vasulka
01.08.08,10:28
Moji milí, potrebujem poradiť. Mam napísať pre priateľku zo štátu mimo EU pozývací list k návšteve. Lenže, vôbec neviem, čo sa tam píše ani sa neviem nikde dopátrať. Mate-li niekto predstavu, prosím odpovedzte mi. Ďakujéééém.:) mimotemy ??? Neviem, kam som to mala zaradiť.
premiko
01.08.08,08:44
- vzdy ma udivuje ako malo staci, kym sem niekto helpuje ....

... co tak google, napises pozyvaci list a mas tam toho furu ! :mad:
vasulka
01.08.08,08:51
Môžeš mi prosím hodiť link???? Ja som nič nenašla. A nemusíš byť hneď agresor.:mad:
premiko
01.08.08,09:22
- prepac, to som agresor len pre toho smailika ? .... :)

- tak ti dam druheho ... ;):D

- skus toto, je tu daky vzor:

http://usaboard.sk/forum/12531/pozyvaci-list.php?q=pozyvaci%20list,%20http://usaboard.sk/forum/9999/pozyvaci-list.php?q=pozyvaci%20list

- a hladaj, este nieco najdes, len si to nepomylil preboha z pozyvacim listom zo 68 breznevovi !!!!
... ;)
bohdal
01.08.08,09:59
No kedze som to pisal tak Ti napisem co musi obsahovat.
Meno priezvisko osoby ktoru pozyvas jej udaje ako rodne cislo cislo pasu
kde bude ubytovana. Ze sa zavazujes je poskytnut stravu ubytovanie a lekarske osetrenie. Co je závazok dost važny ak by sa jej nieco stalo.
Overený podpis a je to.
vasulka
01.08.08,10:13
No kedze som to pisal tak Ti napisem co musi obsahovat.
Meno priezvisko osoby ktoru pozyvas jej udaje ako rodne cislo cislo pasu
kde bude ubytovana. Ze sa zavazujes je poskytnut stravu ubytovanie a lekarske osetrenie. Co je závazok dost važny ak by sa jej nieco stalo.
Overený podpis a je to.
bohdal,tá návšteva ti prišla? Z toho lekárského ošetrení mám strach.Jeden nikdy nevie. Teraz sa neviem rozhodnúť.Nasadil si mi chrobáka do hlavy.mimotemy Prepáčte všichni. V.:)
Rozalka
01.08.08,14:36
No veru taký pozývací list nie je žiadna sranda. Mala som k dispozícii jeden (z USA), nedávno som ho vyšmarila pri upratovaní, ale v podstate tam bolo, čo ti napísal bohdal + vzťah pozývajúceho k pozývanému, forma zárobkovej činnosti pozývajúceho a najmä refencie o pozývajúcom, ako dlho a že si načas platí dane, a podobné bla bla bla
Ak sa rozhodneš pozývať, nech si pozývaný zaplatí všetky možné i nemožné cestovné poistenia, aby si neskôr neľutovala.
Teraz som si spomenula na jednu pani, ktorá sem priletela až z Austrálie a na tretí deň zomrela na infarkt. Prevoz nebol žiaden lacný špás ...
denduska
01.08.08,17:07
Ahoj... Tento pozývací list je vlastne tlačivo, ktoré dostaneš na cudzineckej polícii.... Platí sa tam 1000 korunový kolok...
durisovad
01.08.08,17:41
Co sa tyka pozyvacieho listu, o tom sice nic neviem, ale ked sme pre nasho zata z USA vybovali na mestskom urade prechodny pobyt v nasom dome, prehlasovali sme, ze mu poskytneme ubytovanie a stravu a on prehlasil, ze nebude ziadat od slov.uradov ziadne socialne davky. Zdravotne poistenie sme vyriesili tak, ze sa dobrovolne poistil, v tej dobe to stalo cca 600 Sk na mesiac. Pocas pobytu u nas aj ochorel a bez problemov ho osetrili.
arizona
01.08.08,18:22