queri
01.08.08,07:09
Caute,
viete mi niekto poradit mam problem pri spustani PC mi po spusteni Windowsu vypisuje chybovu hlasku, "nenasiel sa modul drvzix.dll" asi pozostatok nejakeho virusu, pritom antivirus mam
rovnako mam problem ze pri vypnuti pocitaca cez Windows mi namiesto vypnutia pc restartuje, neviem ci to nejak suvisi
ak mi niekto viete poradit, vopred dakujem
Chobot
01.08.08,06:52
Caute,
viete mi niekto poradit mam problem pri spustani PC mi po spusteni Windowsu vypisuje chybovu hlasku, "nenasiel sa modul drvzix.dll" asi pozostatok nejakeho virusu, pritom antivirus mam

Nemyslím, že by to bol pozostatok vírusu, vírusy si nezvyknú vytvárať knižnice. To bude knižnica nejakého programu, ktorá bola vymazaná a teraz ten program hľadá tú knižnicu a keďže ju nenájde, vypíše chybovú hlášku. AK to chceš odstrániť, treba zistiť, ktorý program používa uvedenú knižnicu a reinštalovať ho.



rovnako mam problem ze pri vypnuti pocitaca cez Windows mi namiesto vypnutia pc restartuje, neviem ci to nejak suvisi
ak mi niekto viete poradit, vopred dakujem

Toto môže mať rôzne príčiny takto od stola sa nedá diagnostikovať chyba.

Robí to takto odkedy ti hlási tú chybovú hlášku?
queri
01.08.08,06:58
to vypinanie resp. nevypinanie PC mi robilo problemy este den predtym akurat ta hlaska vyskocila pri novom zapnuti PC ked som ho vypol manualne.

ta kniznica drvzix.dll je ulozena v karantene v systeme nod 32 ako trojsky kon a je pri tom poznamka ze je vytvorena programom winver
Chobot
01.08.08,07:19
to vypinanie resp. nevypinanie PC mi robilo problemy este den predtym akurat ta hlaska vyskocila pri novom zapnuti PC ked som ho vypol manualne.

ta kniznica drvzix.dll je ulozena v karantene v systeme nod 32 ako trojsky kon a je pri tom poznamka ze je vytvorena programom winver

Winver je len malá utilitka windowsu, ktorá ti ukáže verziu Windowsu a má len pár funkcií.

Skúa si stiahnuť a nainštalovať túto náhradu (http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/WinVer.shtml), tá by mala pracovať bez potreby knižnice .dll.
queri
01.08.08,09:21
diky moc za ochotu, verziu Windovsu mi sice ukazuje ale tie problemy s tou hlaskou pri zapnuti a vypnuti mi to nevyriesilo
Chobot
01.08.08,09:36
diky moc za ochotu, verziu Windovsu mi sice ukazuje ale tie problemy s tou hlaskou pri zapnuti a vypnuti mi to nevyriesilo

Daj Ctrl+Alt+Del a v správcovi úlohj pozri akú Procesy sú spustené. Ak je tam Winver, tak ho bude treba nejako vypnúť, aby ho nezapínalo pri štarte.
queri
01.08.08,10:57
hmmmm a ked tam neni taky proces_?? :))
Chobot
01.08.08,11:03
hmmmm a ked tam neni taky proces_?? :))

Môže byť, ale potom neviem, čo ti spôsobuje tú hlášku. To potom asi nebude tou aplikáciou Winver, ale niečím iným. Viac neviem poradiť.
queri
04.08.08,08:37
noooooooo tak aj pre ostatnych problem s neprijemnym suborom drvzix.dll sa mi podarilo vyriesit,
treba si na to stiahnut a nainstalovat program hijackthis
urobit v nom scan,
vo vypise najst ten subor co otravuje,
zaskrtnut ho a
zadat volbu fix chcked
potvrdit ano

druhy problem s (ne)vypinanim pocitaca sa mi zatial nepodarilo vyriesit ak mate nejaky napad tak radte:)