
TatianaM
25.04.05,07:35
Vsetky sa nezmestili tak este raz
lenkak
25.04.05,10:07
Pekne to má spravené Tatiana, skús si to pozrieť podľa nej.
TatianaM
25.04.05,11:38
Dakujem, je to robene starym klasickym sposobom akym nas ucila p. Cenigova
TATRY MKS
26.04.05,00:49
TatianaM,

ďakujem veľmi pekne za pomoc, teraz už len dorobiť resty.....

Táto porada je úžasná vec a v nej množstvo skvelých ľudí, ktorí vedia v pravej chvíli poradiť a pomôcť. Ďakujem...
zuzubalu
16.06.05,11:33
Ahojte,

pripajam sa k predoslemu prispevku. Porada je super a preto by som vas chcela vsetkych poprosit o nasledovne. Zacinam pisat svoju diplomovu pracu na temu inventarizacia a neviem najst citacie, co o tom kto povedal. Ak by sa nasiel niekto taky ochotny a napr. prepisal uryvky, alebo preskenoval a poslal na email, bola by som strasne rada. Dakujem. E-mail: opendoor@opendoor.sk Este raz dakujem.
lenkak
16.06.05,11:36
choď na www.ceniga.sk (http://www.ceniga.sk) tam si tiež nájdeš od tejto autorky o inventarizácii, potom choď na záložku materiály.
zuzubalu
16.06.05,11:52
Ahoj Leni, dakujem, toto som si uz nasla, ale diplomovka je diplomovka a treba tam 30 citatov od roznych autorov... Idem patrat dalej. Este raz aj tak vdaka.
lenkak
16.06.05,11:55
A čo Poradca podnikateľa? Tam tiež majú články o inventarizácii aj s autormi.
zuzubalu
16.06.05,12:06
zatial som hladala len na internete a nie v knihach a casakoch. Casom sa dostanem aj k tomu. Dakujem
Mackovka
26.01.06,06:15
Chcem sa pripojiť k téme o inventúrach a inventarizácii s jednou otázkou. Vonkajšia kontrola mi vytkla nepodpisanie inventúrneho súpisu hmotne zodpovednou osobou. Problém mám s podpisom na súpise predmetov v kanceláriách, ktoré sú predmetom inventúry, ale na rozdiel od skladov zamestnanec, ktorý majetok kancelárie využíva nemá podpísanú klasickú hmotnú zodpovednosť (zodpovedá len za predmety zverené podľa § 185 Zákonníka práce a všeobecne má povinnosť chrániť majetok). Podpísať inventúrny súpis v kolonke hmotne zodpovedná osoba odmieta. Prosim o radu ako to preklenúť. Vďaka.
Zita5
26.01.06,06:46
Chcem sa pripojiť k téme o inventúrach a inventarizácii s jednou otázkou. Vonkajšia kontrola mi vytkla nepodpisanie inventúrneho súpisu hmotne zodpovednou osobou. Problém mám s podpisom na súpise predmetov v kanceláriách, ktoré sú predmetom inventúry, ale na rozdiel od skladov zamestnanec, ktorý majetok kancelárie využíva nemá podpísanú klasickú hmotnú zodpovednosť (zodpovedá len za predmety zverené podľa § 185 Zákonníka práce a všeobecne má povinnosť chrániť majetok). Podpísať inventúrny súpis v kolonke hmotne zodpovedná osoba odmieta. Prosim o radu ako to preklenúť. Vďaka.


Podľa môjho názoru , vtedy by bol hmotne zodpovedná osoba , keby ste mu odovzdávacím protokolom odovzdali predmet- zariadenie kancelárie . Avšak to sa mi nezdá a predsa si myslím , že hmotne zodpovednou osobou je pracovník , ktorý má tieto predmety na starosti , inventúru podpisuje ten .
Napríklad ja som podnikateľka - majiteľka a pri inventarizácii sa podpisujem za zápisy ja .Aj čo sa týka skladových zásob a taktiež aj majetku .
Ale firma , ktorá zamestnáva skladníka , tak áno - podpisuje on , ale čo sa týka kancelárskeho zariadenia tak pracovník , ktorý DM a IM eviduje a stará sa oň .
Chrániť majetok má povinnosť zamestnanec to je pravda .