stef1103
31.07.08,20:52
potreboval by som radu. kupil som starsi rodinny dom a buduci rok by som chcel spravit nadstavbu. moj dom je avsak spojeny stenou so susedom, ktory ma okno smerom na moju strechu. musim si od neho pytat povolenie, pretoze on si bude musiet zrusit toto okno?
DAKUJEM
stef
leonq
31.07.08,20:22
ano,
budete si musiet pytat od neho povolenie vo forme podpistu Vasho stavebneho povolenia, ktore si budete musiet vybavit, ak chcete robit ndstavbu domu a budete zasahovat do strechy a budu Vam ho musiet podpisat vsetci vasi susedia okrem x uradnikov.

ale neda mi neopytat sa ak chcete robit stavebne zasahy, ktore ovplivnia susedovu stavbu, robili by ste ich bez toho aby ste sa snim dohodli ???

ja si nedovolim ani prasit na dvore bez toho aby som suseda neupozornil...a nie preto ze by sme sa nemohli vystat ale aby sme sa mohli vystat...

niet nad dobre susedske vytahy...
misomiso
31.07.08,20:24
To povolenie budes potrebovat v kazdom pripade - aj keby tam ziadne okno nemal. Osobne nepoznam cloveka, ktory by sa len tak vzdal okna v prospech susedovej pristavby, takze zvaz, ci to ma vobec zmysel vybavovat.
lakon
01.08.08,03:57
To povolenie budes potrebovat v kazdom pripade - aj keby tam ziadne okno nemal. Osobne nepoznam cloveka, ktory by sa len tak vzdal okna v prospech susedovej pristavby, takze zvaz, ci to ma vobec zmysel vybavovat.

Ja zas osobne poznam cloveka, ktory ked pocul ze svagor chce nadstavit, rychlo spravil okno v neobyvanom podkrovi aby nemusel suhlasit.
Adamlap
01.08.08,04:59
ja si nedovolim ani prasit na dvore bez toho aby som suseda neupozornil...a nie preto ze by sme sa nemohli vystat ale aby sme sa mohli vystat...

niet nad dobre susedske vytahy...






A ked pojdeš na dovolenku,zistíš,čoto je dobrý sused.
chandler
01.08.08,06:54
jake povolenie? ved ked zacnes stavat mur toho podkrovia tak tam predsa uz ziadne okno mat nebude :) jedno okno hore dole mu predsa nemoze vadit... ved ani tebe by take nieco urcite nevadilo, vsak? :)
leonq
01.08.08,06:56
to s tym prasenim som myslel obrazne, ale snazime sa byt ustretovy, pretoze vsetci traja co sme vedla seba v podstate prerabame a vzdy sa najde nieco co by mohlo tomu druhemu vacit, preto sa to snazime vydiskutovat predt tym

no ale ked som sa opytal suseda ci mu nevadi ked som dost vazne prasil ked som menil okna a musel som pilit stenu, tak dostal zachvat smiechu...takze musim zaklopat ale zatial sa na susedov stazovat nemozem...

vzdy sa da najst kompromis ked sa chce aj pri oknach len to chce dobru volu a urcite nezacat nic robit bez toho aby to bolo odobrenbe od susedov ak ich to ovplivni, mozete si usetrit kopu starosti

ako si to myslel s tou dovolenkou?
stef1103
01.08.08,16:11
dakujem za odpoved.
planoval som sa ho na tu nadstavbu opytat a pytat si povolenie i od neho. dufal som vsak, ze mam oporu i v nejakom zakone, ak mi to nebude chciet dovolit. ako vidim, ak nebude suhlasit, tak to bude komplikovane. zatial je to vsetko iba v stadiu uvah a iba ziskavam potrebne info co a ako.
stef
chandler
02.08.08,06:45
oporu v zakone by si asi mal, ak by to nemal skolaudovane. je to mozne ak ma okno na tvoju strechu. vtedy sa to bere ako keby to tam ani nemal... to by bola asi jedina moznost, ale nie som si isty.
Karas Milan
02.08.08,14:05
[/quote]ako si to myslel s tou dovolenkou?[/quote]

Nakŕmiť psa , zaliať kvety , viacmenej postrážiť dom , kým si preč. Ka Mil