sportik
01.08.08,10:16
Vopred dakujem za rychlu radu.
Vcera som ukoncil pracovny pomer a dnes som sa bol nahlasit na urad prace.Avsak pracoval som na dohodu, takze zdravotne poistenie som si platil sam.Mam sa ist odhlasit aj zo zdravotnej poistovne osobne? Musi to byt dnes, teda v den, ked som sa zaevidoval na urade prace?
Tweety
01.08.08,08:18
Vopred dakujem za rychlu radu.
Vcera som ukoncil pracovny pomer a dnes som sa bol nahlasit na urad prace.Avsak pracoval som na dohodu, takze zdravotne poistenie som si platil sam.Mam sa ist odhlasit aj zo zdravotnej poistovne osobne? Musi to byt dnes, teda v den, ked som sa zaevidoval na urade prace?
Nie, ak budeš mať rozhodnutie o zaradení do evidencie od nich, potom až s týmto rozhodnutím.
sportik
01.08.08,08:23
...je na to urceny aj nejaky pocet dni zo zakona, ze dokedy? Alebo jednosucho az ked sa dostanem k papieru o zaradeni do evidencie?
Tweety
01.08.08,08:24
...je na to urceny aj nejaky pocet dni zo zakona, ze dokedy? Alebo jednosucho az ked sa dostanem k papieru o zaradeni do evidencie?
Ak budeš zaradený do evidencie, od 1.8., tak aj v ZP ťa od toho dňa budú evidovať. Čiže ukončíš k tomu dátumu dobrovoľné poistenie, a bude za teba platiť štát, ako za uchádzača o zamestnanie.
brčko
01.08.08,08:49
zmenu platitela ZP je treba nahlásiť do 8dní, ale ak nebudeš mať rozhodnutie z UPSVaR, aj tak ta predpokladám skôr neodhlásia.
sportik
01.08.08,08:50
Dakujem.
svedia
05.01.09,18:26
Dobrý večer.. prosím poradte mi bola som evidovaná na úrade práce, teda som... ešte som sa nebola odhlásiť, neviem do koľko dní treba ísť. Od 01/01/2009 už pracujem, som už prihlásená aj na poisťovniach, to určite viem,,,, ale ešte nemám zmluvu v rukách. Až na druhý týždeň. Bude to stačiť? ďakujem
Tweety
05.01.09,18:32
Dobrý večer.. prosím poradte mi bola som evidovaná na úrade práce, teda som... ešte som sa nebola odhlásiť, neviem do koľko dní treba ísť. Od 01/01/2009 už pracujem, som už prihlásená aj na poisťovniach, to určite viem,,,, ale ešte nemám zmluvu v rukách. Až na druhý týždeň. Bude to stačiť? ďakujem
To, že ešte nemáš zmluvu je zvláštne, bez nej sa PP uzatvoriť nedá, ani prihlásiť na poisťovne.

Pracovná zmluva
§ 42 ZP

(1) Pracovný pomer sa zakladá písomnou pracovnou zmluvou medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Jedno písomné vyhotovenie pracovnej zmluvy je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(2) Ak osobitný predpis ustanovuje voľbu alebo vymenovanie ako predpoklad vykonávania funkcie štatutárneho orgánu alebo vnútorný predpis zamestnávateľa ustanovuje voľbu alebo vymenovanie ako požiadavku vykonávania funkcie vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu, pracovný pomer s týmto zamestnancom sa zakladá písomnou pracovnou zmluvou až po jeho zvolení alebo vymenovaní.
svedia
05.01.09,18:50
Viem, že to vyzerá zvláštne ale to je v pohode, kedže zamestnávateľ je teraz mimo Slovenska a nemůže osobne ju podpísať, už ju mám prichystanú, = je to už formalita a navyše důverujem, kedže tam robím mzdárku, mňa len zaujímalo dokedy sa treba odlásiť z UPráce?? diki.
Andyke
05.01.09,20:11
Dobrý večer.. prosím poradte mi bola som evidovaná na úrade práce, teda som... ešte som sa nebola odhlásiť, neviem do koľko dní treba ísť. Od 01/01/2009 už pracujem, som už prihlásená aj na poisťovniach, to určite viem,,,, ale ešte nemám zmluvu v rukách. Až na druhý týždeň. Bude to stačiť? ďakujem

Povinnosti uchádzača o zamestnanie Zákona o služb.zamestnanosti

podľa § 34 ods. 4
Uchádzač o zamestnanie osvedčuje skutočnosti rozhodné pre vedenie v evidencii uchádzačov o zamestnanie pri podávaní žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a je povinný nejneskôr do 3 pracovných dní písomne oznámiť úradu každú zmenu oproti predchádzajúcemu zápisu v evidencii uchádzačov o zamestnanie.