comby
31.07.08,19:43
Prosim o radu co najskor!
Dnes som ukoncil dohodu o vykonani prace.Kedze nemam dalsie zamestnanie, pojdem na urad prace.Rad by som vedel, za ake obdobie sa vypocitava podpora.U terajsieho zamestnavatela som pracoval na dohodu 3 mesiace, avsak s hrubym mesacnym prijmom 3.000,-.Predtym som pracoval 7 rokov na TPP u ineho zamestnavatela so zarobkom priblizne 8.000,-.Z akeho priemerneho platu sa mi bude vyratavat davka v nezamestnanosti? Ak to bude totizto za posledne 3 mesiace, tak sa mi to neoplati.Do fondu nezamestnosti prispieval predosly zamestnavatel u ktoreho som pracoval na TPP 7 rokov. Mozem sa nahlasit aj ako dobrovolne nezamestnany, s tym, ze cerpat davku nechcem a cerpal by som si ju az niekdy inokedy, teda po obdobi, kde by som lepsie zarabal? DAKUJEM.
ajobs
31.07.08,18:46
Prosim o radu co najskor!
Dnes som ukoncil dohodu o vykonani prace.Kedze nemam dalsie zamestnanie, pojdem na urad prace.Rad by som vedel, za ake obdobie sa vypocitava podpora.U terajsieho zamestnavatela som pracoval na dohodu 3 mesiace, avsak s hrubym mesacnym prijmom 3.000,-.Predtym som pracoval 7 rokov na TPP u ineho zamestnavatela so zarobkom priblizne 8.000,-.Z akeho priemerneho platu sa mi bude vyratavat davka v nezamestnanosti? Ak to bude totizto za posledne 3 mesiace, tak sa mi to neoplati.Do fondu nezamestnosti prispieval predosly zamestnavatel u ktoreho som pracoval na TPP 7 rokov. Mozem sa nahlasit aj ako dobrovolne nezamestnany, s tym, ze cerpat davku nechcem a cerpal by som si ju az niekdy inokedy, teda po obdobi, kde by som lepsie zarabal? DAKUJEM.


Je tu málo údajov na relevantnú odpoveď - nárok na podporu je, ak si v posledných 4 rokoch bol poistený v nezamestnanosti aspoň 3 roky (alebo pri PP na dobu určitú aspoň 2 roky). Ak táto podmienka nie je splnená, nárok nevznikne. Podpora je 50 % z vymeriavacieho základu, čiže spravidla z hrubej mzdy za posledné 3 roky (2 roky). Ak bol tvoj zárobok cca 8.000 Sk, podpora bude cca 4.000 Sk.
brčko
31.07.08,20:44
Suhlasím s ajobs.
Z dohody sa neodvádzajú odvody na poistenie v nezamestnanosti, ktoré sú pre nárok na podporu podstatné. Takže dohoda vôbec nárok na podporu neovplyvní.
Aj ked to nie je k otázke, ale neodpustím si.
Predpokladám, že nie si doteraz evidovaný na UP, takže si vlastne dobrovolne nezamestnaný a pracoval si len príležitostne na dohodu 3mesiace. Platíš si zdravotné poistenie od ukončenia PP? Lebo z dohody sa ti ani zdravotné poistenie neodvádza!
comby
01.08.08,03:52
Ano, zdravotne poistenie si platim. Hlavne som chcel vediet, ci na urade prace sa berie do uvahy trvaly pracovny pomer.Tam som mal prispevky do fondu nezamestnanosti min. 3 roky urcite.Dakujem za odpovede. :-)
ajobs
03.08.08,20:45
Ano, zdravotne poistenie si platim. Hlavne som chcel vediet, ci na urade prace sa berie do uvahy trvaly pracovny pomer.Tam som mal prispevky do fondu nezamestnanosti min. 3 roky urcite.Dakujem za odpovede. :-)
...ale za aké obdobie ????