veronica
22.04.05,21:15
Ahojte poraďáci, prosím Vás vie mi niekto poradiť ako je to, vlastne či ešte existuje niečo také ako Žiadosť na odpustenie daní???

Prosím ak by mi niekto vedel poradiť,alebo aspoň poradiť, že kde to mám hľadať...:confused:
andrej_rv
22.04.05,19:51
DPH a spotrebné dane nemožno odpustiť vôbec, u FO možno (teoreticky) odpustiť sčasti alebo celkom daňový nedoplatok dane z príjmov v prípadoch uvedených v zákone o správe daní č. 511/92 Zb. v § 64. Požiadať možno aj o úľavy na daňových sankciách - podrobne to rozoberá zákon č. 511 - § 103. K žiadosti o odpustenie treba kolok (neviem či 300,- alebo 500.-), prehľad o doteraz poskytnutej štátnej pomoci - aj negatívny (t.j. prehľad dotácií, príspevkov, odpustených dlhov..), ďalej ešte ekonomickú analýzu podniku. Konkrétne Ti všetky požiadavky povie správkyňa. Zhodou okolností som sa o týchto žiadostiach rozprával na DÚ tento týždeň - je vraj s tým kopu roboty, výdavkov a nakoniec vraj žiadostiam aj tak nevyhovejú. Takže najlepšie je rovno si zistiť, či je aspoň minimálna šanca na úspech, ak sa chceš do tých papierovačiek pustiť.
Yvvetta
23.04.05,12:07
Ja som sa tiež stretla s tým, že nám nevyhovel DU. Dokonca tá pani na DU povedala, že majú pokyny z ministerstva, aby takým žiadosťam nevyhovovali. Škoda bola za tie peniaze, ktoeé sme dali za kolky.
Muška
23.04.05,13:24
Ja mám tiež "vynikajúce" skúsenosti. Išlo o odpustenie penálov /z časti chybou daňového úradníka/, bohužial nebolo to na papieri, hoci to sám uznal. Každé penále 500,- Sk kolok. Klient nemá žiadny majetok, ani byt, býva v podnájme, nemá žiadny príjem. Museli sme predložiť bankové výpisy polroka dozadu. Mimochodom mal na nich stále okolo mínus 20 tis. Potom ešte volali, že čestné prehlásenie, že býva sám. Potom ešte finančnú analýzu a potom ešte volali, že či mu bolo niekedy niečo odpustené /nebolo/. A nakoniec prišlo rozhodnutie bez možnosti odvolania "nepovoľuje" so žiadnym odôvodnením.
Išla som sa spýtať správkyne, že komu odpustia, že či mal bývať v kanáloch a predávať Nota Bene, lebo už len tam speje.
A 10 rokov to bol vynikajúci daňovník, platiaci vysoké dane, ale stalo sa čo nečakal a hups bol v tom..... Takže to sú moje skúsenosti - strata 8000 na kolkoch
Zita5
23.04.05,13:34
Ja mám tiež "vynikajúce" skúsenosti. Išlo o odpustenie penálov /z časti chybou daňového úradníka/, bohužial nebolo to na papieri, hoci to sám uznal. Každé penále 500,- Sk kolok. Klient nemá žiadny majetok, ani byt, býva v podnájme, nemá žiadny príjem. Museli sme predložiť bankové výpisy polroka dozadu. Mimochodom mal na nich stále okolo mínus 20 tis. Potom ešte volali, že čestné prehlásenie, že býva sám. Potom ešte finančnú analýzu a potom ešte volali, že či mu bolo niekedy niečo odpustené /nebolo/. A nakoniec prišlo rozhodnutie bez možnosti odvolania "nepovoľuje" so žiadnym odôvodnením.
Išla som sa spýtať správkyne, že komu odpustia, že či mal bývať v kanáloch a predávať Nota Bene, lebo už len tam speje.
A 10 rokov to bol vynikajúci daňovník, platiaci vysoké dane, ale stalo sa čo nečakal a hups bol v tom..... Takže to sú moje skúsenosti - strata 8000 na

kolkoch

Muška a čo nezaplatil , keď bol 10 rokov dobrý daňovník . Bola to vysoká pálka ?A penále mal koľko keď sa smiem spýtať . Vieš mňa rozčuľuje len to , že obyčajný človek , z toho by stiahli aj gate ale podvodníci kvitnú . Tomuto sa hovorí , že spravodlivosť .
Muška
23.04.05,14:10
Zitka, vysypali sa mu 3 kamióny naraz, škoda asi 4 mil., ale poistka bola dosť nízka - nepokryla škodu. Takže žiadosť o odklad zaplatenia Cestnej dane. Oneskorená úhrada DPH, dane z príjmu. A cestná daň rástla, lebo starý zákon neumožňoval a DÚ mu to ani na žiadosť nepovolil odhlásiť z Cestnej dane autá. Cestná daň za rok asi 400 tis. Mohol odhlásiť až keď predá autá. Autá ohodnotili a všetky peniaze išli hneď na DÚ. Autá predané pod cenu, ale aj tak sa to ťahalo asi rok. No a penále rástli. Je od vtedy 5 rokov. Tie milionové škody poplatil, aj všetky dane, ale všetko predal čo mal. Ostali mu už len penále vo výške 400 tis., spláca ich poctivo po 2 tis. mesačne. V decembri požiadal o odpustenie , alebo aspoň čiastočné zníženie a výsledok je vyššie.
Naďa
24.04.05,11:09
Prečo naše zákony platia len pre obyčajných ľudí?????
ondrejvla
24.04.05,11:21
To by som aj ja rada vedieť?!